Quad 7 "Transporter"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

w_kaczmarek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 10:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: w_kaczmarek »

Ja latam na konstrukcji podobnej do LHQ bartwaw'a i mam kąt 180 st. Śmigieł w kadrze nie ma. Nie cudowałbym z tym cofaniem przednich ramion - jak to potem wyważyć?
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

w_kaczmarek pisze:Ja latam na konstrukcji podobnej do LHQ bartwaw'a i mam kąt 180 st. Śmigieł w kadrze nie ma. Nie cudowałbym z tym cofaniem przednich ramion - jak to potem wyważyć?
Z wyważeniem nie ma problemu, dlatego zrobiłem tak długa półkę, żeby był spory manewr akumulatorem w celu wyważenia...

________________________________________________________________________

Mam już wycięty pierwszy finalny egzemplarz, fota z wszystkimi elementami na pierwszej stronie. Zabieram się za składanie i dalszy opis...
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

dziś w ciekawostkach był dobry pomysł na nóżki ;)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Żeby nie było, że nic nie robię, to zamieszczam swoje postępy. Model można powiedzieć, że ukończony, ale muszę zrobić kilka lotów, aby zobaczyć jak to wszystko działa...

Więc zabrałem się za składanie, silniki,regle już założyłem i tu może kilka słów, będzie jako instrukcja składana modelu ...

Do montażu silników i kabelków ramiona dla wygody zdejmujemy, zakładamy silniki, wciągamy kable, kable z ramion od strony CP wystawiamy na 7-8 cm i w zupełności wystarczy ...

Obrazek

Do kabli można od razu lutować regle, nie trzeba robić tego w modelu, wygoda niesamowita... Z przodu i z tyłu modelu jest na tyle miejsca, że regle wciągnie się bez problemu...

ObrazekObrazek

Kawałek płytki dystrybucyjnej, przylutowanie kabli do niej i wyprowadzenie dodatkowych kabelków do zasilania sterowania...

Obrazek

Trochę preszpanu, zakryłem to całe zamieszanie, żeby czasem coś nie zwarło...

Obrazek

I do tego momentu waży wszystko 630g ... chyba będzie rekord świata ;-)

Obrazek

Jestem już po dwóch lotach próbnych, model zachowuje się bardzo dobrze, jest posłuszny, nic już zmieniać nie muszę

Więc model do lotu z kanapką Marbalona, z GPS bez akumulatora waży 780g
Silniki założyłem jakie miałem czyli EMAX 2213
Śmigła APC 10x4.7
Akumulator 3300mAh
Czas spokojnego lotu 17 min

Co do wagi, jeśli dołożę swoje FPV to do lotu bez baterii 850g i jak dojdzie gimbal po GP, doleci 100 g, czyli cały do lotu będzie ważył 950g
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

super :)
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

To niezły czas lotu uzyskałeś. Można będzie śmiało z gimbalem pomykać :)
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Wygląda super. No i już wiem, jaki będzie mój następny model coptera do FPV. Czy przewidujesz gimbalek do Mobiusa ?.
Pozdrowienia Leszek
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

myślałeś już może nad ceną? Będą jakieś rabaty przy zakupie modelu i gimbała? :)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Lotnik54 pisze:Wygląda super. No i już wiem, jaki będzie mój następny model coptera do FPV. Czy przewidujesz gimbalek do Mobiusa ?.
Pozdrowienia Leszek
Tak, tylko z tymi mobiusami... lekkie są nie ma małych silniczków do nich, a te które są dostępne, są za mocne i trzeba sztucznie dociążać kamerkę, żeby jako tako działało ...


L.mArK pisze:myślałeś już może nad ceną? Będą jakieś rabaty przy zakupie modelu i gimbała? :)
Zapraszam na PW



Dzisiaj ładna pogoda u mnie była, to se polatałem, nie mogłem się nacieszyć nowym modelem, lata znakomicie, chyba najlepszy model jaki miałem ... co prawda tylko przy nodze, ale cieszyłem się jak dziecko... ;-)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Rayford pisze: Dzisiaj ładna pogoda u mnie była, to se polatałem, nie mogłem się nacieszyć nowym modelem, lata znakomicie, chyba najlepszy model jaki miałem ... co prawda tylko przy nodze, ale cieszyłem się jak dziecko... ;-)
bo ma dobry stosunek wagi do ciągu :)
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No i taką masę to ja rozumiem. Gratulacje, śliczny projekt. Będę się starał wystrugać coś o podobnej masie i też składane pod swoje GoPro tylko raczej nie będzie takie finezyjne bo mam do dyspozycji tylko pilnik, wiertarkę i brzeszczot a nie mam cierpliwości żeby babrać się z tym zbyt długo :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Chciałem dzisiaj jakiś filmik nakręcić ... zładowałem najnowszy soft do KFC i zapomniałem zapisać na stałe ACC i tak sobie na wysokości około 30 m patrzę a tu mi copter nie chce się stabilizować i jak nachyliłem sie tak i poszedł na glebę... a dziś przymrozek złapał i ziemia zmarznięta ... z daleka wyglądało, że tylko z ramy drzazgi sie posypały... podchodzę bliżej oglądam, i na szczęście te drzazgi fruwające to kawałki śmigieł... bilans kraksy to połamane wszystkie śmigła, jedna noga i jedno ramie lekko zgięte ... i jedna wiadomość dobra rama cała, bez najmniejszego pęknięcia ... rurki węglowe spełniają swoją rolę... ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Rzeczywiście super wytrzymałość. Od dłuższego czasu latam na Nazie i zapomniałem o cyrkach z MultiWii, myślałem, że juz lata to chcoairz bezpiecznie. Muszę się zastanowić, bo też chciałem go zrobić na MultiWii a tu takie cyrki.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Więc sprawy mają się tak, trochę powstało przeróbek, musiałem dołożyć dodatkową kładkę a dumperkach na której leży pakiet, zamontowana będzie kamerka płytkowa i na nosie będzie przytwierdzony gimbal.... w pierwszej wersji miałem izolować drgania gumkami między ramą - gibalem , ale niestety był to zły trop, więc amortyzację musiałem zrobić tak jak w swoim Skoczku. Po przez tą przeróbkę nie będzie wysuwana kamerka płytkowa, będzie musiała być na stałe. Cała ta podwójna kładka jest odpinana od modelu na zatrzask...

Po zmianach wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

uszy19922 pisze:Muszę się zastanowić, bo też chciałem go zrobić na MultiWii a tu takie cyrki.
Przeczytaj co napisał Rayford
Rayford pisze:zapomniałem zapisać na stałe ACC
To błąd pilota/konfiguratora a nie softu. Jak się pomyli tryby w których się lata to bywa niebezpieczne ;-)
ODPOWIEDZ