Nowy Misiowy kurdupel.

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Nowy Misiowy kurdupel.

Post autor: miś »

Zabierałem się do nowego quadroka w tempie ślimaka. Pomysł zrodził się pod koniec października zeszłego roku... Kupiłem wyposażenie, i leżało... leżało... leżało aż do początku tygodnia. Coś mnie w końcu kopnęło w 4 litery (ciekawe co :lol: ) i zmusiło do działania.
Oto wynik:
[img]http://romek_by.republika.pl/MK/Kurdupel.jpg[/img]
Powstał w 4 dni.
Silniki EMAX2822, śmigła GWS 8x4x3, rozstaw śmigieł 33cm, FC - MK2.0, regle HK15A (leżały od 2 miesięcy przerobione na I2C), centerplate od JR65 (hyh, też je odbierałem prawie 2 miesiące), profile alu 10x10x1, radio HK-T6A, lipo 3S - 2200mAh.
Waga do lotu (bez kopułki i oświetlenia, bo jeszcze nie ma) - 650gr.
Dziś odbył dziewiczy, krótki lot w pokoju. Krótki, bo zaczęły mi się rączki trząść (nie pytajcie czemu :mrgreen: ) i trzeba było lądować aby śmigieł na dzień dobry nie połamać. Ale lata stabilnie, ustawienia defaultowe, poszło od pierwszego startu. 3 godziny temu jeszcze śrubki przykręcałem i kleiłem, a trochę później już był w powietrzu, hehe.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Misiu gratulacje szybko ci poszło jeszcze dobrze nie wróciłem z nart a tu takie efekty :mrgreen:

Centerplajty malnołeś na zielono :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Szybko ?? :lol: Przymierzałem się do tego... no wiesz od kiedy :mrgreen: Tak to jest, dużo gadania, zero roboty, ale jak przyjdzie co do czego to trzast-prast i gotowe (no prawie). Ważne że lata. Oświetlenie już zamówione, szamborurki mam po starym quadroku :-P. Tylko jak dotrą ledy to będzie gotowy. Aaaa, jeszcze muszę się poszwędać z linijką po selgrosie w poszukiwaniu dekla :-)
P.S.
Ten zielony wygląda prawie jak oryginalna soldermaska z PCB, dopuki nie poświecisz UV, słońcem czy flashem, bo to fluorescencyjny zielony. Pomarańczowy mi się prawie skończył, po za tym Diem ma pomarańczowy. Tylko boje się żebym go w trawie nie zgubił :-/ A może śmigła na róźiowo pomaluje :lol:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Cosik mi ten kurdupel przypomina :D Czadowy :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

A gdzie masz OSD ? Zalatw sobie MIŚ_owe :mrgreen:
ODPOWIEDZ