Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Jestem początkujący, ale wierzę że pomożecie mi zrobić quadkoptera z aparaturą, zasilaniem i ładowarką który będzie spełniał moje oczekiwania:
-lot w trybie manualnym
-lot ze stabilizacją atti
-lot ze stabilizacją GPS odchylenie w czasie wiatru max 1m
-automatyczny powrót do miejsca startu w przypadku braku zasięgu rc
-to samo na żądanie
-automatyczne lądowanie w przypadku słabej baterii
-możliwość wszelkich ustawień w programie typu Assistent
Aparatura z telemetrią i wyświetlaczem danych takich jak:
-sygnał RSSI
-wysokość lotu
-napięcie
-dystans
-prędkość
-ilość złapanych satelit
-dane dotyczące kursu i miejsca startu
-dokładne współrzędne geograficzne w razie ucieczki
Copter musi być zdolny do uniesienia gimbala z kamerą HD
Aparatura w pełni programowalna z wolnymi kanałami do podpięcia gimbala
Zasięg linku rc min 1km czas lotu min 20min
Cena do 700zł za wszystko co potrzebuję do lotu.
Przyszłościowo link video o zasięgu min 3km w cenie do 150.- (monitor i odbiornik mam)
Ostatnio zmieniony piątek 29 maja 2015, 19:11 przez Pieth, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: ddarc »

Witam. Raczej nie ma szansy , gimbal nie jest tani . Dobre radio pochlonie minimum z 500zl. Proponuje dolozyc. z 1500zl. Ewentualnie na poczatek znalezc uzywanego Phantoma v1. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: mounter »

700zł braknie... aparatura z dobrym linkiem RC to już ponad połowa tej kwoty!
silniki, regulatory i FC + GPS ledwo kupisz za 700zł, do tego jeszcze musisz mieć ramę i pakiety

swoją drogą budowałem budżetowego koptera, ma wszystko co potrzebujesz
(677g waga do lotu z 2200mAh 3S, 17min zawisu, rama custom, emax 2216 935kv, blheli slim 20A)
FC kupiłem za 100zł (aio pro z ngmegapirate, czyli APM),
zmieściłem się w 700zł bez pakietu, video i osd
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: Adrián »

Jak podniesiesz budżet x2 lub nawet x3, to można większość Twoich punktów spełnić.
Inaczej nie ma żadnych szans na nowy model.
Chyba, że już masz aparaturę, link RC i video plus pakiety.
Wtedy będzie szansa poskładać na zrobionej ramie, żeby ograniczyć koszty.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: cebulator »

Pieth, to jest jakaś prowokacja?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: Pieth »

No jasne, że prowokacja, ale wracając do tematu
http://www.banggood.com/Flying-3D-Flyin ... 45096.html i wariacje w temacie http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2270231
Wszystkie założenia spełnione oprócz zasięgu i czasu lotu, ale to kwestia 30min z lutownicą w ręce i poleci długo i daleko.
Dopiero od wczoraj go mogłem pomacać i
Silniki jakiś Emax prawdopodobnie PM1806-2300kV, regle Hobbywing 6A kontroler z GPS http://bigflyshark.com/Home/Product/SharkX8#z możliwością własnych ustawień w Assistent
podobnie jak jego większy i bardziej znany brat X8, znany na świecie bo u nas król jest jeden :cry:
Aparatura to zmodyfikowana Flsky i6, ma 8kanałów w tym dwa wolne na pokrętłach i dwa przełączniki trzy-pozycyjne a na wyświetlaczu
wszystkie dane o których pisałem w moim pytaniu.
Chrzest bojowy cudak przeszedł dzisiaj w silnym wietrze i trzyma pozycję jak moje Disco na Nazie V2, pod warunkiem że złapie
przynajmniej 6 satelit a z tym bywa różnie bo skacze pomiędzy 4 a 8
Na Rcgroups robili różne kombinacje aby to poprawić, więc trzeba trochę nad tym popracować, podpowiedzi mile widziane.
Jeżeli ma przynajmniej 6 satelit pokazuje dane dokładnie, jeżeli zgubi to przekłamuje wysokość i prędkość no i przestaje trzymać
pozycję, tylko tańczy jak pijana baletnica.
Na GPS korekty robi szybko i gwałtownie, ale myślę że to kwestia ustawień.
RTH nie próbowałem bo nie udało mi się go skalibrować a pozycja jaką pokazuje to miejscowość Xinjang w Chinach, nawet ładna okolica
tylko trochę daleko ;-)
Film z oblotu w warunkach wietrznych.
https://www.youtube.com/watch?v=BxT5grLYLNA
W tych warunkach trochę ponad 9min na baterii z zestawu. Na razie to wersja pudełkowa i jeden dzień zabawy ale :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: Arek_FPV »

Jestem tu świeżakiem i nie chcę czegoś palnąć, ale oglądałem filmiki z tym modelem i faktycznie ze stabilnością u niego słabo. Teraz już wiem skąd ten problem. Skoro antena GPS-u umieszczona w prawidłowym miejscu tak kiepsko zbiera sygnał z satelit, to z GPSem musi być coś nie tak, a skoro zestaw ma wysyłać dane telemetryczne, to nasuwa mi się takie teoretyczne pytanie. Czy nie dałoby się zamówić OSD z modułem GPS i sygnał GPS doprowadzić jednocześnie do modułu OSD i do kontrolera? Np. coś takiego? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html Sam ostatnio zastanawiam się jakie OSD z GPS-em zamontować do swojego Blade'a i właśnie myślę nad tym lub nad Tarotem TL300L, ale on nie wyświetla poziomu sygnału RSSI (w tym wypadku odpada). Ciekawe ile prądu bierze ten Twój eksperyment budżetowy Pieth i jaki uciąg mają silniki (ile dasz radę do niego napakować).
Edit: Na Twoim filmiku śmiga zachęcająco :)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem

Post autor: Pieth »

Nie warto się bawić w dodatkową elektronikę do takiego malucha, silniki są te http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... xCCW_.html więc potencjał jest, ale mnie zależy
aby nie przekroczyć wagi 499,99g z FPV i Mobiusem na gimbalu http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st30487095
Waga do lotu wyjętego z pudełka wynosi niecałe 330g i pomimo tego dosyć sobie radzi w wietrzną pogodę :lol:
Dzisiaj łapał 8-10 satelit i udało mi się skalibrować GPS, ale skalibrować w/g jego światełek bo pozycję nadal pokazuje bez zmian :evil:
czyli ma zamiar wrócić do rodzinnego domu.
Odbiornik w nim zapakowany jest od Flysly iA10 czyli są kompatybilne z iA6.
Mam jeszcze problem z Assistant X8 bo mój stary komp nie toleruje jakiegoś sterownika do uruchomienia programu, więc nie wiem jak jest
ustawiony ten cudak.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Prace trwają, cudak dostał FPV z własnym zasilaniem z tego co tam wydłubałem z innych modeli .
Kamerka Sony 600tl, nadajnik Dal 600mW zasilanie 2S 500mAh całość waży 70g więc waga wzrosła do 400g a jeszcze Mobius
i gimbal, więc lekko nie będzie żeby nie przekroczyć założonej wagi.
Oblot FPV wieczorem bo wieje. Moja obecna kobieta porównała to latadło do plastikowego miksera :-( więc chyba przyszłościowo przełożę
na coś bardziej profi ;-) albo zmienię kobietę.
Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Dzisiaj test RTH i mały teścik nowego monitora http://www.banggood.com/DV701-7-inch-Do ... 61291.html Powrót wypadł pomyślnie monitor nie, bo przy bliskości anten 2,4G i 5,8g występują takie zakłócenia jak na filmie i to niezależnie od aparatury i kanału, więc mocowanie na aparaturze, co ostatnio preferuję odpada :evil: może któryś z kolegów podpowie jak to skutecznie od-kłócić.
Przy locie na wprost trzyma wysokość jak zamurowany i przy bezwietrznej pogodzie zrobię bezpośredni test-porównanie z Nazą V2

https://www.youtube.com/watch?v=ohsJK9gkLrg
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Monitor naprawiony metodą typu walnij pięścią i zresetuj i kolejny test typu jak daleko poleci i co zrobi jak złapie fail-safe?
Szczerze się zdziwiłem bo max zasięg to 250m i dalej nie chce niezależnie od wysokości :shock: stoi jak by go ktoś przywiązał a na wyświetlaczu
248-249m, to samo z maksymalną prędkością 5,9m/sek i koniec.

https://www.youtube.com/watch?v=jMc4mh3mseM
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Assistant X8 uruchomiony i właściwie to jakiś klon, podróba Nazy różni się tylko grafiką, czyli poustawiać malucha można dowolnie łącznie z tymi
ograniczeniami o których pisałem wyżej. Dalsza relacja bezcelowa bo o Nazie są tu tomy, chyba że wyłapię coś ciekawego, ale to po weekendzie.
Teraz przydało by się przełożyć toto do jakieś fajnej ramy, ale ramy do 250-tek są przeznaczone do poszalenia a mi zależy na stabilnym
locie, co byście polecili bo jedyna która mi się podoba to Koliber, tylko czy nie będzie za mała?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Produkt finalny, waga do lotu z Mobiusem 390g

Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Se k...@#!#@! polatałem.
Zachciało mi się zmienić firmware w X8 i okazało się że kontroler Shark X8 stosowany w tej zabawce nie toleruje innych softów, a do tego
wszystkiego powrót do poprzedniej wersji jest chyba dosyć trudny o ile w ogóle możliwy. Na Rcgroups też kilku asów to zrobiło i walczą ale
na razie im cóś nie wychodzi :evil: . Męczę się już drugi dzień i jak mi ktoś nie pomoże to go wezmę na strzelnicę jako rzutka
(ale w starej ramie).
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani copter z wypasem czyli FY-X6

Post autor: Pieth »

Na razie strzelnica odroczona, polatałem trochę dzisiaj i przedstawię wam objawy, może coś robię nie tak :oops:
Jeżeli GPS jest nie podłączony do kontrolera w trybach Atti i manual lata przyzwoicie, natomiast przy podłączonym GPS-ie lata poprawnie tylko w
manualu w atti zaczyna uciekać na boki przy zachowanej wysokości a w trybie GPS wariuje zupełnie.
Podłączony do assistant X8 na mapie pokazuje pozycję bardzo dokładnie więc wychodzi że GPS sprawny albo prawie sprawny.
Antenę GPS ustawiałem w różnych miejscach i to samo (nie ma opcji ustawień jak w Nazie)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ