ES Jedruli

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Stanie sie niestety - czesto te reduktory padają i palą nadajniki. Bezpiecznie tylko 2s.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Poza tym lubią siać po wizji jak się nagrzeją. Np. Kefira nic sobie nie robił z 3S, mój po 3 minutach dawał paski, stopniowo coraz większe. Wywaliłem to paskudztwo, dałem LM'a i karmię z 2S - śladu zakłóceń i temperatury w normie.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

U mnie przetwornica z zestawu nie zmienia obrazu ani nie grzeje się specjalnie dość mocno grzeje się jedynie nadajnik. Teraz zastanawiam się czy mogę bez ryzyka spalenia nadajnika zasilać go z przetwornicy i 3s na jakieś 5-15 min a potem czekanie aż wystygnie. Głównie chodzi mi o przeprowadzenie lotu testowego.

Edit
Jeszce mam pytanie czy mogę zasilać nadajnik na dłuższe okresy czasu max 1,5h z BECA który daje 5,2v, 5a.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Możesz, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniego chłodzenia. W czasie lotu zapewnia to przepływ powietrza.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Wczoraj oblatałem ES Z nadajnikiem LamMate 500mW. Oblot udał się tylko połowicznie bo latało się super Nadajnik miał dobre chłodzenie był leciutko ciepły. Postanowiłem polatać troszkę dłużej i tu zaczęło się najgorsze najpierw lekko puknąłem a właściwie osiadłem w 50cm trawie przy robieniu zakrętu wina obarczyłem siebie bo leciałem dość nisko. Wystartowałem do następnego lotu latałem wyżej i znowu przy zakręcie to samo bum tylko model nie raczył spaść w 1m trawę która rosła 5m dalej tylko spadł na kupę kamordoli.
Straty
- trochę pognieciony dziób ES
- kamerka odpadła część pinów z tego na co pada obraz z obiektywu prawdo podobnie da się przylutować.
Powód kraksy prawdopodobnie Spektrum dx6, przy testach zasięgu zrywał się przy 500-600m. Zamierzam kupić nowe tylko nie wiem jakie.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zrób sobie zewnętrzny moduł podpinany do gniazda ucznia. Najlepiej na 35MHz.
Po co zmieniać cały nadajnik. Moduł jest o tyle dobry, że nie masz problemu ze sterczącą anteną z nadajnika trzymanego w dłoni. ustawiasz na statywie i już.
Zasięg na standardowym module w.cz od graupnera MC19 to 3km sprawdzone a dalej jeszcze nie poleciałem. Tylko odbiornik z 2m anteną.

Podstawą jest instalacja na pokładzie. Bo jak tam jest problem to i nawet ogromna moc nadajnika nic nie pomoże.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

A można prosić jakiś bardzo łopatologiczny schemat i opis podłączenia tego wszystkiego bo z elektroniki to mam max 3.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Proszę oto mój mod w tej sprawie. Masz tu wszystko jak na dłoni opisane.
Zewnętrzny moduł od MC19
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Ok, dzięki nie jestem pewien czy sprostam takiej robocie. Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem wzmacniacza do DX6i.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

ES dostanie nowe wyposażenie nową araturke futaba T10C, silnik i podzespoły do nowego silnika. zastanawiam się tylko jeszcze czy nie dać mu skrzydełek od EG bo zdaje mi się że wtedy miałby mniejsze obciążenie i był wolniejszy.

Silnik http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=4707
regiel http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=6105
śmigło http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=1857

Proszę o ocenę czy zestawienie silnik regiel śmigło jest dobre.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Wszystko przyszło aparatura, silnik i akcesoria. Model stoi i czeka na oblatanie i zastanawiam sie ciągle czy latać na oryginalnych skrzydłach bez lotek czy może dać od EG tylko w tedy nie wiem na jakim SC wyważać model czy na oryginalnym ES czy na EG ewentualnie jeszcze na 1/3 cięciwy. Proszę o rady.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Zrób lotki w skrzydłach od ESa - dwie godziny roboty a frajda z latania nieporównywalnie większa. U siebie od razu tak zrobiłem według porad Kefira i ciągle działają bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Dzisiaj oblatałem ES z nowym osprzętem na razie jeszcze bez lotek bo nie miałem serw. Ogólnie model lata bardzo poprawnie jest odrobinę szybszy. Za kilka lotów w latam się w model to założę obciążenie imitujące FPV.

PS Jutro jadę na wakacje na Kaszuby, biorę ze sobą dobrą lornetkę, do Gdyni i okolicznych będę miał ok 60km więc mam nadzieję że jak wytężę wzrok i lornetkę to w niedzielę coś latającego z wyjątkiem ptaków na niebie zobaczę. :mrgreen:
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Jedrula pisze:do Gdyni i okolicznych będę miał ok 60km więc mam nadzieję że jak wytężę wzrok i lornetkę to w niedzielę coś latającego z wyjątkiem ptaków na niebie zobaczę.
aleś mnie rozbawił tym tekstem.... normalnie nie pozbieram się do jutra :lol:
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

No i przyjechałem patrząc na okolicę jest wiele jest plusów dodatnich a największym jest duży balkon z widokiem na piękna łąkę, taras posiada stolik i krzesełka, a w środku stołu jest rozkładany parasol-miejsce w sam raz na odbiornik. :mrgreen: Myślę że w ciągu 2 tygodni wypróbuję ten plus dodatni. Jutro wstawię fotki ES w nowym wcieleniu.

Edit
Zastanawiam się czy mogę zamontować nadajnik video na belce ogonowej żeby miał dobre chłodzenie bo grzeje się dość mocno :?:
ODPOWIEDZ