Choroba wielofazowa :)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Spokojnie kupiłem dużo śmigieł :)
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Spokojnie kupiłem dużo śmigieł :)
A osiek do silników??
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ośki od razu proponuję wymienić na takie z CD. A tak poza tym to te silniki to straszny badziew. Mają mocne bicie na korpusie.
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Co do osiek to jeszcze nie jest skończony projekt tylko wstępne przymiarki. A silniki nie mają żadnych bić.Ciekawe co było z cudownymi silnikami w twoim super kopterze skoro szukasz na allegro jelenia na niego. :evil: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Bo synek ma 100 myśli na sekundę :)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ja CI tylko mówię jak było u mnie. Miałem 5 takich silników i wiem co to za badziew. Bez urazy, napisałem tylko swoją opinię. Nie bronie CI przecież na nich latać.

PS: akurat moje silniki są niczego sobie :]
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Oj, chopy, dzwonki są jak dzwonki. Jak biją na dzieńdobry, to trza walnąć z młotka we właściwe miejsce na dzwonku i już jest dobrze. Jak zaliczą kreta, to ośka wygląda jak paragraf, więc trza wymienić na taką z CD-romu i jest lepiej niż na oryginale. Sprawność jest całkiem znośna więc nie ma na co narzekać, a cena... rekompensuje problemy. Więc da się na nich latać, po dzwonie naprawić (łatwo) i przy okazji ulepszyć. A jak komuś przestaną wystarczać to se wymieni na ROXXY czy inne super duper silniki (nie umniejszając ich zalet w stosunku do dzwonków).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Na ośki nadają się super, wiertła tylko te dłuższe bo można odciąć tą część jeszcze okrągłą i takiej ośki nic nie zegnie no może prawie nic :)
A co do silników jak okaże się ze ten sport jest dla mnie to zainwestuje w coś lepszego narazie mi wystarczą bo dałem za nie wszystkie 120zł 8-)
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

zabawa nabiera tempa i znów nocka zawalona :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hmmm tylko 2 propsy na zapas ? Może być kiepsko. Ja tam wychodzę z założenia, że trzeba mieć cały komplet w zapasie, bo nigdy nic nie wiadomo przy pierwszych lotach.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Trzy godziny i taki efekt jak odpaliłem to okazało się że z jednego regla daje całe napięcie dobrze że odbiornik mi nie padł :-? jak odpaliłem maszynę--- strach sie bać niby tylko dzwonki ale ledwo przytrzymałem to przy podłodze :shock:

jeszcze zostało mi się dowiedzieć jakie procedury musze wykonać żeby ulotnić ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ps. to niewszystkie śmigła jakie są na fotce ;-)
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Niestety coś z żyrami się dzieje bo wznosi się zaczyna obracać i wywala kozła, wszystkie kanały w aparaturze są dobrze ustawione bo model poprawnie się pochyla i obraca .czekam aż pakiet się naładuje i będę dalej walczyć :-/ do tego jeszcze dwa śmigła startują za późno i w żaden sposób nie idzie tego zmienić może macie jakieś pomysły to są te regle http://abcrc.pl/p/6/601/esc-hw25a-regul ... y-esc.html napisali że program ich jest taki jak dualski ktoś wie jak się w nich to robi?
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

z mojego doswiadczenie wynika, ze dzwoniki maja spora moc ale telepia sie jak dzikie.
moze dlatego wywala kozla bo zakloca odczyty z zyroskopow.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A na mój gust to są obrócone osie żyroskopów. Weź go do ręki, uruchom, dodaj lekko gazu i próbuj ręką obracać go w poszczególnych osiach. Powinien się przeciwwstawiać tym ruchom. Jak pogłębia to masz rewers na żyroskopie w danej osi. Najtrudniej wyczuć obrót w osi yaw, czyli obrót w okół własnej osi. Pomaga dodanie więcej gazu tak po niżej progu zawisu, ale to rób na końcu, najpierw osie pitch i roll, bo jak dasz wiecej gazu to może Ci go z ręki wyrwać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Misiu miałeś racje żyro yaw odwrotnie działało ale w żaden sposób opisany w necie nie pomógł żeby włączyć mu rewers więc zrobiłem tak, przepiąłem silniki o jedno miejsce czyli silnik o nr 2 stał się przodem sexy i przemontowałem płytkę rogiem na to ramię i zaczął latać. Mam tylko ten problem z dwoma reglami które załączają się bardzo późno i start jest lipny bo obydwa są po tej samej stronie. Programowanie ich nic nie dało ,nawet kombinowałem żeby je programować z ustawionym minusowym ustawieniem kanału w apce ale po podłączeniu do KK było tak samo, Może macie jakiś pomysł na to ???
ODPOWIEDZ