Trochę inna platforma

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Customizer
Posty: 12
Rejestracja: piątek 19 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Trochę inna platforma

Post autor: Customizer »

Cześć,

tak też można latać FPV :)


Obrazek

http://vimeo.com/9583899

Pozdrawiam

Tomek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Fotosik to porazka. Jesli mozesz daj wieksza fotke.

Latacie operator + model czy w pojedynke?

Gimball z tej minifotki wyglada jak cos z "overpriced" photoshipone :) 2 czy 3 axis ?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No Tomek idziesz wydeptaną ścieżką to dobrze będzie ci łatwiej :)
fajny helikopter
Czy starcza ci jeszcze na to czasu ?
Kto to sterował bo Bartek Yelow to chyba nie był ?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

noo sprzecik 1 klasa :-) 90% wegiel 10% alu :-D
Awatar użytkownika
Customizer
Posty: 12
Rejestracja: piątek 19 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Customizer »

Witam Ponownie. Diem, u mnie jak kliknę na zdjęcie to wyświetla się duże zdjęcie, a u Ciebie nie? Co do latania, to tak naprawdę maszynka jest wykonana dla klienta, to był jej pierwszy lot. Łoże jest z fotoshipone i wydawało się trochę za wiotkie ale okazuje się iż drgań nie przenosi wogóle. Helikopter ten ma podgląd video ale dedykowany jest do robienia zdjęć profesjonalna lustrzanką Nikona, przez zawodowego fotografa. Oczywiście autopilot Robbe Rigid jest na pokładzie. Oblot dokonywał Yello. Nie mogę się doczekać ładnej pogody i wypuścimy się nim na maxymalną wysokość i popstrykamy cos lustrzanką, ale tak naprawde to platformą FPV to bym tej maszynki nie nazwał.

Pozdrawiam

Tomek

P.S.

Maszynka FPV robi się, Verid nawet widział go od kuchni :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Potwierdzam - jest bardzo ciekawa. Ma sporo interesujących rozwiązań.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A czemu ja o tym nie wiem :)
Chyba będę musiał się do ciebie przejechać
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Chłopaki, skoro wsadziliście helicommanda rigid, to co tam jeszcze robi ten flybar? W strefahobby.pl mają gotowe głowice FBL w bardzo fajnych cenach. Zresztą przerobienie zwykłej głowicy ba FBL to też nie jest wielka sztuka, chociaż nie będzie tak ładnie wyglądać.

Osobiście uważam, że ruchome łoże do fotografowania to wytaczanie armaty na wróbla. Spokojnie wystarczy przymocować aparat na stałe i robić zdjęcia FPV. Zwłaszcza, że ten fotoshipone kosztuje jakieś absurdalne pieniądze.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Customizer pisze:Witam Ponownie. Diem, u mnie jak kliknę na zdjęcie to wyświetla się duże zdjęcie, a u Ciebie nie?
Chyba mam jakis problem z fotosikiem, nie chce sie otworzyc.

Photoshipone i caly osprzet do fotografii powietrznej jest strasznie drogi. Moim zdaniem ceny są poronione wręcz. Jak mozna dac tysiac dolcow za troche karbonu... Zaczyna to denerwowac, trzeba zaczac robic swoje chyba...
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Mój kolega Mataj zrobił łoże z drewna. Podczepiane pod helikiem, wygląda trochę jak latający stolik do kawy ;-) ale spisuje się świetnie. Koszt pewnie nie więcej jak 10 zł.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja mimo wszystko jestem za stabilizacja żyroskopową, szczegolnie w osi Tilt :)
Awatar użytkownika
Customizer
Posty: 12
Rejestracja: piątek 19 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Customizer »

Flybar oczywiście będzie zdjęty, to były pierwsze testy. Kefir zapraszam, najlepiej w soboty, jestem na ogół sam i coś sobie dłubię :) Co do gimbala fotoshipone, to ja też bym chetnie go kupował za 600 zlotych a nie 600 dolarów, ale jakoś się juz parę osób na różnych forach odgrażało, niemniej jakoś nic z lokalnej produkcji co by idealnie tłumiło drgania nie powstało. O stabilizacji z algorytmem Calmana (bez dryftu) nie wspomnę. Ale czekam, chętnie wprowadzę to do sklepu. Co do photoshipone 2XPT to to nawet nie jest karbon ale laminat, niemniej działa :)

Pozdrawiam

Tomek

P.S.

Fajnie że założyliście to wolne od tyranii forum ;)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Z doświadczenia wiem, że jak wsadzisz lustrzankę do rexa 600 to nie ma potrzeby żadnego tłumienia drgań. Przy czasach rzędu 1/250 - 1/500s aparat może być przymocowany praktycznie na stałe. Można ewentualnie użyć odrobinę gąbki jakby się ktoś upierał.
To jest bardzo stabilny helik, nie trzęsie się, a masa lustrzanki robi swoje. Gdy dla porównania wsadziliśmy kompakta, to ostre zdjęcie wychodziło jedno na dziesięć. Z lustrzanką proporcja jest odwrotna.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Customizer pisze: O stabilizacji z algorytmem Calmana (bez dryftu) nie wspomnę.
Spokojnie, zrobimy all in one ale na slusznej platformie:P , na razie w wersji kompaktowej, jak wyjdzie to pomysli sie o czyms wiecej.

Ja sie nie odgrażam, ja juz nad tym pracuje :) Wiecej info w niedalekiej przyszlosci, roboty niestety wiecej.

FH sukces lezy w masie lustrzanki. Sprobuj inaczej - daj kompakta i do niego przymocuj lipola. Bedzie identycznie.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

diem pisze:FH sukces lezy w masie lustrzanki. Sprobuj inaczej - daj kompakta i do niego przymocuj lipola. Bedzie identycznie.
Myślę, że nie bez znaczenia jest też mechanika działania samego aparatu, wielkości fizycznej obiektywu itp. Niezależnie od przyczyny, fakt jest prosty: z lustrzanki wychodzą zdjęcia ostre, a z kompakta nie.
ODPOWIEDZ