Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Ewentualnie jeśli paypal to tam robić spór.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
dechaaa
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 20:48
Lokalizacja: Legnica

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dechaaa »

Pisałem o swoim problemie kilka postów wyżej. Nikt nic nie poradzi? Nie mogę odpalić silników. I wymyślam sobie przyczyny. Czy maszyna ma jakies czujniki i np. jak jest wilgotno to nie odpalę? Albo czy jakieś mechaniczne tematy typu źle zamontowane śmigła czy źle rozłożone nóżki mogą być przyczyną? A może być powodem że aktualizacje robiłem na innej karcie a teraz włożyłem nowa? Pomóżcie proszę bo pierdolca dostaje.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jeśli sprzęt daje ci wyraźny komunikat że gotowy do lotu, i nie startuje ręcznie lub w automacie to jest coś nie tak. Jest to raczej egzotyczny sprzęt wątpię że znajdziesz szybko pomoc. Czy po włączeniu i wydaniu dźwięku widać delikatny ruch Smigiel? Jeśli nie to na 100% jest nieprawidłowosc, potrzebny serwis.

Zrób screenshot czy zdjęcie aplikacji w momencie jak chcesz startować. Czy Aparatura świeci się na biało czy jest podświetlany przycisk na czerwono?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Próbowałeś uruchomić silniki w trybach VPU lub ATTI? Dziwna sprawa jeśli faktycznie masz komunikat o zgodzie na start i nie możesz uzbroić silników. Może padł jeden z joysticków? Kamerą obracasz więc jeden jest sprawny nie wiadomo jak z drugim. Można chyba zmienić ustawienie stron "sterów" i zobaczyć czy na tym drugim również kamera reaguje żeby wykluczyć drążki. Napisz do supportu o swoim problemie.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

JankeS_Toruń pisze:Próbowałeś uruchomić silniki w trybach VPU lub ATTI? Dziwna sprawa jeśli faktycznie masz komunikat o zgodzie na start i nie możesz uzbroić silników. Może padł jeden z joysticków? Kamerą obracasz więc jeden jest sprawny nie wiadomo jak z drugim. Można chyba zmienić ustawienie stron "sterów" i zobaczyć czy na tym drugim również kamera reaguje żeby wykluczyć drążki. Napisz do supportu o swoim problemie.
Lecz w automacie powinien startować tak czy inaczej. JankeS_Toruń widziałeś moje filmiki jakie miałem jaja z mi dronem?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Mój zamówiony 27.11, wysłany 02.12 i też na razie nic.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

marek025 pisze:Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
Jesteś dopiero w połowie 16 dni roboczych. Do 30 dni roboczych najczęściej dochodzi

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Rurek pisze:
lelusz pisze:Zrobilem dzis w szczerym polu kalibracje kompasu. Gimbal nadal krzywo.
Kalibracja kompasu NIE MA NIC WSPÓLNEGO z gimbalem.
Spróbuj z podkładaniem (i nie kartek tylko książek, co najmniej 1cm trzeba podłożyć aby zauważyć efekt) tak jak zalinkowałem takiemu sfrustrowanemu parę postów wyżej. I zrob dokładnie tak jak opisane w linku czyli wyjmujesz to co podłożyłeś zanim wciśniesz przycisk "done".
Jeżeli to nie pomoże to musisz z tym żyć albo natrętnie mailować na support@fimi.com aby przysłali Ci indywidualny soft do testów.
Zdaje sobie sprawe, ze jedna czy 10 kartek roznicy nie robi. Ale probowalem wczoraj podlozyc w sumie jakies 6 cm.
Zdjecia przedstawiaja kolejno efekt - podstawowa kalibracja, pod lewa noga, pod prawa noga.
Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze zeby byla roznica w ktora strone on sie gibie... a on czy z podkladka (bez roznicy czy pod lewa czy prawa strone!) czy na sucho... to zawsze efekt ten sam. Owszem na poczatku wydaje sie byc ok, ale z uplywem czasu gimbal powolutku ale konsekwentnie rowna wszystko do sytuacji jak widac na zdjeciu.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sqrski »

marek025 pisze:Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
Przyszedł. Dzisiaj. Zamówiony 10.11
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

sqrski pisze:
marek025 pisze:Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
Przyszedł. Dzisiaj. Zamówiony 10.11
Ojejku 38 dni?! A kiedy miałeś datę wysyłki?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

lelusz pisze:...

Jeszcze zeby byla roznica w ktora strone on sie gibie... a on czy z podkladka (bez roznicy czy pod lewa czy prawa strone!) czy na sucho... to zawsze efekt ten sam. Owszem na poczatku wydaje sie byc ok, ale z uplywem czasu gimbal powolutku ale konsekwentnie rowna wszystko do sytuacji jak widac na zdjeciu.
to teraz zrób kolejny test - skalibruj z podłożoną literaturą, wyjmij książkę. Po czym , jak dronek się zinicjalizuje - z powrotem podłóż i czekaj. Daj znać jaki efekt.
Oczywiście to nie będzie rozwiązanie problemu ale da ważną wskazówkę co jest krzywo - IMU w gimbalu czy IMU w kopterze.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
dechaaa
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 20:48
Lokalizacja: Legnica

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dechaaa »

JankeS_Toruń pisze:Próbowałeś uruchomić silniki w trybach VPU lub ATTI? Dziwna sprawa jeśli faktycznie masz komunikat o zgodzie na start i nie możesz uzbroić silników. Może padł jeden z joysticków? Kamerą obracasz więc jeden jest sprawny nie wiadomo jak z drugim. Można chyba zmienić ustawienie stron "sterów" i zobaczyć czy na tym drugim również kamera reaguje żeby wykluczyć drążki. Napisz do supportu o swoim problemie.
Hej w VPU lub ATTI nie próbowałem. A czy W ATTI pozwoli mi wystartować w No FLy Zone? Bo tak mi pokazuje w Legnicy Apka, choć niezgodnie z rzeczywistością, bo lotniska już nie ma
dechaaa
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 20:48
Lokalizacja: Legnica

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dechaaa »

marek025 pisze:Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
Był komunikat, że wszystkie przesyłki z czarnego piątku będą opóźnione. Bardzo dużo zamówień i wzmożone kontrole urzędu celnego. Spodziewaj się przesyłki w połowie stycznia
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

dechaaa pisze:
marek025 pisze:Przyszedł komuś może już ten dron z Gearbest przez Priority Line? Zamówione 25.11.2017, minęło już 22 dni i miałem nadzieję, że otrzymam do świąt. Status wciąż : 2017-11-26 11:32:00 Southall Your parcel is on its way
Był komunikat, że wszystkie przesyłki z czarnego piątku będą opóźnione. Bardzo dużo zamówień i wzmożone kontrole urzędu celnego. Spodziewaj się przesyłki w połowie stycznia
O kurcze ;( Nie pocieszyłeś, no ale dzięki za info
ODPOWIEDZ