Pioneer 1400

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

uszy19922 - a poszperaj po forum leniu

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=84
Ten wredny...
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Dziękuje bardzo!! :) Już wiem jak naprawić mojego Raptorka.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Dziś odbył się oblot ze sprzętem FPV.
Pomijając fakt że teraz będę tydzień to wyważał (model albo wali sie na skrzydlo od zbyt malej predkosci albo leci prosto ale lecąc równolegle do ziemi przód ustawia sie tak o 30 stopni w górę) i trymował żeby model latał jak trzeba to mój monitorek można o kant dupy potłuc... Generalnie różnica w lataniu jest kolosalna-za chiny nie mogę ocenić czy lece wysoko czy nisko, w stronę ziemi czy w górę... Pewnie jak nie musiałbym się tak skupiać i mrużyć oczu żeby wogole coś zobaczyć to było by łatwiej...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

model albo wali sie na skrzydlo od zbyt malej predkosci albo leci prosto ale lecąc równolegle do ziemi przód ustawia sie tak o 30 stopni w górę)
Za ciężki zad. Pamiętaj, przy sterach na zero model ma lecieć prosto lub lekko w dół. Dopiero jak już absolutnie środkiem ciężkości nie możesz powalczyć to próbujesz trymerami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

No właśnie nie wiem czy z ułożeniem silnika też coś sie nie przestawiło bo jak baterie od AV dałem potem na dziób to było podobnie:/ przez to troche zgłupiałem bo 150 gram na dziobie [wcześniej model latał bezbłednie przy takim ustawieniu, wiec teraz powinien miec ciezki dziób], a model nadal leciał na dupkę:/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Testy wyważenia robisz bez silnika - w locie szybowcowym. Jak jest ok to dokładasz silnik - jak tu jest coś nie tak to majstrujesz przy kącie silnika.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
StaryDzolero
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 09:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Pioneer 1400

Post autor: StaryDzolero »

Cześć, odkopię starego kotleta by nie zakładać kolejnego tematu.
Kiedyś kupiłem Pioneer 1400 w wersji KIT - dałem ciała bo zamiast brać silniki i wszystko co było dostępne stwierdziłem, że kupię później. No i tak się bujam teraz szukając silnika do pioneera. Czytałem i wszyscy polecają RAY B2845/09 - ale niestety nigdzie nie można tego dostać. Szukałem jakiegoś zamiennika ale na nic nie mogę trafić.
Jest jakiś wart uwagi a co nie zje moich funduszy?
Hexa Tarot 690__| Lisam LS210
Pioneer 1400____| Hubsan Q4
Hubsan h107d___| QAV250
Eachine QX90____| s500
i się rozrasta :)
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Pioneer 1400

Post autor: zybyzy »

StaryDzolero pisze:Jest jakiś wart uwagi a co nie zje moich funduszy?
sporo osób na tym lata i jest zadowolonych
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 30 paź 2014, 07:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer 1400

Post autor: Pierzasty »

StaryDzolero pisze:Cześć, odkopię starego kotleta by nie zakładać kolejnego tematu.
Kiedyś kupiłem Pioneer 1400 w wersji KIT - dałem ciała bo zamiast brać silniki i wszystko co było dostępne stwierdziłem, że kupię później. No i tak się bujam teraz szukając silnika do pioneera. Czytałem i wszyscy polecają RAY B2845/09 - ale niestety nigdzie nie można tego dostać. Szukałem jakiegoś zamiennika ale na nic nie mogę trafić.
Jest jakiś wart uwagi a co nie zje moich funduszy?
Dobrym rozwiązaniem jest także Emax BL2215/20... śmigło APC 6x 5.5...moc silnika to ponad 300W
Pioneer 1400
ODPOWIEDZ