Waldorf-Hornet X4L Custom

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

dziś kilka kolejnych lotów, szkoda mi było za przepuścić taką pogodę, ale niestety byłem sam i przez to filmy są mało ciekawe - brak kamerzysty operatora daje się we znaki. Nie zdążyłem też oświetlić quada o fpv nie wspomnę. Myślę też że na następne loty zaproszę operatora i nie będę musiał się ograniczać by nie wylecieć z kadru :lol: ,

na początek troszkę "light dynamiki"


i zabawa w trybie platformowym


kolejne filmy "z drugiej strony - znaczy z modelu" się ładują ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 sty 2011, 21:16 przez waldorf, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

i kilejny film, tym razem z pokładu. Niestety zapełniła się karta i nie ma najlepszego - jak się trochę rozgrzałem :-D , w każdym razie timer miałem nastawiony na 8 minut i tyle trwał ten lot, w pakiet z tego lotu weszło dokładnie 1466 mAh a i bym zapomniał śmigła 10x3.8 i pakiet 3s - jak sądzicie dobry wynik ?

Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A to zależy ile waży Twoj quadrok. Wynik normalny to ok 10-11min zjadając przy tym 2000mAh dla quadro o wadze ok 950gr i pakiecie 3S. Oczywiście przy samym zawisie bedzie dłużej, przy szaleństwach na pełnym gazie - krócej.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

jutro dokładnie zważę sprzęt, tymczasem załadował się ostatni filmik z trybu platformowego:

Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no i co tu duzo gadac, na razie rzeczywiscie lata bezkompromisowo.
ciekawe, jak sie bedzie zachowywal przy wiekszym wietrze i po kilku crash'ach.
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Mój KUK też tak lata :-P z 6 silnikiami za 120 zł komplet :mrgreen:
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ANDYXYZ pisze:Mój KUK też tak lata :-P z 6 silnikiami za 120 zł komplet :mrgreen:
dawaj film z pokladu, obczaimy.
filmy, ktore widzialem np. z MK mialy jednak lekka trzesawke a tutaj jest bardzo plynnie.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

ANDYXYZ pisze:Mój KUK też tak lata :-P z 6 silnikiami za 120 zł komplet :mrgreen:
dawaj film z pokladu, obczaimy.
... koniecznie !!! daj filmik, jak się faktycznie okaże że lata tak samo, to może jeszcze uda mi się zwrócić horneta i kupię sobie kilka KUKów ;-) ;-)
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

oki właśnie rozrabiam galaretkę agrestową żebym miał na czym postawić kamerę i nie będzie drgań :lol: tak serio faktycznie stabilnie hornet lata
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Jeżeli mowa o KUKu to tu mamy dość stabilny lot hexa KUKa
Ale rzeczywiście hornet lata wyśmienicie.

Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Waldek bardzo fajne filmy. Gratulacje!

Ciekawe jaki będzie materiał przy wietrznej pogodzie, bo z tego co na filmach widzę było dość spokojnie. Ciekawi mnie czy coś zmieniałeś w ustawieniach easyCSDU z poziomy aplikacjiRCC w stosunku do ustawień standardowych. Jeśli możesz to podeślij mi plik XML.

Siedzę właśnie nad updatem softu ;-).
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

darek53 pisze:Jeżeli mowa o KUKu to tu mamy dość stabilny lot hexa KUKa
Darku ta Hexa wydaje się być na sterydach :lol:
Klenio pisze:Ciekawe jaki będzie materiał przy wietrznej pogodzie, bo z tego co na filmach widzę było dość spokojnie. Ciekawi mnie czy coś zmieniałeś w ustawieniach easyCSDU z poziomy aplikacjiRCC w stosunku do ustawień standardowych. Jeśli możesz to podeślij mi plik XML.
pogoda faktycznie była bezwietrzna, na wiatr muszę poczekać ;-) choć wcale mi do niego nie śpieszno. Co do ustawień to nic nie zmieniałem - wszystko default-owe.

Ale wracając do zużycia prądu i wagi, dziś zrobiłem podobny 8 minutowy lot i w pakiet weszło dokładnie: 1352 mAh, pakiet to Zippy 2650 20C

Obrazek

co do wagi to myślałem że będzie mniej :shock: a wyszło: hornet gotowy do lotu z pakietem Zippy 2650 20C 3S + gopro + obudowa do gopro (bez FPV): 1221g

Obrazek

no i jeszcze jedno, po waszym zaintrygowaniu tym modelem spodziewałem się większej ilości komentarzy ;-) zwłaszcza ze strony osób ostro krytykujących to rozwiązanie.
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

8 min i 1352mAh i 1221g wagi do lotu?
To średnio 10,15A
To chyba rekord.
Panowie zwrot energii w reglach horneta działa albo silniki mają sprawność prawie 100%.

Ja 2200mAh wysysam w 10min a wagę mam tylko 860g.
spodziewałem się większej ilości komentarzy
EEE nie łam się. Luzik.
Jak ja swojego mikrokoptera opisałem to się przez tydzień nikt nie odezwał.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ja zuzywam 16-17A do zawisu przy wadze 1380gram na silnikach rctimer i smiglach gemfan.

a odnosnie komentarzy - widac, ze lata ladnie i stabilnie ale co z tego skoro najwieksze zainteresowanie zarowno na naszych forach jak i zagranicznych wzbudzaja koptery, ktore mozna zbudowac ponizej 1tys pln czyli prawie 3x tansze ;-)

jak ktos tyle wydaje to glownie w celach zarobkowych a wiekszego aparatu (kolo 1kg) pewnie i tak do tego horneta nie podczepi :-)
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

zwłaszcza ze strony osób ostro krytykujących to rozwiązanie.
Waldek , krytyka dotyczyła głównie zbyt agresywnego i moim zdaniem nieuczciwego marketingu.
Rozwiązanie mi się podoba , tym bardziej że są to ich własne pomysły .
Szczególnie ten poczwórny regulator.
Kupowałem u nich śmigła i też nie mogę złego słowa powiedzieć.Szybko i wtedy najtaniej.
Kazimierz
ODPOWIEDZ