Quad 7 "Transporter"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

airjack pisze:Ciekawa ramka, jak mocno się wygina podczas skręcania jak złapiesz z przodu i tyłu? Zastanawiają mnie pręciki, czy są odpowiednio sztywne, nie miałem z nimi wcześniej styczności.
Przy profilach wycinam lekkie wciskane nóżki, które dodatkowo można przykręcić/nitować/wkleić. Przy okazji profil jest ładnie wykończony.

Obrazek Obrazek
W ogóle się nie wygina, rama jest sztywna jak kawał klocka ... z tymi nogami może trochę więcej, bo za bardzo nie wiem o co chodzi ci ?
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

Rayford - dobry kierunek obrałeś, rama bedzie mega sztywna no i skladana. czy mozesz jednak zmienić układ ramion? znowu smigla beda w kadrze kamery ....

coś w tym stylu

Obrazek
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Nóżki na końcach ramion... Nie dobrze bo powstaje idealna dzwignia do łamania centerplate. Zamiast cofać ramiona, może lepiej gimbal pchać w przód?
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: airjack »

U mnie się sprawdza, nic się nie łamie, ale oczywiście im cięższy quad tym większe prawdopodobieństwo. Z GP na pokładzie nie będziesz dziczał, nie myśl o dzwonieniu tylko o lataniu :-D To tylko przykład, na pewno Rayford coś ciekawego wymyśli.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

pirzol pisze:Rayford - dobry kierunek obrałeś, rama bedzie mega sztywna no i skladana. czy mozesz jednak zmienić układ ramion? znowu smigla beda w kadrze kamery ....

coś w tym stylu

Obrazek
Nie wiem czy widziałeś na zdjęciach poprzednich, ze ramiona można ustawić pod katem prostym, jak założy się gimbal to szkiełko kamery będzie wysunięte jakieś 7cm od linii ramion, raczej nie możliwe żeby było widać śmigła ...

Zrobiłem przymiarkę i chyba dołażę jedną regulacje i będzie można będzie ustawić ramiona jak na focie...

Obrazek

a co powiecie panowie na takie nóżki ? Nogi które zastosowałem w poprzednim modelu, nie połamała się ani jedna , zdają egzamin, montaż bezinwazyjny...

Obrazek
Obrazek

_______________________________________________________________________

Ok, od zamieszczenia zdjęć z nogami było 250 wejść i nikt sie nie wypowiedział na temat tych nóg, czyli przyjmuje, że się nie podobało... ;-) Transporter zasługuje na lepsze nóżki, więc zabrałem sie do pracy i wystrugałem nóżki węglowo-laminatowe. Noga jest tak skonstruowana, że będzie można ją zapiąć na zatrzask do rurki w ramie transportera, trzyma się mocno i jest mocna, już sprawdziłem, bez kombinerek nie da się jej połamać ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 04 lut 2014, 12:08 przez Rayford, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

mozesz pokazać fotkę rurki z nogą z boku ?
noga bedzie na zatrzask czy rurka z nogą w kadłubie ?

nie do końca to widać dla tego pytam.

w skoczku nogi tak skonstruowales ze potrafią amortyzowac przyziemienie (przydatne gdy sie lata przy silnym zmiennym wietrze. W nowej wersji widze ze będzie sztywna noga?

pzdr
Piotr
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

E tam zaraz się nie wypowiadają = nie podoba się . Raczej dolny zawias od zębów na podłodze z wrażenia i czekają ;-) A tak poważnie to bardzo przemyślanie całościowo to wygląda - a nogi może do lansu to te drugie nogi ale żeby funkcjonalnie ocenić to wypadałoby obciążyć docelowo i "upuścić" z 2 m na ziemie z jednymi i drugimi . Wg mnie pierwsza wersja wygra.
Kibicuje dalej :mrgreen: .
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Nogi w skoczku dla jednych nie podobało się że skoczek po wylądowaniu potrafił podskoczyć a dla innych amortyzuje...

Założyłem nóżki do transportera i tak to wygląda

Obrazek
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

Właśnie wczoraj zastanawiałem się nad tymi nogami i myślałem o podobnych tylko nie wiedziałem jak to opisać.
Może teraz będzie łatwiej bo autor pokazał podobne do mojej wizj.
Obrazek
A więc ja to widzę tak.
Nóżki podobne do przedstawionych ale bez pręta.
Otwór na rurki pełny i zamontowane na stałe w trakcie montażu ramy.
Prawa i lewa z jakimś systemem spinania pod spodem Quada może np. oringiem lub recepturką i wtedy mamy jakąś tam amortyzacje.
Do transportu rozpinamy i odwracamy na rurze o 180 stopni i jeżeli noga będzie w tym położeniu miała wysokości wieżyczki to można transportować Quada na plecach.
Przy okazji można chyba by zrobić na nogach podpórki (wycięcia) dla ramion złożonych do transportu.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Tata Balirc pisze:Właśnie wczoraj zastanawiałem się nad tymi nogami i myślałem o podobnych tylko nie wiedziałem jak to opisać.
Może teraz będzie łatwiej bo autor pokazał podobne do mojej wizj.
Obrazek
A więc ja to widzę tak.
Nóżki podobne do przedstawionych ale bez pręta.
Otwór na rurki pełny i zamontowane na stałe w trakcie montażu ramy.
Prawa i lewa z jakimś systemem spinania pod spodem Quada może np. oringiem lub recepturką i wtedy mamy jakąś tam amortyzacje.
Do transportu rozpinamy i odwracamy na rurze o 180 stopni i jeżeli noga będzie w tym położeniu miała wysokości wieżyczki to można transportować Quada na plecach.
Przy okazji można chyba by zrobić na nogach podpórki (wycięcia) dla ramion złożonych do transportu.
Hmmm... więc tak, rozumiem o co chodzi, i tak, założenie nóg na stałe, trzeba byłoby zakładać w trakcie składania modelu, a jak któraś się połamie nie będzie jak zmienić, to jedna sprawa. Spięcie gumką od spodu nóg... może tak być, że przy wylądowaniu ugnie się tylko jedna nog albo jeden bok, grozi to przywaleniem śmigłami o glebę, musiałby być jakiś system spinające wszystkie nóżki które na raz by się uginały, ale to za dużo zachodu i ciężaru przybędzie... trzecia sprawa, składanie nóg do góry koliduje z składanymi ramionami...

Myślę że zostanie opcja z półokręgami na ramionach lub ta najnowsza zapinana na rurkach ...
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

To była tylko taka mija sugestia.
Rayford pisze:Hmmm... więc tak, rozumiem o co chodzi, i tak, założenie nóg na stałe, trzeba byłoby zakładać w trakcie składania modelu, a jak któraś się połamie nie będzie jak zmienić, to jedna sprawa.
No tak ale w twoim rozwiązani mocniejsze przyziemienie może wpłynąć daestrukcyjnie na rurke.
Rayford pisze:Spięcie gumką od spodu nóg... może tak być, że przy wylądowaniu ugnie się tylko jedna nog albo jeden bok, grozi to przywaleniem śmigłami o glebę, musiałby być jakiś system spinające wszystkie nóżki które na raz by się uginały, ale to za dużo zachodu i ciężaru przybędzie...
Ja też jestem za prostymi rozwiązaniami i połączenie na oringach pod spodem przednie prawa i przednia lewa + tylnia lewa i tylnia prawa w zupełności wystarczy.
Rayford pisze:trzecia sprawa, składanie nóg do góry koliduje z składanymi ramionami...
Myślę że jak zaczniesz to rysować to wymyślisz jak to zrobić żeby to nie kolidowało
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Tata Balirc pisze:To była tylko taka mija sugestia.
Rayford pisze:Hmmm... więc tak, rozumiem o co chodzi, i tak, założenie nóg na stałe, trzeba byłoby zakładać w trakcie składania modelu, a jak któraś się połamie nie będzie jak zmienić, to jedna sprawa.
No tak ale w twoim rozwiązani mocniejsze przyziemienie może wpłynąć daestrukcyjnie na rurke.

Macałeś te rurki węglowe ? Mają 1mm ściankę są tak twarde, że destrukcja im nie grozi ;-)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

A do mnie bardziej przemawiają wytrzymałościowo te pierwsze, chociaż z drugimi model wygląda bardziej "kozacko" :)
Lecz z drugimi może być ból gdy się startuje z trawy i jedna z nóg zaczepi o coś. Obecnie mam w quadro podwozie od helika i to z płozami, a potrafi się ono zaplątać o coś tam. Poza tym takie nóżki sprawdzą się jedynie przy idealnie pionowym lądowaniu. Gdy pójdzie coś nie tak i dmuchnie albo będzie dobieg to noga stawia sztorcem maszynę.

No ale może przesadzam. Trzeba byłoby się przelecieć z nimi i tyle.
Od śmigła...
w_kaczmarek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 10:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: w_kaczmarek »

Ja tez bylem i jestem jednym z ogladajacych-niekomentujacych - bardziej podoba mi sie wersja pierwsza nóg. Czy bedzie mozliwość wyboru? Ten model ze wszystkich Twoich projektów podoba mie sie najbardziej i pewnie sie na niego skuszę ;-)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

w_kaczmarek pisze:Ja tez bylem i jestem jednym z ogladajacych-niekomentujacych - bardziej podoba mi sie wersja pierwsza nóg. Czy bedzie mozliwość wyboru? Ten model ze wszystkich Twoich projektów podoba mie sie najbardziej i pewnie sie na niego skuszę ;-)
Tak, będzie można mieć do wyboru nogi ... Gdy już będziemy użytkować ten model na pewno pojawią sie nowe pomysły, więc będą zmiany, myślę, że model wart jest tego, aby go modernizować i ulepszać, więc na pewno będą powstawały nowe wersje ...

Co do nóg, z praktyki te pierwsze z punktu mojej praktyki są lepsze bo: nie zaczepiają się o trawę przy starcie, jak do tej pory nie połamałem ani jednej sztuki, trochę amortyzują uderzenie, bo uginają się te łuki i są nie inwazyjne w konstrukcję w montażu, po prostu zakłada się na ramiona i to wszystko, dla rozwiania wątpliwości, nie ma luzów nóżki na ramieniu, poprzeczka łącząca łuk wgina się w lekki kabłąk i zaciska się na ramieniu, nóżkę można przesunąć po ramieniu ale z oporem, na pewno sama nie będzie sie przesuwać ...

Zanim zacznę strugać finalny model mam pytanko do was wszystkich którzy latają z kamerami i gimbalami, czy dostawić w przednich ramionach możliwość ustawienia ich w strzałkę tak jak zasugerował Pirzol ? Czy pozostawić tą w rozstawie 180°. Proszę o wypowiedz i napisanie jakie macie rozstawy ramion przy których nie widać śmigieł w kadrze ...
ODPOWIEDZ