Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Z tym odesłaniem niedziałającego na Allegro to bym był ostrożny w deklaracjach :-D bo łatwiej coś załatwić z chińczykiem niż polaczkiem-alle-cwaniaczko-dorobkiewiczem...
Bateryjka z TomTop jakieś dwa-trzy tygodnie idzie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Na Allegro jestem od początku i zdaje sobie z tego sprawę ;-) na całe szczęście wszystko z dronem OK więc ominęły mnie te przyjemności :-P
Bateria teraz w super cenie 251zł sam się zastanawiałem czy nie zostać Januszem biznesu zamówić klika i na Allegro ożenić ale darowałem sobie ;-)
psycho144
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: psycho144 »

a ile czekaliscie na drona z tomtopa? 10 sierpnia mam wyjazd i ciekawi mnie czy zdaza sie wyrobic (dzisiaj mam zamiar zamowic), wiec jeden dzien wypadaloby miec go wczesniej ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Wszystko masz w wątku paręnaście stron temu. Przeciętnie 2-3 tygodnie od zamówienia.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
leon100
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 29 cze 2017, 10:58
Lokalizacja: York

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: leon100 »

Polecam ta karte przed zakupem tej mialem same problemy nagrywalo mi od 10s do max 30s teraz po podmianie nagrywanie dziala poprawnie
https://www.sandisk.co.uk/home/memory-c ... osd-uhs-ii
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Ja jutro planuje zakup takiej karty cenowo OK i parametry też wydają się spoko ;-)
https://www.euro.com.pl/karty-pamieci/t ... 32gb.bhtml
ToySoldier
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 20:22
Lokalizacja: Podkarpacie/Małopolska

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: ToySoldier »

Lotnik54 pisze:Rurek mnie ubiegł. Ale dobrze prawi.
W moim wypadku prawda jest taka, że obie sprawy toczyłem jednocześnie. Bo po założeniu sporu Paypal daje sprzedawcy czas na odpowiedź 21 dni. Dopiero potem możesz przekształcić spór w żądanie i tam znowu sprzedawca dostaje 10 dni na odpowiedź. Pewnie gdyby odpowiadali to czekałbym z załatwienie sprawy do grudnia.
Edit: Ptak wystartował z NL. Czyli faktycznie w przeciągu tygodnia. Przewidywane lądowanie w Ełku w poniedziałek.
Nadzieja ożyła.
Lotniku, Rurku, dziękuję Wam za pomoc. Chciałbym jeszcze tylko dopytać (żeby nie popełnić jakiejś gafy i nie wtopić pieniędzy na dobre), czy macie jakąś sprawdzoną formułkę do inicjowania sporów na PayPal? Jak opisać swój problem, żeby nie mieli wątpliwości i oddali kasę? :-P Wybaczcie, może to głupie pytania, ale jeszcze nie miałem przyjemności (nieprzyjemności) bawić się w coś takiego.

Ps. Spór inicjuje się poprzez "Rozwiąż problem w Centrum rozstrzygania"? Czy to jest dobra instrukcja https://youtu.be/cs2_vZxWN98?t=1m26s ?
KrasiaK
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 10:20
Lokalizacja: Wawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: KrasiaK »

Po pierwsze - witam wszystkich ;) - to mój pierwszy post..

Mój MiDronik od Tomtopa niestety był walnięty - oprócz szalejącego gimbala doszedł problem z wielkimi zakłóceniami obrazu na filmach i zdjęciach:

Obrazek
Obrazek

Sprawa poszła do FiMi - wypuścili jakiś update dla mnie, nic to nie dało.. kazali kontaktować się ze sprzedawcą, ale Tomtop skory do rozmów nie jest - więc poszło do Paypala - bez wnikania w szczegóły - Paypal oddał kasę, a dron u mnie (bez odsyłania)

Drugi już w drodze, ale nie o tym chciałem.

Skoro już temat reklamacji zamknięty - to chciałbym podłubać w tym uszkodzonym (raczej w kamerce) - czy ktoś może podpowiedzieć jak się do tego sensownie zabrać - jak ją rozebrać żeby od razu nie rozwalić? A może coś w sieci już jest - trochę szukałem, ale nie znalazłem żadnego "how to"

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

No to słabo szukałeś bo kilka stron wcześniej w tym wątku podałem link. Ale radziłbym poczekać bo na razie nie ma w sprzedaży części do kamery 4k. Więc po co rozbierać i składać.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
KrasiaK
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 10:20
Lokalizacja: Wawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: KrasiaK »

Lotnik54 pisze:No to słabo szukałeś bo kilka stron wcześniej w tym wątku podałem link. Ale radziłbym poczekać bo na razie nie ma w sprzedaży części do kamery 4k. Więc po co rozbierać i składać.
no dobra, jeszcze raz przelecę wątek i pewnie znajdę...
chciałbym popatrzeć na gdzieś poruszany temat tasiemek - te zakłócenia obrazu wg. mnie mogą na taki problem wskazywać (bardzo podobny efekt daje np. taśma matrycy w laptopach), a i wcześniej ktoś apropo gimbala wskazywał że problemem jest któraś tasiemka. Tasiemki kojarzę że na Ali są dostępne - a być może można by znaleźć i w PL o identycznych parametrach
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: talib1990 »

byłem mocno zainteresowany Xiaomi ale widzę, że co rusz to nowe kwiatki wychodzą.. zamówiłem Mavica Pro na Tomtop , tutaj w temacie zostane jako obserwator bo nie powiem- mocno kibicuje temu sprzetowi
waldek72
Posty: 223
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Ostrów

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: waldek72 »

Niestety w PL Mav... MI... i P... maja powazne wady (waga > 600g). To powoduje znaczne ograniczenia prawne.
Nie lepiej zbudowac cos samemu ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Jest jeszcze spark, jak komuś nie przeszkadza 2 osiowy gimbal, to bardzo ciekawa opcja. Lekka, mieści się w przepisach. Cenę pomijam, jak to ze wszystkim pod znakiem dji.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: talib1990 »

waldek72 pisze:Niestety w PL Mav... MI... i P... maja powazne wady (waga > 600g). To powoduje znaczne ograniczenia prawne.
Nie lepiej zbudowac cos samemu ?
Przepisy stref do latania itp obowiązują wszystko co lata.. jedynie ograniczenie to , że powyżej 600 g trzeba mieć ŚK aby latać w miastach.. ja tam wolę mieć ŚK i OC , przynajmniej jak spadnie to nie będę musiał se martwić skąd wziasc grosza na odszkodowanie ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: luc4s »

No ptaków chyba nie obowiązują ;)

A wracając do meritum, czy ktoś tu jest zadowolony i nie ma problemów z tym dronem? Miałem go kupić i kupiłem mavica i też psioczę ;D
ODPOWIEDZ