Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: wrzech »

Głuś pisze:
wrzech pisze:czyżby gimbal tarot?
Tak 3D3 METAL ten sam co kuczy miał, a co one wszyćkie tak mają?
Wiele z nich ma ten objaw. Sam z tym walcze :) Już jest LC na zasilaniu, ferryty, a dalej potrafi się przychylić przy obrocie koptera w yaw.
Marek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

Coś na rzeczy jest bo ja swój kupiłem dokładnie rok temu w czerwcu, a to mi się zaczęło robić dopiero teraz na wiosnę. W zimie kilka zmian zrobiłem, ale głównie to nowe rurki w celu wysunięcia do przodu (bo był na bakier z wyważeniem) i zasilanie puściłem prosto z LiPo, a wcześniej szło przez przetwornice bo tak zostało po starym bimbalu - pewnie to to bo odsunięcie gimbala od reszty raczej powinno pomóc niż zaszkodzić :-)
Mi to jakoś silnie nie przeszkadza i tak do przodu latam :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:37 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

Zdjęcie jest bardzo ładne. Ciepłe kolorki zawsze mają przyjemniejszy odbiór dla oka.

Hmmm co sie stało z filmami? Przecież ostatnio nie było drgań a film wyglądał rewelacyjnie :|
1/100 jest prawidłowe przy 50fps. Czy na ostatnim filmie gdzie było stabilnie miałeś inne ustawienia?

Jak słysze albo czytam słowo "drgania" to mnie ciarki przechodzą :P Co to DJI ma jakiś patent antydrganiowy? :D
Ja właśnie tego Phantoma zakupiłem, ale moja DIY konstrukcja będzie docelowo szła w kompromis hybrydowy, czyli platforma moja a kamera, gimbal i przesył obrazu DJI.
Czemu? Bo platformy potrafimy dobre budować, ale z tymi drganiami to powoli szkoda czasu jak chce się już działać :)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:38 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:38 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

Tak. Pliki z Mavica Pro. Co mnie zaskoczyło w gimbalu Mavica to bardzo miękkie zawieszenie, wisi niemal w powietrzu. Może to powód stabilności ujęć. Potwierdza to też mój przypadek gdy gimbal z kamerką GitUp wypiął mi się z damperów i wisiał tylko na jednym rozciągniętym, a było bardzo stabilnie i to przy silnym wietrze.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:38 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saures
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 08:56
Lokalizacja: Toszek

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Saures »

Jeb Andrzej! No nie bądź tak niemiły dla użytkowników DJI. Stresujesz mnie tylko :D

Zdjęcie bajka! Chmurki robią robotę, bo dużo się dzieje dzięki temu.

Cierpliwość, praca i będziesz miał wymarzoną stabilizację :)
Trzymam kciuki jak zawsze bo znam tą drogę ;)
Relacja budowy mojej hexy Tarot 800: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36640
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:38 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

Napiszę tak. Twierdziłem tak jak Ty przez ok.3 lata, walczyłem o stabilność, pewność lotu itp i innymi problemami, co możesz łaskawie sprawdzić. Po tym czasie zakupiłem Mavica którego włączam i lecę filmując i robiąc foty. Brak mi już cierpliwości, kasy i czasu. To też możesz sprawdzić w dziale Sprzedam, gdzie za grosze nie mogę się pozbyć mojego dorobku dronowego.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Verid »

zed pisze:Napiszę tak.
No widzisz - ja podobnie tobie porzuciłem walkę z kopterami i gimbalami na rzecz gotowca ale w żadnym stopniu nie przeszkadza mi to w kibicowaniu projektom Kuczego czy Sauresa i wspieraniu dobrem słowem w dążeniu do doskonałości :mrgreen:
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:39 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: zed »

Wcale nie zamierzam Kuczego zniechęcać lecz to walka z wiatrakami. Podejrzewam że drgania obrazu to w niewielkim stopniu kwestia wibracji a bardziej algorytmów w kontrolerze gimbala. Mam możliwość porównać pracę mojej konstrukcji ze Stormem32 i oryginalnego gimbala zhiyun v2. W oryginale przepychając załączony gimbal nie wyczuwa się w ogóle przeskoków pomiędzy biegunami silnika, a w Stormie jest to bardzo wyczuwalne. Kolejna sprawa to zapewne przenoszenie drgań na gyro gimbala i kwestia ich kompensacji. Pisałem wcześniej gdy gimbal niemal wisiał na kablu miałem idealny obraz.
ODPOWIEDZ