Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

Zapomnij o podawaniu napięcia na silnik. To 3F i bez regulatora go nie uruchomisz bo prąd jest podawany na kolejne pary przewodów. Poczytaj zanim puścisz coś z dymem...
Ten wredny...
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Verid pisze:Zapomnij o podawaniu napięcia na silnik. To 3F i bez regulatora go nie uruchomisz bo prąd jest podawany na kolejne pary przewodów. Poczytaj zanim puścisz coś z dymem...
Nie miałem takiego zamiaru i potrzeby tylko czysta ciekawość :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

azizi pisze:Nie miałem takiego zamiaru
Tjaaaaa... :mrgreen:
azizi pisze:tylko czysta ciekawość :)
Ciekawość w tym hobby czasami cuchnie spalenizną więc wolę zawczasu ostrzec zanim pójdziesz w koszta... :-)
Ten wredny...
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Dzięki, dzięki. Już kasa wydana i tak, bo drugi silnik sobie zamówiłem.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Z racji, że nie udało mi się uruchomić kamery, dziś zmieniłem taśmę na nową. Kupiłem molexa z Polski. Niestety nic to nie zmieniło. Kamera jak nie reagowała tak nie reaguje. Sprawdziłem miernikiem przejścia między portem w podstawce, a końcem taśmy i wszytko jest ok. Zostaje więc albo wina po stronie portu drona, albo coś w kamerze.

Wielka prośba do kogoś najlepiej z podlaskiego (ale niekoniecznie) o sprawdzenie mojej kamery. Chodzi tylko o podpięcie do innego drona lub patyka aby zobaczyć czy działa prawidłowo. Wtedy będę wiedział gdzie dalej szukać usterki. Czy znajdzie się ktoś chętny pomóc?
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sqrski »

azizi pisze:Z racji, że nie udało mi się uruchomić kamery, dziś zmieniłem taśmę na nową. Kupiłem molexa z Polski. Niestety nic to nie zmieniło. Kamera jak nie reagowała tak nie reaguje. Sprawdziłem miernikiem przejścia między portem w podstawce, a końcem taśmy i wszytko jest ok. Zostaje więc albo wina po stronie portu drona, albo coś w kamerze.

Wielka prośba do kogoś najlepiej z podlaskiego (ale niekoniecznie) o sprawdzenie mojej kamery. Chodzi tylko o podpięcie do innego drona lub patyka aby zobaczyć czy działa prawidłowo. Wtedy będę wiedział gdzie dalej szukać usterki. Czy znajdzie się ktoś chętny pomóc?
Jak nie znajdziesz nikogo u siebie, zapraszam do Olsztyna.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

sqrski pisze:
azizi pisze:Z racji, że nie udało mi się uruchomić kamery, dziś zmieniłem taśmę na nową. Kupiłem molexa z Polski. Niestety nic to nie zmieniło. Kamera jak nie reagowała tak nie reaguje. Sprawdziłem miernikiem przejścia między portem w podstawce, a końcem taśmy i wszytko jest ok. Zostaje więc albo wina po stronie portu drona, albo coś w kamerze.

Wielka prośba do kogoś najlepiej z podlaskiego (ale niekoniecznie) o sprawdzenie mojej kamery. Chodzi tylko o podpięcie do innego drona lub patyka aby zobaczyć czy działa prawidłowo. Wtedy będę wiedział gdzie dalej szukać usterki. Czy znajdzie się ktoś chętny pomóc?
Jak nie znajdziesz nikogo u siebie, zapraszam do Olsztyna.
Wielkie dzięki za odpowiedz. Może zabiorę rodzinkę przy okazji do planetarium :)
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sqrski »

Jakich tabletów używacie do sterowania swoimi midronami?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

sqrski pisze:Jakich tabletów używacie do sterowania swoimi midronami?
Do sterowania to ja używam aparatury.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sqrski »

skazi pisze: Do sterowania to ja używam aparatury.
Gratuluje!
Pytałem tych, którzy sterując korzystają z telemetrii.
tomaszkkkk
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 14:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszkkkk »

Dzień Dobry.

Czy jest może ktoś kto posiada Mi Drone 4K w Krakowie lub okolicy i miałby chwilkę czasu ?
Chciałbym podjechać ze swoim gimbalem i sprawdzić czy powodem że gimbal sie nie detektuje jest sam gimbal czy może coś w dronie.

Z góry dziękuje za pomoc

Tomek
dczarnec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 23:26
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dczarnec »

azizi pisze:
Dziękuję. To ten pierwszy? $20 nie mało kasy za taki kabelek.

Moja kamera pracuje normalnie tzn poziomuje się itd ale mimo to nie ma obrazu na telefonie :/
Ja w swoim Mi Drone 4k przerwaną tasiemkę gimbala zamieniłem na zwykłą tasiemkę FFC. W dodatku na taką jaką miałem pod ręką - była szersza i dłuższa. Po skróceniu do 5cm i zwężeniu zamontowałem i póki co działa. Najważniejsze aby się zgadzał rozstaw pinów (0.5mm) oraz aby były na obydwu końcach tasiemki z odpowiedniej strony. Taką tasiemkę wymagającą dostosowania da się kupić np. na Allegro za kilka-kilkanaście zł.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

dczarnec pisze:
azizi pisze:
Dziękuję. To ten pierwszy? $20 nie mało kasy za taki kabelek.

Moja kamera pracuje normalnie tzn poziomuje się itd ale mimo to nie ma obrazu na telefonie :/
Ja w swoim Mi Drone 4k przerwaną tasiemkę gimbala zamieniłem na zwykłą tasiemkę FFC. W dodatku na taką jaką miałem pod ręką - była szersza i dłuższa. Po skróceniu do 5cm i zwężeniu zamontowałem i póki co działa. Najważniejsze aby się zgadzał rozstaw pinów (0.5mm) oraz aby były na obydwu końcach tasiemki z odpowiedniej strony. Taką tasiemkę wymagającą dostosowania da się kupić np. na Allegro za kilka-kilkanaście zł.
Już zmieniłem taśmę ale nic to nie dało. Albo coś w kamerze albo w dronie.
dczarnec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 23:26
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dczarnec »

U mnie było jeszcze częściowo oderwane od płyty głównej złącze gimbala. Po rozebraniu drona było tego widać, dopiero sprawdzanie miernikiem przejścia między złączem a płytą ujawniło problem. Zdaje się, że to jest częsta przypadłość w tym sprzęcie. U mnie akurat kamera działała, tylko nie dawało się nią sterować ale przejścia nie było na tylko jednej linii sygnałowej.
Na jednym ze zdjęć na poniższym linku do rcgroups jest pokazane, jakie piny ze złącza gimbala powinny być połączone z jakimi pinami na płycie głównej.

Poniżej posty ze zdjęciami tego złącza:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=544637 ... 3a#p544637
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... st39635407
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

dczarnec pisze:U mnie było jeszcze częściowo oderwane od płyty głównej złącze gimbala. Po rozebraniu drona było tego widać, dopiero sprawdzanie miernikiem przejścia między złączem a płytą ujawniło problem. Zdaje się, że to jest częsta przypadłość w tym sprzęcie. U mnie akurat kamera działała, tylko nie dawało się nią sterować ale przejścia nie było na tylko jednej linii sygnałowej.
Na jednym ze zdjęć na poniższym linku do rcgroups jest pokazane, jakie piny ze złącza gimbala powinny być połączone z jakimi pinami na płycie głównej.

Poniżej posty ze zdjęciami tego złącza:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=544637 ... 3a#p544637
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... st39635407
Dzięki za linki. Rozbierałem drona i optycznie sprawdzałem, wyglądało ok. Tak jak piszesz, trzeba będzie miernikiem całość sprawdzić. Czekam jeszcze na silnik, jak przyjdzie to przysiądę do rozebrania i sprawdzenia przejść na pinach.
ODPOWIEDZ