Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Była aktualizacja gimbala 4K "fixed gimbal calibration bug" - sprawdzał ktoś może jak to ma się do pochyłu horyzontu?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

miś pisze:
rika2017 pisze:Kupić na kantorze alior walutę, kartę podpinamy pod PayPal. Mamy zabezpieczona transakcję i tania walutę
Tylko wcześniej poczytać jak się podpina kartę walutową do PayPala, bo inaczej zamiast do przodu to będziemy w plecy na podwójnym przewalutowaniu.
Dlatego dzwonię do PayPal robią to za mnie, gdyby coś było nie tak zawale na obsługę

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Witam wszystkich,
Od paru miesięcy latamy z kolegą 2 sztukami Mi Drone 4K, przeczytałem już cały wątek i chciałbym zapytać:
Jak ustawić aplikację aby można uzyskać zdjęcia w formacie RAW?
Niestety w ustawieniach kamery pisze że są pliki RAW ale zapisywane są tylko JPEG.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

U mnie normalnie zapisuje w RAW i jpeg. Trzeba tylko pamiętać żeby robiąc zdjęcie wyłączyć nagrywanie.
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

skazi pisze:U mnie normalnie zapisuje w RAW i jpeg. Trzeba tylko pamiętać żeby robiąc zdjęcie wyłączyć nagrywanie.
Tak też próbowałem niestety nie działa.
W ustawieniach jest taki komunikat:
Obrazek
Screenshot_20171022-162155.jpg
Screenshot_20171022-162155.jpg (177.75 KiB) Przejrzano 2171 razy
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Panowie czy jest możliwość wystartowania Mi Dronkiem w "obszarze czerwonym"? Oczywiście po uzyskaniu zgody na lot w tej strefie. Kolega chciałby aby ponagrywać jazdę na torze, który jest w pobliżu lotniska toruńskiego aeroklubu. Oczywiście cały obrzar jest na czerwono na mapce w aplikacji. Domyślam się, że te okręgi są po to by aplikacja nie pozwoliła na start w takim obszarze - jak to jest w praktyce?
raven3run
Posty: 7
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 10:00

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: raven3run »

Witam wszystkich, właśnie dostałem drona, spiąłem wszytsko, puściłem update - wisi już z 15 min na 57%, tyle to ma trwać? Czy coś się zwiesiło? Co robić?
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

15 min trochę długo, może połączenie z netem się posypało? Robisz po wifi?
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

Panowie gdzie najlepiej kupić teraz tego drona ?. Mogę prosić kogoś o linka ?. Dziękuję.
MiDronek ;)
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

W Gearbest.
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

CN PLUGCN PLUG FOR BRAZILUS PLUGUS PLUG FOR BRAZIL
które wybraliście ?


pytanie 2

czy RETURN TO HOME dalej ma problemy czy już to naprawili ?
MiDronek ;)
Wojtek9333
Posty: 3
Rejestracja: środa 18 paź 2017, 15:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wojtek9333 »

Witajcie,

Od tygodnia posiadam mi drona 4k. Pierwszy lot udany, przeprowadzony na iPhonie se (wszystkie updaty bez problemu, połączył się bezproblemowo.) potem pojawił się problem ze dron nie chce łączyć się z moją xperia. Kabel jest podpięty, tethering włączony i ciągle- rc connection failed. To samo na innych telefonach. Udało mi się kilka razy połączyć z chińskim jiayu s3, Lot przeszedł drugi raz świetnie. Dziś znowu to samo - nie łączy... Dodam że pilot jest sparowany z dronem, gimbal działa. Nie mam pojęcia co robić... Podsyłam filmik z podobnym problemem żeby zobrazować sytuację.

https://m.youtube.com/watch?t=2s&v=vQpBi2B-c8Q
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Ja używam aplikacji na iPhone i nigdy nie miałem problemów. Zawsze włączam w kolejności najpierw dron, potem kontroler, na końcu podłączam smartfona. Pyta czy zaufać temu komputerowi, zaufaj, wbicie kodu i ok. Potem aplikacja, wyjście do ustawień hotspotu, tam włączenie i czekanie na połączenie. Czasami wyłączenie i ponowne włączenie aż pojawi się u góry niebieski pasek z połączeniem. Później przejście do aplikacji, która startuje połączenie i zawsze się łączy.

Co do funkcji RTH wszystko zostało poprawione i nie ma żadnych problemów.
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Wojtek9333 pisze:Witajcie,

Od tygodnia posiadam mi drona 4k. Pierwszy lot udany, przeprowadzony na iPhonie se (wszystkie updaty bez problemu, połączył się bezproblemowo.) potem pojawił się problem ze dron nie chce łączyć się z moją xperia. Kabel jest podpięty, tethering włączony i ciągle- rc connection failed. To samo na innych telefonach. Udało mi się kilka razy połączyć z chińskim jiayu s3, Lot przeszedł drugi raz świetnie. Dziś znowu to samo - nie łączy... Dodam że pilot jest sparowany z dronem, gimbal działa. Nie mam pojęcia co robić... Podsyłam filmik z podobnym problemem żeby zobrazować sytuację.

https://m.youtube.com/watch?t=2s&v=vQpBi2B-c8Q
Spróbuj połączyć się z dronem przez Wifi. U mnie przy połączeniu z aparaturą przez kabel otwiera się "tethering przez USB" a nie Hotspot.
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Czekam juz na drona. Zamowilem na gearbest - priorty line. Nadana 18 pazdziernika, do dzisiaj na stronie trackingowej nic sie nie zmienilo jesli chodzi o jej status. Jk dlugo faktycznie czeka sie na paczke ?

Druga sprawa- kiedy juz paczka dojdzie co warto zrobic zanim zaczne latac. W sensie zeby nie okazalo sie, ze nie moge latac bo czegos tam nie mam.
Oczywiscie update.
Druga rzecz to laczyc smartfona z aparatura poprzez kabel- zwykly usb ? czy otg? czy jak to wyglada.
Po trzecie - kiedys widzialem taki 'tuning' gimbala w postaci trytytki zalozonej tak aby zabezpieczyc gimbala. Podobno komus odpadl w czasie lotu :-) Prawda to, ma to sens ?
Po czwarte... cos jeszcze o czym warto wiedziec ? oprocz tego ze jedna bateria to moze byc malo :-)
ODPOWIEDZ