Platforma Scrollera ;)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Scroller pisze: I za bardzo nie wiem, jak to zmodyfikować. Jakieś podpowiedzi? ;-)
Jakbyś pokazał z bliska coś wypłodził to byłoby znacznie łatwiej przeanalizować nam ew. słabe punkty konstrukcji :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Scroller
Posty: 13
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 06:13
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Scroller »

krall pisze:
Scroller pisze: I za bardzo nie wiem, jak to zmodyfikować. Jakieś podpowiedzi? ;-)
Jakbyś pokazał z bliska coś wypłodził to byłoby znacznie łatwiej przeanalizować nam ew. słabe punkty konstrukcji :-)
Postaram się obstrykać w wolnej chwili to moje "cudo" ;) Będę wdzięczny za wszelkie porady ;)
--
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Scroller
Posty: 13
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 06:13
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Scroller »

keller82 pisze:
Scroller pisze:Mam, ale to i tak nic nie da, bo system antywstrząsowy i tak wyłączy kamerę. Mam kolegę z kamerą na kartę - jesteśmy umówieni na weekend ;)
Co to za kamera?

Sprawdzałem u siebie w Soniaku i nie wylacza kamery tylko dysk, na karcie nagrywa normalnie.
To jest Sony HDR-SR12. Wyłączyła mi się zwyczajnie.
--
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Scroller
Posty: 13
Rejestracja: środa 08 wrz 2010, 06:13
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Scroller »

Udało mi się jednak zmusić kamerę do niewyłączania się przy wibracjach i nagrałem filmik testowy z kamery HD.

Wynik nie jest rewelacyjny, ale efekty o wiele lepsze niż poprzednio. Stabilizacja kamery pomaga.

Muszę dużo popracować nad ustawieniami śmigłowca, bo mam jakieś dziwne szarpnięcia (widać to na filmie).

--
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 235
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 09:25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Grzegorz »

HDR-SR12 praktycznie nie ma stabilizacji
Jeżeli przepinasz się na kartę czyli w kamerze zmieniasz ustawienia nośnika zapisu i mimo tego kamera zamiera to są to zakłócenia elektroniki a nie drgania.
W tym trybie czujniki upadku nie działają bo one chronią tylko HDD a przy nagrywanie na karte hdd nie jest wogole uzywany
Pozdrawiam,
Grzegorz
ODPOWIEDZ