Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

zbipok pisze:Taki właśnie bedę mial, o ile wzrosła waga w stosunku do poprzedniej wersji?
nie wiele nie ma znaczenia 7g
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: zbipok »

Najważniejsze ,że można wszystkie kabelki pochować
Zbyszek
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: MatManiak »

zbipok pisze:Taki właśnie bedę mial, o ile wzrosła waga w stosunku do poprzedniej wersji?
Wczesniej pisaliscie ze w planach byl gimbal pod cos wiekszego (nex, lumix?) - projekt zostal porzucony i stanelo na gopro?

P.s: ten npwy gimbal jest trojosiowy? Bo na zdjeciach nie bardzo widac...
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

MatManiak pisze:
zbipok pisze:Taki właśnie bedę mial, o ile wzrosła waga w stosunku do poprzedniej wersji?
Wczesniej pisaliscie ze w planach byl gimbal pod cos wiekszego (nex, lumix?) - projekt zostal porzucony i stanelo na gopro?

P.s: ten npwy gimbal jest trojosiowy? Bo na zdjeciach nie bardzo widac...
Będzie coś większego projektuje się, Zbipok kończy pod swojego lumixa, ale trzeba zrobić testy także jeszcze trzeba będzie poczekać
teraz robi projekt Motoszybowca by Zbipok ;-)


Batman ma 3 Oś to co widzisz na zdjęciach wyżej to poprawiony Pitch i Roll podparty po drugiej stronie łożyskiem
pod nowe silniki Emax 2206 z otworem na przewody

tutaj widać silnik 3 osi
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: marekp »

Już mój też lata i to fajnie lata. Nawet filmy z SJ4000 daje się zrobić. Bardzo im daleko do tego, żeby być dobrymi filmami ale już jest coś. Zestaw:

1 Batman
2.Silniki RCTimer 360Kv
3.Śmigła 16x5.5" carbon
4. NAZA

Był problem - nie chciał latać stabilnie. Bujał się. I teraz ciekawostka. Z przykładu do NAZA wynika że gain tym większe im większy model. Okazało się zupełnie inaczej. Mam ustawione gain bardzo małe. Wieczorem wrzucę jakie. Do tego dopiero pakiet 5S 8Ah pozwolił spokojnie latać. On ma 30/45C. Okazało się że może prądu nie starczać!
Wbrew obliczeniom z e-calc nie grzeje się nic. Silniki zimne to samo regulatory mimo że tylko 20A. To są 20A Spider tak jak przyszły czyli nic nie wgrywałem.

Pakiet 10Ah Mutlistar nie radzi sobie. Chwilę leci i zaczynają się problemy. Wyraźnie nie starcza prądu. Tam nie ma poboru 6x20A - jest połowa tego ale może ten pakiet jest "trafiony"?

Jeszcze zrobię próby z 15x5" Multistar drewniane. Ale to za jakiś czas. Na pakiecie 5S 8Ah latał 22 minuty.

Wrażenia - bardzo stabilny lot. I potrafi też szybko lecieć. Oceniam że powyżej 40km/h.



MarekP


Obiecane gain (cokolwiek to znaczy ):

Pitch Roll Yaw Vertical
Basic 110 110 90 90
Attitude 110 110

X -12cm
Z -11cm
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

Ważne Marku że opanowałeś Nazę

każda konfiguracja niesie za sobą inne ustawienia i każdy musi je sobie ustawić do własnego setupu

moje gainy są wyższe, ale ja mam inne KV silnika 570 i śmigła 14x4,5" i lata bardzo stabilnie
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: marekp »

To jest ważne te gain. Żeby ktoś powiedział co to jest. Popatrz. Przykłady sugerują że większe śmigła to wieksze gain. Okazało się że wcale niekoniecznie. Ludzie używają tej NAZA ale nikt nie chce wiedzieć co to gain. Jeśli to czułość to im mniejsza wartość tym mniej wrażliwy. A jeśli to zysk to nie mam pojęcia co to znaczy :-). Podałem to co ustaliłem - może jak więcej takich danych to coś da sie wywnioskować? Muszę jeszcze YAW zmienić. Na kamerze widać. Obracam np. w lewo. I przelatuje. Jest lekko w prawo i cofa się.

MarekP

Niech mi ktoś wytłumaczy te gain. Ładnei lata z NAZA (właściwie wisi - ale poniekąd do tego jest) ale nie rozumiem co to jest gain! Wiem. Ustawiłem jakoś ale bym wolał wiedzieć co zrobiłem.

A w sobotę będę w robocie niestety. Muszę dziesiątki serwerów wyłączyć. To łatwe. Gorzej z włączaniem. Nie zawsze chcą nadal działać. A to dlatego, że elektrycy coś muszą rozbudować i nie da się bez wyłączenia. To w sobotę nie pobawię się kopterami.

W niedzielę polatałem nim mimo wściekłego wiatru. Początkowo delikatnie. Okazało się że przy szkwalistym wietrze do 10m/sek lata! Co więcej. Wisi w miarę spokojnie. Dalem YAW na 85 ale chyba i VERTICAL zmniejszę. Przy mniejszym YAW przestał przelatywać jak go obracam. A VERTICAL bo za szybko zmienia wysokość. Przy silnym wietrze są zmiany ciśnienia w momencie szkwału. Ciekawe ze mój gimbal sobie radził. Nie daję filmików bo jeszcze nie umiem dobrze nagrać.

MarekP
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: marekp »

Podbiję temat bo jak dopiszę to mało kto zwróci uwagę. W końcu lata tak jak chciałem. Co prawda te gain są zaskakujące ale też i śmigła są wielkie bo 16x5.5 a silniki 360kV. Nauczył się failsafe i jest ok. Ale przy jednym się zdenerwowałem. Wyłączyłem nadajnik. Wszystko zrobił prawidłowo. Ale przed lądowaniem chciałem przejąć kontrole. Włączyłem nadajnik. Wszystko prawidłowo. Światełko czyli dioda migała prawidłowo. Ale nie reagował na nic! Dopiero jak włączyłem failsafe przełącznikiem i wyłączyłem to odzyskałem kontrolę. Pytanie dlaczego tak? Odbiornik jest FrSky ale PWM i tam jest zaprogramowany na brak sygnału. Może tutaj problem?

Na mniejszych śmigłach 15x5 lata gorzej. Trzeba by jeszcze zmniejszyć gain.

MarekP
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

Z tego co pamiętam w Nazie żeby odzyskać kontrolę po failsafe to trzeba

drążek gazu na środek i przełącznik na Ati i przejmujesz model np. po kontrolowanym faisafe

Parę zdjęć z lotów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
hmm
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 18:45
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: hmm »

Witam, powoli dochodzą wszystkie części do batmana także mogę zaczynać relację. Wszystko zaczęło się od otrzymania takiego zestawu: Obrazek
Jakość krawędzi bardzo fajna, nie ma się do czego przyczepić. Waga wszystkiego co było w zestawie (łącznie z gimbalem pod gopro):
Obrazek
Następnie zabrałem się za zamówienia i wybrałem odpowiednio:
Ubec 3A
Odbiornik FrSky D4R-II
Śmigła 1455 carbon
Storm32
Silnik 3 osi DYS BGM5208-200T-12
Silniki do gimbala EMAX GB2806 KV100
Pixhawk
Silniki Rctimer 5010-530KV
ESC Rctimer Mini ESC30A OPTO BLHeli
Telemetria
Pakiety 5000mAh 4S
Tx video Eachine TS832 FPV 5.8G 32CH 600mW

Czas na mały unboxing ;-)
Śmigła Zobaczę jak odpalę maszynę, ale pierwsze wrażenie bardzo ok. Moja wyważarka sama z siebie nie jest wyważona, więc ciężko oceniać, ale wydają się być jednymi z lepszych co kupiłem.
Obrazek
Silniki Jak odpalę to dopiszę jak z wyważeniem, ale nawinięte bardzo słabo. Złośliwi powiedzą, że jaka cena taka jakość, ale mogło być lepiej.
Obrazek
Obrazek
ESC Bardzo małe, zobaczymy jak będą współpracowały.
Obrazek
Muszę zakupić kable i mogę zaczynać składanie. Podaję link do albumu, żeby nie spamować na forum zdjęciami. Jest tu parę fotek więcej https://goo.gl/photos/fP7CFQQcfWpt8DJw7
rudy20
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 16 lis 2014, 18:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: rudy20 »

jaki jest koszt ramy z gimbalem pod gopro ? chętnie bym się przesiadł na taką ramę.
lisam210: SP Pro Racing F3 - Betaflight 2.6.1, emax rs2205 2300kv, LittleBee 30A, Foxeer XAT600M (hs1177), Eachine ET200
HEXA Tarot 680PRO: Pixhawk Lite, Turnigy Multistar 4822-690Kv, ESC Sunrise BLHELI Multi-30A Slim
Turnigy 9XR + FrSky DJT
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: Marciniasty »

Mam i ja ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

No fajnie teraz tylko latać

Jak możesz daj zdjęcia od spodu jak zrobiłeś podwozie

Ciekawe ile waży same podwozie tzn rurki i mocowanie w twojej odsłonie ?

Jak byś mógł jaki zastosowałeś setup, jakie silniki regle śmigła FC jakie grube przewody zasilające zastosowałeś ?

Jaka wysokość podwozia, nie wiem czy ciut nie za wysokie, gimbala nie ma, więc chyba by mogły być niższe chyba że obawiasz się o dolne śmigła
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: Marciniasty »

Podwozie to Tarot TL65B44 Small Electric ale nie pamietam ile to ważyło pewnie ok 100g wraz z mocowaniem które zrobiłem z kształtownika alu typu C . Do środka na wcisk mechanizm i przykręcone w oryginalne gniazda na śruby . Profil na 4 śruby do ramy . Jednak jest to dobre jeśli nie chce się składać podwozia bo po złożeniu wychodzi noga centralnie na wysokości dolnego śmigła. Finalnie przykręcę to do dolnej półki tylko muszę zrobić jakieś dystanse aby weszła bateria .

Co do gimbala to był jeszcze wczoraj FY Mini 3D ale moja córa go ubiła zanim zdążył polecieć (bo tak fajnie wracał do pozycji po lekkim trąceniu aż dostał cios znienacka i obrócił się o kilka tysięcy stopni :) )

Cały tak jak na foto waży 1950g .
Przewody 2,5mm2 (13AWG)połączone w gwiazdę i od baterii 10AWG zakończone XT90 .
Motorki MC3510 700kv FPV Model
Regle : ZTW Spider 30A v2 (wgrane Blheli 14.6)
Śmigła : 12" Rctimer i docelowo będa 13" góra + 12" dół .
Naza V1 + GPS
Remzibi OSD + czujnik prądu Allegro ACS758 100A
Foxeer 600mW
Pixim 690TVL + videoswitch na kamerę z gimbala .
Eleres Max .

Czy wam naza też uzbraja najpierw górne silniki a potem dolne ? Chodzi dokładnie o pipnięcia po podpięciu baterii . Uprzedzając pytania regle skalibrowane .

Fotki jak będzie chwila .
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Batman by JR65 SKŁADANY TRIKOPTER Y6,Y4

Post autor: JR65 »

Ciekawe pytanie z tym uzbrajaniem silników, nigdy się nie przyglądałem kolejności uzbrajania, to raczej nie ma znaczenia, ale sprawdzę u mnie w Nazie V2 jaka jest kolejność z ciekawości

Był już w powietrzu ?

Podwozie tarota w ABC RC są i jedna noga waży 95g x2 190g + mocowanie to pewnie z 250g będzie no ale składane będzie śmigła mogą rzeczywiście przeszkadzać na dystansach powinno być OK daj zdjęcia jak skończysz
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ