Rurkokopter ulotniony :-)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mifau pisze:Sorki Rurek za OT. (btw. to kiedy wpadniesz? :mrgreen: ...nie daj sie slazakom! oni morza nie maja! :mrgreen: )
Jak to nie mają :?: Mają morze wody, szczególnie ognistej :lol:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:... Przymocuj mu od spoda z pół kilo balastu...
To jest słuszna koncepcja :-) jutro i w niedzielę jadę na gościnne występy do przyjaciół na rocznicę ślubu :mrgreen: tak więc w niedzielę pustą flaszkę mu przytroczę :-)

Mifau - ostatnie dwa tygodnie siedziałem nad morzem :-) i nie chcę sobie psuć wspomnień widokiem tej zielonej zimnej breji ;-)
A tak po za tym to wszystkie najlepsze moje chwile wakacyjne to spędziłem heh właśnie nad tą breją ;-)
a jak się pije nad morzem naszym ehhh:-) dwa razy tyle wchodzi w człowieka zajodowanego :-) i nie ma tego upału środziemnomorskiego gdzie nawet zimne piwko ledwo wchodzi....

Diem - rusz mózgiem :-) a nie wdawaj się w bijatyko-polemikę z AlterEgo :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

diem pisze:Ponadto jest juz gopro na pokladzie...
Diem- to jest 540tvl Soniaczek nasz ulubiony a nie gopro :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:Mifau - ostatnie dwa tygodnie siedziałem nad morzem :-) i nie chcę sobie psuć wspomnień widokiem tej zielonej zimnej breji ;-)
Tia...kolejny co sie nie zameldowal!
Kefir...widzisz to? Oni sie boja, ze pic nie umieja chyba :mrgreen:

Gdzies Ty byl, ze zielona breje widziales? Zle trafiles! Na nastepne wakacje polecam zadzwonic do mnie, to sie znajdzie mieszkanie w sopocie (bardzo blisko morza) do wynajecia ;-)
(a ja w tym roku nawet sie na brzuchu nie opalilem...serio.... uciekla mi jedna pora roku normalnie).

Mis...a Ty tam nie namawiaj do pijanstwa! Pijaki same normalnie;-) (ale wodeczki dawno nie pilem....zmrozonej wodeczki z gin'em i limonka...albo lepiej... Long Isanald Tea...ehhh)
Ostatnio zmieniony sobota 04 wrz 2010, 01:05 przez mifau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie mowie akurat o tym locie, z gopro miales identyczny efekt, a to prawie 200g wiecej wagi.

Niestety nie mam pomyslu na Twojego koptera - "elektronicznie" niestety juz sie nie da nic wiecej zrobic.

ps. Mifau... no nic tylko wpasc do nas. Zobaczysz jak sie pije. Ja wystawie zawodników Miśka i JR'a :D Znajdz 10 chetnych to powojują :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:Niestety nie mam pomyslu na Twojego koptera - "elektronicznie" niestety juz sie nie da nic wiecej zrobic.
Rurek...polecam sie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Może i się da, ale trudno na odległość... Czekamy na testy z obciążeniem, byle by ta flaszka nie dyndała sobie pod spodem na sznurku, tylko dobrze na taśmę przykleić :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze: Ja wystawie zawodników Miśka i JR'a :D Znajdz 10 chetnych to powojują :)
O nie!
Widzialem ich na filmikach! Z takimi nie pijam :mrgreen: (ja waze <=90kg, a nie >=100...wiec nie mam szans)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

diem pisze:Nie mowie akurat o tym locie, z gopro miales identyczny efekt, a to prawie 200g wiecej wagi.

Niestety nie mam pomyslu na Twojego koptera - "elektronicznie" niestety juz sie nie da nic wiecej zrobic.

ps. Mifau... no nic tylko wpasc do nas. Zobaczysz jak sie pije. Ja wystawie zawodników Miśka i JR'a :D Znajdz 10 chetnych to powojują :)
Khmmm....coś mnie ominęło jak trzeźwiałem u Miśka? Lataliście rurkokopterem z gopro? Bo ja jeszcze nie wieszałem do tej pory ani razu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Diem, w zasadzie elektronicznie to nic nie ruszone, tylko althold wyłączony i "D" zwiększone...

a co do załogi śląskiej....no na Romka i Andrzeja to potrzeba dwa plutony :-)

Mifau: poprzedni, sprzed sześciu dni film jest z wyspy na adriatyku :lol: i pewno dlatego się u Was nie meldowałem :-P
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze: Diem, w zasadzie elektronicznie to nic nie ruszone, tylko althold wyłączony i "D" zwiększone...
No to cos mi sie pomieszalo. Moze inaczej - ile waży ten kopter gotowy do lotu? Ile potrzebujesz gazu zeby zrobic zawis?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W pierwszym poście masz:-) 1040g RTF ale bez FPV, czyli teraz....zaraz zaraz....skoczę na wagę :-)

Edicao: A więc teraz 1240g z FPV i jednym LiPosem 2200mAh. Dojdzie jeszcze 140g na głowicę pantiltroll z serwami ( zważyłem) oraz 100g GoPro z gąbkami i opaskami. To będzie prawie półtora kilo!!!!
Dzisiaj na filmie latał z dwoma LiPosami 1390g.

Zawis tak na oko mam na 55-60% ale może lamer jestem i nie patrzę na drągi póki co :-) ale wiem że jak mi spada to mam gdzie podciągać bo mniej więcej muszę dać połowę więcej tego co mam żeby nie glebnął ale na wyczucie do 100% to jeszcze z jedna czwarta zostaje wtedy....
Ostatnio zmieniony sobota 04 wrz 2010, 01:29 przez Rurek, łącznie zmieniany 2 razy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No to do najlżejszych nie nalezy :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:1040g RTF
Spokojnie da sie zejsc do 800g bez wiekszych staran. Ale 200g to nie temat...
Panowie...skoro Rurek woli pylice od glonow....to nie moglibyscie przetestowac jego konstrukcji z Waszymi FC ? Przyznam, ze dziwi mnie fakt, ze tyle czasu uplynelo i nie dalo sie jeszcze namierzyc problemu. Z drugiej strony doskonale rozumiem rozwiazywanie problemow remote...ciezka sprawa.
A moze po prostu ktorys z regli nie reaguje prawidlowo?
Widzialem juz kilka takich przypadkow... jeden "odstrojony" regulator wystarczy.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jesli kopter nie potrafi latac na default MK to znaczy ze mechanicznie jest cos nie tak, trzeba taka usterke usunac a pozniej dopiero brac sie za dostrajanie PIDow. Sam juz przeciez miales tego kilka przykladow. Nie chce mi sie wierzyc ze cos ma nie tak z elektroniką... na stole wszystko smigalo jak ta lala.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Prawda, dlatego nie mowie o PID.....
Obstawiam teraz regla/silnik....

EDIT: na przyklad...pracujacy z inna kalibracja (rozniaca sie nawet o 4-5 jednostek) regulator potrafi takie akcje robic. Podczas zabaw z konwerterami to odkrylem i bylem bardzo zdziwiony jak to cholerstwo jest wrazliwe...
ODPOWIEDZ