Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Przykre te Twoje wypadki. Ale za dużo nie utopiłeś. Podwozie można kupić tu: https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 47319.html
Widzę, że w lewej nodze jest antena. Ciekawe czy w prawej jest także, czy wystarczy tylko nie podłączać i lewa "robi" jako prawa ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko pisze:no to po Twoich opisach to juz sam nie wiem czy warto brac Mi drone czy dolozyc do P3 adv lub pro
czy jeszcze czekac na poprawe soft
Czekać na poprawkę, to w sumie jedyny błąd który jest raportowany od pewnego czasu i przytrafił się kilku osobom więc na pewno zareagują.
IMHO warto brać, naprawdę lata to przecudnie jeśli chodzi o tego typu sprzęt (małpa do filmowania na wakacje) i słucha się naprawdę dobrze poleceń operatora. Jestem w stanie dać to do kontrolowania nawet mojej lepszej połowie która nigdy nie latała. Tego nie da się rozbić w normalnych warunkach, po prostu puszczasz drągi i staje w miejscu we wszystkich wymiarach i czeka na komendę. Jak zamurowany. Zero dryfu w żadną stronę w żadnej osi, jakby wisiał na statywie :-)
Adasko pisze:Gdzie lepiej kupic w banggood czy tym tomtop?
Oczywiście że na TomTopie, magazyn mają u Ciebie (lub w NL) i zero dodatkowych opłat.
Adrián pisze:Nie chcę być prorokiem, ale chyba wychodzi różnica w cenie..
Nie defetyzuj ;-) bo oprócz tego jednego błędu w procedurze RTH wszystko inne jest na medal (co do właściwości nawigacyjnych i lotnych) i tylko poprawki w sofcie od obsługi kamery i nie będzie się do czego przyczepić.

A moje kłopoty z baterią mam na własne życzenie bo zachciało mi się eksperymentów z progami ostrożnościowymi i najwyraźniej przegiąłem i nie doceniłem "ęteligencji" elektroniki która ma zaszyte procedury bezpieczeństwa. Ja tam nie narzekam, kolejne dwie baterie zamówiłem od razu. A ta pozostanie do eksperymentów. Bo oprócz zliczania procentów w nie tę stronę :-) i niemożności jej wyłączenia - reszta działa, normalnie się ładuje. Bezpiecznie. Sprawdziłem to wczoraj/dzisiaj dwukrotnie. Ciekawa sprawa - ładowarka normalnie ładuje ją do 17,4V (napięcie końcowe dla 4S LiPoHV) i kończy ładowanie. Po podłączeniu do koptera i odpaleniu monitorowania pokazuje... 60% i zaczyna liczyć w górę :-) i po jakiejś pół godzinie (kopter stoi włączony na stole, nieuzbrojony) monitor pokazuje 100% i nic dalej się nie dzieje. Napięcie na celach w tym czasie spada , normalnie o tyle ile zużywa kopter na postoju, z odpalonymi LEDami, czyli z pełnego naładowania każdej celi z 4,35 schodzi po pół godzinie do 4,25V. I ten monitor napięcia działa poprawnie ponieważ zgadza się z odczytami z multimetru.
I teraz aby to wyłączyć muszę rozpiąć wtyczkę balansera , po ponownym podłączeniu i uruchomieniu baterii...znowu mam 60% i rośnie przez pół godziny :-) i tak można w kółko. Definitywnie ześwirowała część logiki kontrolera wbudowanego w baterię.
Lotnik54 pisze: Podwozie można kupić tu: https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... 47319.html
Widzę, że w lewej nodze jest antena. Ciekawe czy w prawej jest także, czy wystarczy tylko nie podłączać i lewa "robi" jako prawa ?.
Nogi się różnią lewa do prawej, zdjęcia poniżej (w lewej nodze jest jeszcze kompas). Poza tym anteny dla wersji 4k są inne (tak mi się wydaje bo nie widziałem rozebranej nogi od 1080p) bo nasza wersja nadaje FPV na 5GHz w technologii MIMO a nie tak jak wersja 1080p która nadaje w Wi-Fi.
Zalinkowałeś mi nie tę nogę ;-) a poza tym obie nogi są na banggodzie : https://www.banggood.com/search/mi-drone.html
Można kupić te nogi jako dawcę plastiku który jest taki sam konstrukcyjnie natomiast wnętrze trze ba chyba przełożyć z oryginału 4k. W tych moich są anteny paskowe, w obu nogach:
antena
antena
IMG_20170528_093512.jpg (4.32 MiB) Przejrzano 2768 razy
noga prawa
noga prawa
IMG_20170528_093158.jpg (4.34 MiB) Przejrzano 2768 razy
noga prawa
noga prawa
IMG_20170528_093125.jpg (3.08 MiB) Przejrzano 2768 razy
noga lewa z kompasem
noga lewa z kompasem
IMG_20170528_102238.jpg (3.41 MiB) Przejrzano 2759 razy
kompas w lewej nodze
kompas w lewej nodze
IMG_20170528_102308.jpg (1.96 MiB) Przejrzano 2759 razy
antenka w lewej nodze
antenka w lewej nodze
IMG_20170528_102344.jpg (1.81 MiB) Przejrzano 2759 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Zairon »

Kolego Rurek zaintrygowała mnie stabilność zawisu o której napisałeś. Lepiej/gorzej/porównywalnie z P3?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Popatrz na filmy które zamieściłem - są momenty że wydaje się że to stopklatka albo że kamera jest na statywie. Moim zdaniem trzyma pozycję rewelacyjnie.
Do P3 nie mogę się odnieść bo nie latałem.

I jeszcze mała zajawka przyszłego tematu ;-) czyli wiwisekcja bakteryjki...
IMG_20170528_093747.jpg
IMG_20170528_093747.jpg (2.19 MiB) Przejrzano 2664 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

no to Mi drone zamowlilem dzis w nocy z bang good bo z kuponem cena 382F czyli za roznice z tom topa mam multichargera :-)
dobralem tez druga baterie

Jestem ciekaw czy plecak z P1 bedzie sie nadawal do xiaomi
bo plecaka nie zamawialem na razie moze blad zrobilem i na wakacje bede z kartonem zamiast z plecakiem

pytanie czy smigla sa jak w phantomie 2 ? bo tych mam pelne pudlo i nie wiem czy zamawiac bo nie beda pasowac
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko pisze: z bang good bo z kuponem cena 382F czyli za roznice z tom topa mam multichargera
TO jakiś kupon promocyjny jest teraz na BG ?
Adasko pisze:bo plecaka nie zamawialem na razie moze blad zrobilem i na wakacje bede z kartonem zamiast z plecakiem
Plecak to wiesz gdzie? Na fastttechu. I tam też śmigła jako nieliczni mają. O to chodzi: https://www.fasttech.com/p/5399500 oraz https://www.fasttech.com/products/1450/10023474/7192500
Bo fajtomowe nie podpasują , zobacz dlaczego :-)
Obrazek
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Adasko pisze:no to Mi drone zamowlilem dzis w nocy z bang good bo z kuponem cena 382F czyli za roznice z tom topa mam multichargera :-)
dobralem tez druga baterie

Jestem ciekaw czy plecak z P1 bedzie sie nadawal do xiaomi
bo plecaka nie zamawialem na razie moze blad zrobilem i na wakacje bede z kartonem zamiast z plecakiem

pytanie czy smigla sa jak w phantomie 2 ? bo tych mam pelne pudlo i nie wiem czy zamawiac bo nie beda pasowac
Nie wiem skąd jak taka cena wyszła Ci na BG, skoro z kuponem wychodzi 515$. Chyba że wziąłeś wersję 1080p :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

skazi pisze:Nie wiem skąd jak taka cena wyszła Ci na BG, skoro z kuponem wychodzi 515$. Chyba że wziąłeś wersję 1080p
eee tam, 420Ł - 10% to wychodzi ok 380 , dobrze Adasko liczy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: YoGi »

skazi pisze:Nie wiem skąd jak taka cena wyszła Ci na BG, skoro z kuponem wychodzi 515$. Chyba że wziąłeś wersję 1080p
Na BG z kuponem to US$480.67 lub £381.16. Tomtop US$515
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

YoGi pisze:Tomtop US$515
Ja zapłaciłem 499,99$, pisałem o tym : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=516836#p516836 i do tego w gratisie zero dopłat celno-podatkowych bo wysyłają z EU. I do tego kurier UPS. Czasem z poślizgiem tygodniowym ale i tak szybciej niż z ChRL.
W moim wypadku od momentu wpłaty do otrzymania do rąk 12 dni.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Wysyłka do UK jest darmowa? Do Polski 38$ i więc z kuponem tak jak napisałem wychodzi 515$. Dodatkowych opłat zamawiając z Chin też brak?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Rurek co by nie mówić to przy krecie z 4 metrów to i tak straty są minimalne. Jedna noga w sumie za grosze zniszczona ale "bimbal" z kamerką ocalony. To jest naprawdę dobry wynik. Podejrzewam, że gdyby moja hexa spadła z tej wysokości to z gimbala i z aparatu byłby złom. Nie wiem też czy węglowa konstrukcja też by nie ucierpiała.
Jednym słowem to albo bardzo wytrzymała konstrukcja albo Ty jesteś w czepku urodzony.
Wniosek: Biegnij wysłać totolotka, jesteś na fali.
A ta bateria. Wydaje mi się dziwne, że po minimalnym przekroczeniu spadku napięcia uszkodzeniu uległa elektronika. No chyba, że to celowe zaprogramowanie przez producenta. Ale czy naprawdę są tacy przebiegli czy po prostu to zbieg okoliczności i nastąpiła zwykła awaria kontrolera akumulatora.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Lotnik54 pisze:Jednym słowem to albo bardzo wytrzymała konstrukcja albo Ty jesteś w czepku urodzony.
To pierwsze. Konstrukcja jest przemyślana i pewnie symulowana na komputerach na taki przypadek. Jest sztywna a zarazem elastyczna i przy takim krecie spełniła swoje zadanie, ta noga jak widać na fotce się bardziej zgięła niż pękła. Rodzaj tworzywa też ma tu znaczenie.

Lotnik54 pisze:A ta bateria. Wydaje mi się dziwne, że po minimalnym przekroczeniu spadku napięcia uszkodzeniu uległa elektronika. No chyba, że to celowe zaprogramowanie przez producenta. Ale czy naprawdę są tacy przebiegli czy po prostu to zbieg okoliczności i nastąpiła zwykła awaria kontrolera akumulatora.
To jest oddzielna historia. Jestem debilem mówiąc w skrócie ;-) a zainspirował mnie kolega który wrzucił tu post a potem go skasował :evil: :?: :roll: :evil:
Wychodzi na to że dwie sprawy się nałożyły. Nadmierne rozładowanie i zabezpieczenie (świadomie nałożone przez producenta bo doczytałem na chińskim forum że ludzie mieli takie przypadki) które potem starałem się usunąć. I to jest ta druga sprawa - moja nieudolność podczas rozbierania baterii. Po obejrzeniu pod lupą okazało się że "drapnąłem" śrubokrętem dwa elementy SMD kurnamać :evil:
Postaram się poprosić support FiMi o wartości tych pchełek które urwałem :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

Rurek pisze:
skazi pisze:Nie wiem skąd jak taka cena wyszła Ci na BG, skoro z kuponem wychodzi 515$. Chyba że wziąłeś wersję 1080p
eee tam, 420Ł - 10% to wychodzi ok 380 , dobrze Adasko liczy.
Nie liczylem tylko tak wyszlo na Bg i tyle zaplacilem w drugim zamowieniu wzialem lipola i miltichargera zaplacilem 93 f po doliczeniu punktow
Teraz czekac byle do lipca doszlo bo jakirs testy przed wakacjami trzeba by

edit
Dzieki Rurek z odpowiedzi
to se wymyslili z tymi smiglami taniej wyjdzie silniki na 2216 zmienic i zwykle smigla stosowac
plecak z fastechu mi sie nie podoba sposob pakowania do srodka zamowilem ten
https://www.aliexpress.com/item/2017-XI ... 0.0.dUjf3f
taki sam mam chyba przy P1 i sie sprawdzil przez kilka lat
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: YoGi »

Rurek pisze:
YoGi pisze:Tomtop US$515
Ja zapłaciłem 499,99$, pisałem o tym : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=516836#p516836 i do tego w gratisie zero dopłat celno-podatkowych bo wysyłają z EU. I do tego kurier UPS. Czasem z poślizgiem tygodniowym ale i tak szybciej niż z ChRL.
W moim wypadku od momentu wpłaty do otrzymania do rąk 12 dni.
Tak wiem. Tylko że ten numer już nie przechodzi bo "Please note your coupon has expired."
Zresztą dzień czy dwa po Twoim wpisie przy wyborze wtyczki US cena skakała do 585$, a kupon na checkoucie ponownie obiżał do 514$.
ODPOWIEDZ