Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

A co to jest Spark ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Najnowszy kopter od dji, ale X Mi drone to nie ma porównania, nawet do mavic'a, a co dopiero sparka. To już maleństwo w porównaniu do phantoma/ Mi drone
To nie ta klasa sprzętu. Spark, to taka biedniejsza/mniejsza wersja mavic'a się zapowiada, bo jeszcze nie jest w sprzedaży.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lech55 »

Rurek pisze:Alę są dwa komplety zapasowych śmigieł.
Odebrałem również :-) . U mnie jest tylko jeden zapasowy :-( , a dwa w sumie. Ja pogłaskałem go i wyniosłem, od początku czerwca będę go testował, teraz nie mam czasu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Lech55 pisze:U mnie jest tylko jeden zapasowy , a dwa w sumie.
Rozpędziłem się, oczywiście W SUMIE są dwa komplety :-)
Dongla USB dostałeś?
Ale są z nich parówy że nie dają ludzkiej instrukcji tylko papier z krzakami ;-)
To jak dotąd cały czas największy minus xiaomi - ZERO, KOMPLETNE ZERO dokumentacji, trzeba kombinować , szukać po internetach. No trochę to słabe jak za taką kasę. Na szczęście ja nie jestem jakiś totalnie wybredny i sobie poradzę. Damy radę, co nie?
Lech55 pisze:od początku czerwca będę go testował, teraz nie mam czasu.
Tu nie ma co czekać, tym bardziej że przygotowanie do lotu to ok 3-4 minut :-) naprawdę RTF pełną gębą.
Ale rozumiem brak czasu - sam mam ciśnienie ale bez szans do jutra wieczór na testy :evil: :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
lukaniooo
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:22
Lokalizacja: Płock

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukaniooo »

Mój czeka też juz na mnie w domku... jutro go dobiero zobacze i pewnie dopiero w weekend jakies testy.
--------------------------
Pozdrawiam,
Łukasz
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lech55 »

Rurek pisze:Dongla USB dostałeś?
Oczywiście.
Rurek pisze: Damy radę, co nie?
Pewnie że tak, Ty sobie poradzisz, to mnie będzie już lżej :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Pierwsze koty za płoty, uruchomiłem (heh bez możliwości odpalenia silników, te całe RTFy poblokowane - bez kalibracji kompasu nici z latania, a ja dzisiaj nie mam warunków bo siedzę w żelastwie) ale updaty porobiłem, gimbal i kamera działa.
No i badanie wtyczki akumulatorowej przyniosło dobry skutek, pasuje jakby tu było...XT30 :-) tyle że wobec nowych wieści na temat ładowarki 3-in-1 i jej możliwości (ponad 230W i 13,5A łącznie) to chyba będzie trzeba wyskrobać te 45$ i zanabyć.
Chodzi o ten sprzęt, o który parę stron temu pytałem :
Obrazek
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lech55 »

Rurek pisze: bez kalibracji kompasu nici z latania
A już wyczytałeś:
"Przez pierwsze 300 min lotu jest aktywny tryb początkujący tzn:
Prędkość maksymalna jest ograniczona do ok 5m/s
Wysokość lotu jest ograniczona do 50m
Odległość od kontrolera jest ograniczona do 100m
Trybu początkującego nie da się wyłączyć przed wylataniem 300min, nawet jeżeli jesteśmy obeznani w tematyce dronów i ich sterowania."
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

To nieprawda, dawno temu (ze dwa miesiące temu :-) ) w którejś tam wersji firmware, na wniosek wk##$nych użytkowników z większym doświadczeniem, dali możliwość wyłączenia trybu "beginner", pstrykasz suwaczek w aplikacji i jesteś już doświadczony ;-)
BTW sam tłumaczyłeś z inglisza czy gdzieś dorwałeś polski manual? Jakbyś miał gdzieś źródła (jakiekolwiek) to dawaj, inni użytkownicy też jak coś macie. Bo oprócz RCG, jutjuba, paru blogów i komentarzy pod filmami - ja nie znam innych źródeł a jak wiadomo głód informacji w przypadku mi drone 4k jest niezaspokojony a karmników jak nie było tak ni ma...
Co do kompasu - zauważ/cie/ że bez kalibracji nie da się uruchomić koptera. Ponieważ on jest na tyle sprytny że widzi to że rozjeżdżają mu się dane porównawcze z GPSu z tabelkami deklinacji magnetycznej i jest cały ten komputerek w rozkroku ;-) bo z GPSa dostaje dane że jest gdzieś (w naszym wypadku) w Europie środkowo-wschodniej natomiast dane z kompasu (kalibracja fabryczna) pokazuje że jakieś szenzen czy szangaj czy guangdzu :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Te to są normalnie na mi-drone.com oficjalnie tyle że to są do 1080 tki niestety. Pisałem już do nich mejle ale zero odzewu :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: talib1990 »

Rurek pisze:Te to są normalnie na mi-drone.com oficjalnie tyle że to są do 1080 tki niestety. Pisałem już do nich mejle ale zero odzewu :-(
Z ciekawości bo widzę , że soft jest co chwilę aktualizowany i dodawane coraz to nowe opcje - jakie parametry możemy zmieniać jeśli chodzi o foto/video ? Tak jak widać na różnych filmikach czyli rozdzielczość i tak naprawdę ekspozycja ? Czy w przyszłości będzie tak jak w DJI no. ISO, shutter itp ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MrOwA »

Ja czekam na ulotnienie przez Rurka :) Sprzedam swoją f450 i jak Rurek powie brać to ...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

talib1990 pisze:jakie parametry możemy zmieniać jeśli chodzi o foto/video ? Tak jak widać na różnych filmikach czyli rozdzielczość i tak naprawdę ekspozycja ? Czy w przyszłości będzie tak jak w DJI no. ISO, shutter itp ?
Na dzień dzisiejszy tylko rozdzielczość oraz ekspozycję wyrażoną w EV +/-2 ze skokiem 0,5 czyli nie za bardzo jest co regulować :-) Ale ra na tydzień przedstawicielka xiaomi obiecuje że pracują nad rozszerzeniem setupu kamery. Ludzie postuluja migawkę/balans bieli/czułość oraz blokadę ekspozycji.

MrOwA pisze:Ja czekam na ulotnienie przez Rurka :) Sprzedam swoją f450 i jak Rurek powie brać to ...
Nie no wyrocznią to ja nie chcę zostać, tym bardziej że mam znikome doświadczenie w RTFach. To mój pierwszy (nie licząc biedry V929) raz :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MrOwA »

Rurek pisze:
talib1990 pisze:jakie parametry możemy zmieniać jeśli chodzi o foto/video ? Tak jak widać na różnych filmikach czyli rozdzielczość i tak naprawdę ekspozycja ? Czy w przyszłości będzie tak jak w DJI no. ISO, shutter itp ?
Na dzień dzisiejszy tylko rozdzielczość oraz ekspozycję wyrażoną w EV +/-2 ze skokiem 0,5 czyli nie za bardzo jest co regulować :-) Ale ra na tydzień przedstawicielka xiaomi obiecuje że pracują nad rozszerzeniem setupu kamery. Ludzie postuluja migawkę/balans bieli/czułość oraz blokadę ekspozycji.

MrOwA pisze:Ja czekam na ulotnienie przez Rurka :) Sprzedam swoją f450 i jak Rurek powie brać to ...
Nie no wyrocznią to ja nie chcę zostać, tym bardziej że mam znikome doświadczenie w RTFach. To mój pierwszy (nie licząc biedry V929) raz :mrgreen:
Nie bądź taki skromny :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
ODPOWIEDZ