Hornet-Y3L by Klenio

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Marcin pisze:Jeszcze jedno - czy Wasz 'mózg' współpracuje z regulatorami I2C?
W tej chwili nie. Powód jest prosty, skoro można zastosować nie przerabiane regulatory, które obsługują szybkie sterowania przez fastPWM to regulatory po I2C czy też dodatkowe konwertery nie są potrzebne.
Marcin pisze:Tzn powiedzmy mam 4 regle Turnigy przerobione pod quad by Mifau i chcę je wpakować do Waszego tricoptera.
W chwili obecnej robimy nowy soft do hexakoptera oraz większych jednostek. Nowy soft będzie miał włączoną magistralę I2C w CSDU (czyli w naszym jak go nazwałeś mózgu ;-) ) oraz w regulatorach.
Marcin pisze:Czy wtedy po prostu podepnę 3 regulatory, czy wyskoczy jakiś błąd kompatybilności?
Od strony magistrali I2C da się zaprogramować dowolne adresy, więc powinno działać. Czy nie wyskoczy jakiś błąd nie wiem, dopóki nie sprawdzę. Nawet jeśli wyskoczy błąd to go ASAP naprawimy ;-).
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Piszesz o nieprzerabianych regulatorach. Czy to oznacza, ze moge z mojego KK Quadrocoptera wyciagnac 3 regulatory i bezposrednio podpiac pod wasz flightcontroller? A moze wasz FC obsluguje quady? Wtedy bym tylko sobie mozg wymienil w moim ;)
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Marcin pisze:Piszesz o nieprzerabianych regulatorach.
Piszę ponieważ to jest jedna z funkcji, których nie mają klony MK. Mamy na pokładzie 12 kanałów PWM, które mogą być dowolnie konfigurowalne. W chwili obecnej mamy to rozplanowane tak:
A) Tricopter z odbiornikiem posiadającym wyjście PPM:
- kanał 1: lewy silnik
- kanał 2: prawy silnik
- kanał 3: tylny silnik
- kanał 4: nieużywany
- kanał 5: nieużywany
- kanał 6: serwo ogonowe
- kanał 7: nieużywany
- kanał 8: nieużywany
- kanał 9: nieużywany
- kanał 10: wejście sygnału PPM z odbiornika
- kanał 11: nieużywany
- kanał 12: nieużywany
B) Tricopter z odbiornikiem 4-o kanałowym:
- kanał 1: wejście sygnału AILERON z odbiornika
- kanał 2: wejście sygnału ELEVATOR z odbiornika
- kanał 3: wejście sygnału THROTTLE z odbiornika
- kanał 4: wejście sygnału RUDDER z odbiornika
- kanał 5: nieużywany
- kanał 6: nieużywany
- kanał 7: nieużywany
- kanał 8: lewy silnik
- kanał 9: prawy silnik
- kanał 10: tylny silnik
- kanał 11: serwo ogonowe
- kanał 12: nieużywany
C) Tricopter z odbiornikiem 6-cio lub 7-mio kanałowym:
- kanał 1: wejście sygnału AILERON z odbiornika
- kanał 2: wejście sygnału ELEVATOR z odbiornika
- kanał 3: wejście sygnału THROTTLE z odbiornika
- kanał 4: wejście sygnału RUDDER z odbiornika
- kanał 5: wejście sygnału aktywującego silniki
- kanał 6: wejście sygnału regulacji parametru TI
- kanał 7: wejście przełącznika trybów lotu ADF i HDF
- kanał 8: lewy silnik
- kanał 9: prawy silnik
- kanał 10: tylny silnik
- kanał 11: serwo ogonowe
- kanał 12: nieużywany

W quadrokopterze będzie identycznie z następującą różnicą:
- lewy silnik = lewy przedni silnik
- prawy silnik = prawy przedni silnik
- tylny silnik = lewy tylny silnik
- serwo ogonowe = prawy tylny silnik

Ponieważ w przypadku większej ilości ramion (hexa, octo) musielibyśmy zmusić klientów do stosowania odbiorników w wyjściem PPM, dlatego rozpoczęliśmy prace nad uruchomieniem magistrali I2C. Regulatory oraz moduł sterujący są do tego od początku przygotowane - teraz przyszła kolej na zmiany w firmwarze. Nie przewiduję tutaj problemów ponieważ cały nasz system miniLOGGERa chodzi na I2C, więc uruchomienie tej transmisji w naszych komponentach nie powinno zając zbyt dużo czasu. Myślę, że do końca tego miesiąca powinien zostać ulotniony zapowiadany hexakopter o ramie wążącej 270g. W docelowej oferowanej w sklepie wersji będzie on sterowany po I2C.
Marcin pisze:Czy to oznacza, ze moge z mojego KK Quadrocoptera wyciagnac 3 regulatory i bezposrednio podpiac pod wasz flightcontroller?
A jakie masz regulatory? Jeśli są wystarczająco szybkie to będzie latał na tych regulatorach. Trzeba będzie tylko zmienić parametry CSDU ponieważ są one ustawione dla naszych regulatorów, które po pierwsze są bardzo szybkie, po drugie symetryczne, czyli tak samo szybko potrafię zwiększyć obroty jak i je zmniejszyć - dzięki temu czas opóźnienia transportowego całego obiektu jest 10 krotnie krótszy niż przy innych rozwiązaniach (czas ten nie był badany - jest to moja subiektywny szacunek).
Marcin pisze:A moze wasz FC obsluguje quady? Wtedy bym tylko sobie mozg wymienil w moim ;)
Prawie obsługuje ;-). Quad już lata, ale brakuje mu jeszcze softu na PCta oraz kilku funkcji, których do tej pory jeszcze nie dorobiliśmy. Chcemy, żeby do końca miesiąca quadrocopter Hornet-X4L był w ofercie. Quad będzie mógł być zbudowany na naszej ramie z trzema rodzajami ramion:
1) rurki okrągłe o średnicy 10mm
2) profile kwadratowe 10x10
3) profile kwadratowe 12x12
4) specjalne ramiona z G10 o grubości 2mm

Rurki okragłe
Dlaczego są dobre:
- rurki okrągłe wyginają się przy krecie (działają jak bezpiecznik) przez co ewentualne straty są niewielkie
- bardzo łatwo jest zmienić rurkę, ponieważ wystarczy okręcić 3 śruby
- dodatkowe osłony zabezpieczają silniki, dzięki czemu to co najcenniejsze jest chronione
- stawiają najmniejszy opór aerodynamiczny
- można je dorobić we własnym zakresie przy pomocy piły oraz pilnika do metalu
Jakie mają mankamenty:
- dodatkowe elementy mocujące podnoszą wagę modelu
- wibracje przy video i FPV są większe niż przy innych konstrukcjach
- po krecie trzeba sprawdzić całą konstrukcję ponieważ od uderzenia silniki mogą się obrócić na rurce

Profile kwadratowa 10x10
Dlaczego są dobre:
- zapewniają dużą sztywność konstrukcji
- można uzyskać mniejsze wibracje mechaniczne (mają dwie osie symetrii w których mogą drgać)
- można przykręcić silniki bezpośrednio do nich bez elementów pośredniczących
- przy ich użyciu można uzyskać mniejszą masę modelu
- łatwo można do nich przykleić oświetlenie platformy
- można je dorobić we własnym zakresie przy pomocy piły oraz pilnika do metalu
Jakie mają mankamenty:
- przy krecie nie poddają się tak łatwo przez co straty mogą być większe
- ciężko w nich schować przewody łączące silniki z regulatorami

Profile kwadratowa 12x12
Dlaczego są dobre:
- takie same jak 10x10 oraz
- łatwiej przez nie przewlec przewody
Jakie mają mankamenty:
- takie same jak 10x10

Ramiona z G10
Dlaczego są dobre:
- ze względy na własności materiału nie wibrują w płaszczyznach X i Y
- wytrzymałość mechaniczna jest bardzo duża
- dzięki elastyczności przy mniejszych kretach straty są najmniejsze
- stanowią jednocześnie ramię i osłonę silnika
Jakie mają mankamenty:
- przy dużym krecie mogą spowodować uszkodzenie ramy
- stawiają największy opór aerodynamiczny przy szybkich przelotach
- są najdroższe ponieważ wymagają stosowania technologii CNC do ich przygotowania
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Drążę temat regulatorów, ponieważ nie ukrywam, że interesuje mnie możliwość wykorzystania regulatorów do innych modeli, a nie tylko do jednego konkretnego typu, rodzaju modeli, gdzie trzeba przerabiać :)

Aktualnie dysponuję czterema Hobbyking SS Series 18-20A ESC w KKQuadro. Byłbym w stanie ewentualnie kupić cztery np Turnigy Plush, ale nie ukrywam, że opcja plug and play, bez jakichkolwiek przeróbek, to jest to, w jakim kierunku myślę?

Dlaczego? Bo jeśli coś mi w quadzie padnie, albo po prostu mi się znudzi, to może się okazać, że znajdę zastosowanie dla regulatorów w innych projektach.

Podsumowując : jeśli Wasz flight controller będzie pozwalał na podpięcie zwykłych regulatorów, znacznie upraszczając kwestię budowy platformy, to Wasza oferta będzie dla mnie atrakcyjna i godna rozważenia i oczekiwania na gotowy 'mózg' dla quada lub tri :)

Właśnie - czy tri i quad będą się w kwestii flight controllera różniły tylko oprogramowaniem? Czyli np buduję i latam tri, po czasie buduję quada, to wrzucam tylko czwarty zestaw reg plus silnik i przeprogramowuję lub coś przestawiam w oprogramowaniu, czy konieczny jest zakup drugiej płytki?
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Marcin pisze:Drążę temat regulatorów, ponieważ nie ukrywam, że interesuje mnie możliwość wykorzystania regulatorów do innych modeli, a nie tylko do jednego konkretnego typu, rodzaju modeli, gdzie trzeba przerabiać :)
W więc tak nasz moduł sterujący ma na pokładzie:
- 12 wyjść fastPWM na których można zbudować maksymalni oktokopter na zwykłych regulatorach, które są szybki w takim wypadku 8 kanałów jest zajętych na sterowanie silnikami, 2 kanały na pan i tilt stabilizowanej kamery, 1 kanał na wejście PPM (w tym wypadku nie można stosować odbiorników z wyjściami równoległymi), 1 kanał pozostaje wolny np: do sterowanie obrotem kamery, jeśli ktoś chciałby mieć niezależne sterowania kamerą oraz platformą
- magistralę I2C która umożliwia sterowanie dowolnymi regulatorami I2C
Marcin pisze:Aktualnie dysponuję czterema Hobbyking SS Series 18-20A ESC w KKQuadro. Byłbym w stanie ewentualnie kupić cztery np Turnigy Plush, ale nie ukrywam, że opcja plug and play, bez jakichkolwiek przeróbek, to jest to, w jakim kierunku myślę?
Tak jak powiedziałem stosowanie tych regli jest możliwe, ale trzeba będzie zmienić parametry CSDU ponieważ te regle są wolniejsze niż nasze.
Marcin pisze:Dlaczego? Bo jeśli coś mi w quadzie padnie, albo po prostu mi się znudzi, to może się okazać, że znajdę zastosowanie dla regulatorów w innych projektach.
Nasze regulatory też można wykorzystać w innych projektach ;-). Jeśli chodzi o regulatory RCConcept to prace nad nimi trwają ponad rok. Na wstępie paliliśmy tranzystory zarówno przy starcie jak i w locie (dlatego nie było ich w ofercie). W czerwcu zakończyliśmy projekt regulatora (soft jest uzupełniany o dodatkowe funkcje, jednak wszystkie grube bugi zostały z nich usunięte). Od czerwca nie spalił się _żadnej_ regulator z 30 sztuk, których używamy my lub inni piloci. Regulator ma zabezpieczenie przed nagłym zatrzymaniem wirnika, które powoduje natychmiastowe wyłączenie sterowania - dzięki czemu tranzystory mocy nie idą w zwarcie. Jest to jedna z kluczowych cech, która powoduje, że regiel jest nieco droższy niż inne rozwiązania obecne na rynku.
Marcin pisze:Podsumowując : jeśli Wasz flight controller będzie pozwalał na podpięcie zwykłych regulatorów, znacznie upraszczając kwestię budowy platformy, to Wasza oferta będzie dla mnie atrakcyjna i godna rozważenia i oczekiwania na gotowy 'mózg' dla quada lub tri :)
Masz możliwość podpięcia regli fastPWM oraz regli I2C i jedne i drugie będziemy mieć w ofercie, więc żadne przeróbki nie będą konieczne.
Marcin pisze:Właśnie - czy tri i quad będą się w kwestii flight controllera różniły tylko oprogramowaniem?
W tej chwili mamy skończony soft do tri. W nadchodzącym tygodniu będzie skończony soft do quada. Do modułu CSDU można wgrać dowolny firmware. Samo CSDU będzie można zamówić z odpowiednim firmware'm. Przewidujemy kilka wersji firmaware'u:
- tricopter Y3
- quadrocopter X4
- hexakopter *6
- tricopter Y6
- octocopter *8
- octocopter X8
Marcin pisze:Czyli np buduję i latam tri, po czasie buduję quada, to wrzucam tylko czwarty zestaw reg plus silnik i przeprogramowuję lub coś przestawiam w oprogramowaniu, czy konieczny jest zakup drugiej płytki?
Wszystkie konfiguracje działają na tym samym hardware'ze.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Podsumowując, nie można podpiąć zwykłych regli, tak ? tylko fastpwm lub I2C ?
Zmiana formacji wymaga zmiany firmware ? trochę dziwnie bo taka operacja zawsze niesie pewne ryzyka niepowdzeń ;-) w innych FC zmienia się tylko konfig a firmaware zostaje ten sam ;-)

W takim razie ile kosztuje sam taki kontroler pod hexa ?

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Sławek pisze:Podsumowując, nie można podpiąć zwykłych regli, tak ?
Sławek można podpiąć regulatory, które są wystarczająco szybkie, czyli potrafią zmienić prędkość obrotową napędu szybciej niż zwykłe regulatory. Nie nadają się np: regulatory PULSO, ponieważ dron na nich albo się wzbudza, albo nie trzyma pozycji.
Sławek pisze:tylko fastpwm lub I2C ?
fastPWM to umowna nazwa standardu, który pozwala na szybsze niż normalne sterowanie regulatorem obrotów.
Sławek pisze:Zmiana formacji wymaga zmiany firmware ? trochę dziwnie bo taka operacja zawsze niesie pewne ryzyka niepowdzeń ;-)
Mamy własny downloader dla procesorów CortexM3, który umożliwia zmianę firmware'u nawet po zaniku zasilania w trakcie programowania. Oczywiście nie powinno się tego robić specjalnie.
Sławek pisze:w innych FC zmienia się tylko konfig a firmaware zostaje ten sam ;-)
Sławek każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. My zrobiliśmy autorski projekt a nie klona innego rozwiązania. Jak zapytasz dlaczego tak to zrobiliśmy to postaram się odpowiedzieć ;-).
Sławek pisze:W takim razie ile kosztuje sam taki kontroler pod hexa ?
Kontroler CSDU kosztuje 599 pln.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Klenio pisze:
Sławek pisze:tylko fastpwm lub I2C ?
fastPWM to umowna nazwa standardu, który pozwala na szybsze niż normalne sterowanie regulatorem obrotów.
no to prosze o jakies liczby, bo jak wiadomo kilka regli na rynku (np. plush czy hobbywing) spokojnie daje rade do 300hz bez przerobek.
czy to wystarczy, czy maja byc na 490hz ?

Klenio pisze:
Sławek pisze:W takim razie ile kosztuje sam taki kontroler pod hexa ?
Kontroler CSDU kosztuje 599 pln.
co wchodzi w sklad tego kontrolera ?
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

cholo pisze:no to prosze o jakies liczby, bo jak wiadomo kilka regli na rynku (np. plush czy hobbywing) spokojnie daje rade do 300hz bez przerobek.
Nasze regulatory są obecnie sterowane sygnałem fastPWM o częstotliwości 300Hz. Możemy wygenerować dowolną częstotliwość - najpewniej zostanie do oprogramowania z czasem dodana możliwość jej programowania.
cholo pisze:czy to wystarczy, czy maja byc na 490hz ?
Trudno mi tutaj powiedzieć jakie regulatory wystarczą, ponieważ mamy w ofercie cały system składający się z modułu oraz regulatorów. Z czasem przetestujemy regle dostępne na rynku.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Jak postepy w wersji quad kontrolera? :)
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Marcin pisze:Jak postepy w wersji quad kontrolera? :)
Skończyliśmy ;-). Dzisiaj składam Horneta w wersji X4L i przygotuję relację w odpowiednim wątku.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Ok, super. Czekam na relację :)
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Marcin pisze:Ok, super. Czekam na relację :)
Marcin relacja jest tu:
Hornet X4L by RCConcept

Ja tymczasem w tym wątku opiszę jak poskładać ramę tricoptera Hornet-Y3L ;-).

Ponieważ w pewnym momencie dodamy do oferty platformę do samodzielnego montażu postanowiłem na bieżąco dokumentować proces składania Horneta-Y3L.

Montaż ramy zaczynamy od wyjęcia dolnej części ramy tricoptera Hornet-Y3L:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

a także górnej części ramy:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Do skręcenia konstrukcji potrzebne jest: 5 słupków dystansowych oraz 10 śrub M3.
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Górna część ramy oraz 5 śrub M3:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Dolna część ramy oraz 5 śrub M3 i 5 słupków dystansowych:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Montaż ramy można zacząć od przykręcenia słupków dystansowych wkładając śruby M3 w odpowiednie otwory ramy zgodnie z poniższym zdjęciem. Można je najpierw przykręcić do górnej lub dolnej części ramy. W tym wypadku słupki zostały przekręcone najpierw do górnej części:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Słupki przykręcone do górnej części ramy:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Na przekręconych słupkach kładziemy drugą część ramy i skręcamy ją przy pomocy śrub M3:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

UWAGA:
Plastykowe śruby M3 należy przykręcać z wyczuciem przy pomocy śrubokręta z końcówką Philips odpowiedniej wielkości. Stosowanie innego narzędzia może uszkodzić łeb śruby.


Następnym krokiem jest wyjście dwóch łożysk 6800ZZ oraz dwóch elementów 1CNC mocujących łożyska w ramie:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

oraz rozpakowanie pudełek:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

UWAGA:
Łożyska są fabrycznie smarowane i nie wymagają dodatkowego smarowania w procesie użytkowania.

Do prawidłowego montaży łożyska w bloczkach potrzebny jest klej do łożysk:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

UWAGA:
Bloczki można zamówić z fabrycznie wklejonymi łożyskami, jeśli ktoś nie chcę się zajmować tym procesem.

Element 1CNC jest detalem wykonanym na frezarce CNC z odpowiednim pasowaniem do zewnętrznego pierścienia łożyska 6800ZZ, dlatego przydatnym narzędziem jest imadło, przy pomocy którego można wcisnąć łożysko do środka bloczka po uprzednim posmarowaniu wewnętrznej jego części niewielką ilością kleju najlepiej w czterech punktach:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

UWAGA:
Ilość kleju musi być minimalna, jego nadmiar należy usunąć przy pomocy chusteczki higienicznej.


Ustawiając bloczek ze wstępnie wciśniętym łożyskiem w imadle należy zadbać o to, by środek łożyska znajdował się w osi śruby dociskowej. W innym wypadku łożysko może zostać wciśnięte niecentrycznie w element 1CNC:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

W trakcie dociskania należy cały czas kontrolować pozycję łożyska w bloczku:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

tak aby nie zostało wciśnięte niecentrycznie, ponieważ ogon będzie działał nieprawidłowo a bloczek 1CNC może ulec uszkodzeniu:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Śrubę imadła należy dociskać aż do momentu całkowitego wciśnięcie łożyska z bloczek 1CNC:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Po wyjęciu łożyska z imadła należy jeszcze raz sprawdzić czy łożysko jest prawidłowo wciśnięte i powtórzyć czynność z drugim łożyskiem:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Do poprawnej pracy ogona potrzebne są dwa łożyska podpierające obrotowe ramię w tylnej części ramy tricoptera:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Po zamontowaniu łożyska w bloczkach przechodzimy do ich montaży w ramie. Do tego potrzebne będą cztery śruby ampulowe M3 o długości 25mm oraz nakrętki:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Bloczki 1CNC z łożyskami 6800ZZ zamontowane w ramie tricoptera Hornet-Y3L:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Ponieważ zaczynamy dbać o wagę modelu, samo hamowane śruby M3 stosowane do tej pory:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

zamieniamy na zwykłe płaskie nakrętki M3, które są dwukrotnie lżejsze:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

UWAGA:
Po ponad półrocznych testach różnych platform Hornet wiemy, że nakrętki samo hamowane nie są konieczne przy skręcaniu konstrukcji ramy ponieważ drgania które tam występują nie mają dużej amplitudy a własności mechaniczne stosowanego przez nas G10 mają właściwości sprężyste, które zapobiegają samoistnemu odkręcaniu nakrętek.


Rama zmontowana z użyciem zwykłych nakrętek M3:
Obrazek
POWIĘKSZENIE
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Michał (Admin forum epheli.pl) namówił mnie do przygotowania materiału video pokazującego podstawy uruchomienia platformy Hornet-Y3L.

Widać na nim sposób kalibracji aparatury bez użycia komputera PC oraz aplikacji RCC dedykowanej dla Horneta, sposób zazbrajania i rozbrajania silników przy pomocy dwu-pozycyjnego przełącznika skojarzonego z 5-tym kanałem nadajnika RC, oraz przełączania i sygnalizacji trybu lotu (ADF/DHF) przy pomocy dwu-pozycyjnego przełącznika skojarzonego z 6-tym kanałem nadajnika RC.

Zapraszam do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu WORKSHOP VIDEO.

Hornet Y3L podstawowa regulacja:
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
ODPOWIEDZ