Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: misiekkk »

borello pisze:
automaciek pisze:Borello, watki się tobie pomyliły? Budowa legwana to trochę inny dział.
Usuń te posty, stwórz wątek i tam je wklej!
Wybacz, że tak Tobie podniosłem ciśnienie. Jeśli jest to nieodpowiednie miejsce to prosze moderatora o usuniecie moich wiadomosci w tym wątku. Niestety sam nie mogę usunąć postów.. Automaciek na pw pytalem marbalona, czy mogę zadawć pytania dotyczące budowy legwana w tym watku.; nie mił nic przeciwko. Jednak jeśli jest to faktycznie niezgodne z zasadami forum to tak jak wcześniej pisałeś proszę o usunięcie moich wiadomości.

PS. Moje pytanie jest już nieaktualne. Znalazłem odpowiedź na zagranicznym forum.

Pozdrawiam
Tomek
Załóż nowy temat, wskaż mi go, to przeniosę tam Twoje posty.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: automaciek »

borello pisze:
automaciek pisze:Borello, watki się tobie pomyliły? Budowa legwana to trochę inny dział.
Usuń te posty, stwórz wątek i tam je wklej!
Wybacz, że tak Tobie podniosłem ciśnienie. Jeśli jest to nieodpowiednie miejsce to prosze moderatora o usuniecie moich wiadomosci w tym wątku. Niestety sam nie mogę usunąć postów.. Automaciek na pw pytalem marbalona, czy mogę zadawć pytania dotyczące budowy legwana w tym watku.; nie mił nic przeciwko. Jednak jeśli jest to faktycznie niezgodne z zasadami forum to tak jak wcześniej pisałeś proszę o usunięcie moich wiadomości.

PS. Moje pytanie jest już nieaktualne. Znalazłem odpowiedź na zagranicznym forum.

Pozdrawiam
Tomek
Borello muszę Cię przeprosić, co niniejszym czynię! Nie wiem co mi padło na gałki oczne moje, byłem pewien że twoje posty są w innym wątku. A ciśnienia mi nie podniosleś, mało kto to potrafi :mrgreen: .
Ps. Odpuść sobie link turnigy bo "pierwsze primo" kiepskie o nim są opinie- zawodny jest, po "drugie primo" możesz mieć problem z prawidłowym ustawieniem FS.

A swoją drogą jeszcze niedawno usuwałem swoje posty z poziomu przeglądarki a już nie mogę, w tapatalku androida nie ma takiej opcji, a na ios jest. Dziwne?
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: Adrián »

Marciniasty pisze: Polecał bym bardziej emax 2216 w pakiecie ze smigłem http://www.banggood.com/EMAX-MT2216-KV8 ... 87201410I4

Lub rctimery 2610 http://rctimer.com/product-1294.html do tych 9,5x5 ala fantom lub hq 10x5

Na jednych i drugich lata bardzo fajnie , cena zbliżona więc twój wybór :)
Sorry, że wcinam się w temat, ale sam stoję przed wyborem silników. Patrząc na suche fakty-tabelkę, rctimery trochę lepiej wypadają, a jak z jakością do emaxów? Drugie pytanko, do rctimerów można tez używać normalnych śmigieł, tak mi się wydaję, ale wolę się upewnić, czy tylko wynalazki ala DJI?
Będę latał na 4s i zapewne 10x5. Regle chciałem małe, wspomniane dysy 20A, albo dla pewności raczej 30A blheli, tylko nie wiem jak się dogadają z pixhawkiem lite, ale to już wątek na inny temat.
Chyba, że wezmę z simonk, wtedy nie powinno być problemów.
Może, ktoś ma podobny zestaw i może się podzielić pewną informacją, będę wdzięczny.

Obecnie mam sunnysky 2212, fajne silniczki, ale szukam czegoś mocniejszego.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: kamilborkowski »

Ostatnie 2 wyjścia na latanie poświęciłem na naukę pidowania i samo pidowanie mojego Legwana.
Mam jednak pewne obawy, że rama się wygina podczas niektórych manewrów (np. podczas szybkich zmian w yaw).
Na ile śrub skręcacie swoje Legwany? Ja mam 4 na ramiona i jeszcze 4 przy bocznych ściankach, tam gdzie są dziury na nie. Wcześniej latałem z trytytkami przy bocznych ścianach.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: kamilborkowski »

Legwana składałem i traktowałem jako bardziej stabilna konstrukcja do ładnych widoczków, ale jak się okazuje daje też radę polatać dla zabawy gdy racing quad jest nieczynny.



Oczywiście wyszła na jaw galareta przy pełnym słońcu. No ale fajne jest to, że da się polatać w lewo całkiem przyjemnie i w dodatku przez 15 minut a nie 4 :lol:
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: JasQ »

Silniki - eMax 2216
FC - KFC32 + OSD + eLeRes
Regle - FVT 30A BlHeli
Śmigła - HqProp MR 10x45
Tx - Eachine 600Mw
Cam - Sony 600 + Mobius

Pakiet nowy - Multistar 4s 5200mAh 10C czas lotu z prędkością 10 - 15 km/h do napięcia 3,5v na celę przy wietrze około 20km/h 27 minut !
Pakiet 30 cykli - Zippy 4s 4000mAh 20C czas zawisu przy bezwietrznej pogodzie do napięcia 3v na celę 23 minuty
Pakiet 30 cykli - Zippy 4s 4000mAh 20C czas dynamicznego lotu bez akrobacji do 3v na celę 19 minut

z tabelki wychodziło mi 16 minut zawisu na 4s4000 jakoś ta tabelka mało wiarygodna .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: marbalon »

Aby nie robić bałaganu to tutaj dopiszę... ostatnio latać się mało dawało to czasu na dłubanie było sporo i dorobiłem 3 osiowego gimbala do gopro session na małych silniczkach RCX-1806 dla 2 osi i na trzeciej GBM2804.

Cały projekt dostepny tutaj:
http://www.thingiverse.com/thing:1990462

A tak to działa ;-)

Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: wendry »

potrzebuje do legwana plany do druku gimbal 2 osiowy taki jak w linku tylko do Runcam2
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=15684&start=225
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: marbalon »

Do runcama nie mam tylko do wersji z GoPro w formacie doa SolidWorks.
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: wendry »

nie ma tego programu i się nie znam . Chyba jest na licencji i to sporo $$$
A da rade przerobić format doa SolidWorks w rysunki w formacie stl to bym resztę dorysował w Desingspark ??
TheSlist
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 05:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: TheSlist »

Dzien dobry :)
Czy istnieje jeszcze mozliwosc zakupu ramki? Moze ktos ma jakas zbedna? Czy ktos podejmie sie wyciecia? Lub byc moze dalo by rade dostac projekt do wyciecia... najlepiej z gimbalkiem pod mobiusa... Z gory dzieki! (przepraszam za brak znakow PL i ewentualne bledy - smarkfon)
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: wendry »

zainstalowałem sobie gimbala do legwana Marcin powiedz mi gdzie jest środek ciężkości A czy B

Obrazek
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: volender »

Ale SC będzie zależał przecież od wyposażenia - a zwłaszcza od tego jak duży i w jakim miejscu zamocowany masz pakiet.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: Verid »

Nie. SC jest (a właściwie - powinien być)na przecięciu prostych przechodzących przez osie przeciwległych silników. Jeżeli w tym punkcie podwiesisz kopter i nie ciągnie go w żadną stronę to znaczy że silniki będą równomiernie obciążone.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Legwan - czyli składak bez śmigieł w kadrze

Post autor: marbalon »

Opcja B. Verid ma rację co do teorii SC (jak i w wielu innych przypadkach ;) )
ODPOWIEDZ