Flip32 Cleanflight - hexa

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: analogowy »

Witam,

Co myślicie o zastosowaniu kontrolera Flip32 z softem Cleanflight do Hexy wielkości 900 ?

Pzdr,
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: Adrián »

Nie wiem czy sobie poradzi z takim kolosem. Największe platformy jakie widziałem i latałem to były pokroju 500, które miały naze32/flip32
Zawsze możesz spróbować, jak nie wyjdzie, to odsprzedaż, teraz jest moda na 250, a do nich idealnie się nadają, więc problemu ze zbytem nie będzie żadnego.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: analogowy »

Nie pozostało nic innego jak sprawdzić to empirycznie.
Flip32 daje radę i to całkiem dobrze.
Na razie standardowa konfiguracja, cleanflight 1.9, PID'y standard i lata ;)
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: dubik3e »

Adrián pisze:Nie wiem czy sobie poradzi z takim kolosem. Największe platformy jakie widziałem i latałem to były pokroju 500, które miały naze32/flip32
Zawsze możesz spróbować, jak nie wyjdzie, to odsprzedaż, teraz jest moda na 250, a do nich idealnie się nadają, więc problemu ze zbytem nie będzie żadnego.

Tak się jeszcze zastanawiam na czym polega to da rade czy nie? W manualu od nazy lite/v2, jest informacja, że powyżej jakiejś masy/wielkości ramy, powinno się zastosować A2, wookong. Ktoś to potrafi wytłumaczyć czemu tak jest przyjęte?
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: DzikuVx »

dubik3e pisze:
Adrián pisze:Tak się jeszcze zastanawiam na czym polega to da rade czy nie? W manualu od nazy lite/v2, jest informacja, że powyżej jakiejś masy/wielkości ramy, powinno się zastosować A2, wookong. Ktoś to potrafi wytłumaczyć czemu tak jest przyjęte?
No bo wiesz, głupio tak mieć mechanikę za tysiaczki i FC za 92 zł na pokładzie, nie? A tak na serio, to tez się nad tym zastanawiam. Rozumiem, że większy zestaw funkcji i tak dalej, ale PID jest PID. Co najwyżej współczynniki może mieć inne
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: dubik3e »

DzikuVx pisze:
dubik3e pisze:
Adrián pisze:Tak się jeszcze zastanawiam na czym polega to da rade czy nie? W manualu od nazy lite/v2, jest informacja, że powyżej jakiejś masy/wielkości ramy, powinno się zastosować A2, wookong. Ktoś to potrafi wytłumaczyć czemu tak jest przyjęte?
No bo wiesz, głupio tak mieć mechanikę za tysiaczki i FC za 92 zł na pokładzie, nie? A tak na serio, to tez się nad tym zastanawiam. Rozumiem, że większy zestaw funkcji i tak dalej, ale PID jest PID. Co najwyżej współczynniki może mieć inne

Mam taki sam tok rozumowania/myślowy, dlatego z byłbym szczęśliwy gdyby ktoś mnie uświadomił.
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: modevil »

Co prawda nie hexa ale spasiony TBS Disco, i nie Flip32 a CC3D:

Po wybraniu podobnego setupu w konfiguratorze miniquady na CC3D latają więcej niż przyzwoicie. Mój TBS Disco na CC3D lata tak kiepsko że ma szlaban, siedzi w domu i się kurzy... Chyba wniosek taki że przy prostych FC im większa platforma tym więcej zabawy/uciążliwości przy konfiguracji.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Flip32 Cleanflight - hexa

Post autor: xq_operator »

miałem 2kg hexę latającą z ciężarkami 700g ponad 15 minut na multiwii z atmelkiem 328 i latała super...
więc jak ktoś nie wie to się uda hehehe
ODPOWIEDZ