Rurkokopter ulotniony :-)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

O i nareszcie chłopy się ruszyły do pomocy to miłe :)
tak jest trza zacząć od nowa co do 15x15 do quada to chyba przegięcie co :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

kefir pisze:O i nareszcie chłopy się ruszyły do pomocy to miłe :)
Rurek jest jeszcze wiekszym leniem ode mnie. Juz mialby to 100x sprawne :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

A tam przegięcie, jak przywaliłem z 40m to tylko pakiet sie odczepił i lekko rama skrzywiła, po chwili latał dalej :lol:
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A więc po pierwsze dzięki, ale ruszyliście z porcją porad wujkowie dobra rada :-)
Mam plan taki:
1) wsadzę na dniach świeżo co zakupione gumowe dumpery antywibracyjne do mocowania płytki
2) jak nie pomoże pkt1 to rozsunę mocowanie płytki do ramy, do tego dam jakieś przedłużenie śrub i od góry zepnę je jakimś laminatem, no czymś sztywnym
3) jak powyższe nie pomoże to płytka FC pojedzie do testów albo na śląsk albo nad morze
Wolałbym oczywiście aby pkt 3 nie był konieczny bo to kiszka by była :-?


Alternatywnie po mału przymierzam się do zbudowania drugiej ramy opartej o rurki ;-) 10x10 i centerplejty by Sławek.
Do tego takie silniczki i te regielki z konwerterami by Mifau.... oczywiście o ile Mifau okiełzna te regle bo to nowinka....

I będę sobie przekładał FC między ramami....do świąt bo może wtedy pod choinkę wpadnie polskie FC :-)

A leniem jestem patentowanym tyle że patent polega na braku czasu...Ledwoco dzisiaj wróciłem z wojaży niderlandzkich;-)
(oczywiście sypię głowę popiołem za mojego juniorka który nadal czeka na wklejenie zawiasów do powierzchni sterowych, zaklejenie firanką skrzydeł i ulotnienie... :oops: :oops: :oops: )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Ja złożyłem MK na własne płytce z żyrami IDG/ISZ500, fc sztywno do ramy bez żadnych dumperów i nic nie buja. sądząc po twoich fotkach masz te same żyra więc chyba nie tu jest problem no ale skoro inne środki zawiodły to próbuj.
Ramiona aluminiowe jak najbardziej polecam. Wychodzi naprawdę tanio i solidnie. Ja mam akurat 12x12x100 za 5,50. Po lekkim wyażurowaniu waga podobna do 10x10 a wytrzymałość raczej większa.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

zrzuty z MK Toll'a

Post autor: Rurek »

Obiecane Miś'owi zrzuty z ustawień softu...włala:
Załączniki
drazki.jpg
globalne.jpg
gyro.jpg
inne.jpg
kamera.jpg
kanaly.jpg
ledy.jpg
mixer.jpg
stabilizacja.jpg
wysokosc.jpg
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No i pokazales nam defaultowe ustawienia mk.

Mamy 13 stronę rozmyslan nad ploblemami z tym quadem. Bodajze na pierwszej stronie napisalem juz co najprawdopodobniej jest powodem. Zdazylem sie niepotrzebnie pożreć z Jakubem. Ja cos czuje ze Ty Rurku jeszcze 5 innych kopterow zlozysz zanim sprobujesz innej ramy. Ale spoko - podebatujmy jeszcze pare miesiecy ;)


Wiesz co? Jak juz wszystko zmieniasz procz ramy.... kup jeszcze smigla 8x4x3 - zaloze sie o flaszke ze pomoze i delirium bedzie o duzo mniejsze badz ustapi.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Diem, co mi dokuczasz?
przecież napisałem o 22:10 moje plany... i pierwsze co robię to się biorę za poprawianie mechaniki ramy włącznie z wykonaniem alternatywnej ramy....więc nie wiem czemu mnie tu denerwujesz ;-)
A co do zrzutów z MK Tool'a to Miś o nie prosił więc dałem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Musze Cie jakos zmusic do dzialania ;) Miesiac minal a tu dalej bez zmian :P
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rurek pisze:....Mam plan taki:
1) wsadzę na dniach świeżo co zakupione gumowe dumpery antywibracyjne do mocowania płytki
2) jak nie pomoże pkt1 to rozsunę mocowanie płytki do ramy, do tego dam jakieś przedłużenie śrub i od góry zepnę je jakimś laminatem, no czymś sztywnym ....
A więc po 40 dniach walki z delirium znalazłem w końcu wolne parę godzin aby wziąć się za leczenie w/g punktów jak powyżej....
1) wsadziłem dumpery gumowe i delirka zmniejszyła się o połowę....
1a) za radą Miś'a przeprowadziłem test z balastem, podwiesiłem 580g na sztywno - charakter oscylacji się diametralnie zmienił - mniejsza amplituda za to większa częstotliwość oraz, co najważniejsze - te oscylacje przestały mieć wpływ na sterowność i ciąg....no oczywiście oprócz tego że rurkokopter stał się mułem latającą cegłą ;-) to bez problemu wisiał, nie odjeżdżał, można było puścić drągi...
Oczywiście spalanie na setkę wzrosło strasznie i na pakiecie 2200 z takim obciążeniem (masa startowa ponad 2 kg ! ) latał niecałe 6 minut
Ten punkt dał do myślenia że zdecydowanie coś się dzieje z ramą i diagnoza padła na to co już na pierwszej stronie wątku Diem bystro określił : trzeba rozsunąć mocowanie FC do ramy ( czy też płytki pośredniej)
2) nastąpiła więc realizacja tego punktu... zamiast rozstawu 21mm śrub łączących ramę (centerplate) z płytką pośrednią zrobiłem rozstaw 70mm - nowe śruby w nowych otworach w profilach i nowa, dorobiona ze sklejki płytka pośrednia (trzeba było ją wymienić bo oryginalna była za mała). Trochę zabawy z doborem odpowiednich śrub, dystansów i innych popierdułek i chwila prawdy, oblot o 3:10 w nocy :-)
RURKOKOPTER WYLECZYŁ SIĘ Z DELIRIUM :mrgreen: co niniejszym ogłaszam :-)
Wielkie dzięki dla wszystkich wujków dobra rada, przede wszystkim Diem za trafną diagnozę od razu.
Oraz główny inżynier pokładowy rurkokoptera Miś - nieoceniona pomoc remote, g-g grzało się do czerwoności :-) - dokładnie mi doradził jakie parametry ma spełniać poprawka mechaniczna quadroka.
Tu niestety z żalem i z przykrością muszę stwierdzić że Jakub z quadframe.com (konstruktor i sprzedawca ramy) tym razem nie miał racji, niepotrzebnie podgrzewał tutaj atmosferę bo ostatecznie się okazało że przyczyna tkwiła TYLKO i WYŁĄCZNIE w nieprawidłowej konstrukcji ramy, niedostosowanej do charakterystyki FlightControlera od mikrokopter.de. Może z innymi kontrolerami jest okej, u mnie niestety nie było. Zaznaczam że mam defaultowe ustawienia parametrów, eksperymenty z nimi nic nie dawały. Dopiero ingerencja w konstrukcję mechaniczną ramy pomogła. W obecnej wersji są też dumpery antywibracyjne między płytką pośrednią i FC.
Mam nadzieję że zaraz tu awanturka kolejna nie urodzi się....ale fakty mówią same za siebie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

No to super ;-)

Najważniejsze, że problemy zostały wyeliminowane a kto miał rację a kto nie, teraz już nie ma znaczenia :-P

Tak tylko zapytam, gdzie miałeś ten zostaw śrub 21 mm ? :shock:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

no właśnie dobrze że robisz wielkie oczy bo to była przyczyna główna trzęsiawki! taki rozstaw (po boku kwadratu, nie po przekątnej) był między śrubami spinającymi centerplate z płytką pośrednią...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

A po coż masz tą płytkę pośrednią ? nie da rady przykręcić bezpośrednio do center plate ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A to już pytanie do konstruktora raczej...mogę przypuszczać że decydujące były:
1) uniwersalność - możliwość podpięcia różnych kotrolerów
2) szybsze (być może) przekładanie z "+" na "x"
3) asekuracja - przy mocnym dzwonie ta płytka zbiera pierwsza baty
W mojej wersji ramy nie da się bez tej płytki bo centerplejt jest ażurowany w tych miejscach gdzie powinny sie znaleźć śruby do konfiguracji "x"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Rozumiem ;-)

Patrzę na zdjęcia i wdzę, ze masz profil prostokątny i zamocowałeś go akurat najmniej odpowiednio tzn. największe siły są w kierunku pionowym a ty go położyłeś poziomo co powoduje duze drgania - zastanów się czy tego nie zmienić ;-)
ODPOWIEDZ