EG - platforma Rapiera

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
KrzysW
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KrzysW »

Cześć

Może dodam coś od siebie
Dopiero zaczynam moją przygodę z lataniem EG ale już widzę jaka jest kolosalna różnica między starym ES ( ze skrzydłami od EG ) z typowym napędem pchającym a EG PRO gdzie ciagnie mnie duże smigło
Pełne wyposażenie FPV + duża bateria 3000 do 4400 LiPol to prawie 1,5 KG.
Nie mówicie że to nie lata bo ostatnio windowało mnie bez silnika prawie kilometr.
EG lata jak marzenie, przedni napęd ciągnie go w górę prz niewielkim poborze mocy
Tylny napęd ESa to małe śmigło które wyje pożerając ampery
Zamontowanie do EG silnika pchającego wymaga długiego wysięgnika i potężnego skłonu
Trudno mi uwierzyć w sprawność takiego ustawienia. To nie wygląda zbyt ciekawie
Mam kamerę DX201. Lot z włączonym silnikiem ma jedynie wpływ na kolory bo śmigła specjalnie nie widać. Jest za to motywacja by wyłączać silnik i szybować

EG w typowej konfiguracj z silnikiem z przodu, dużym pakietem pod skrzydłem po dodaniu do kokpitu kamerki, OSD, autopilota i przeniesieniu na ogon odbiornika RC i nadajnika video praktycznie jest w równowadze gotowy do lotu
Przeniesieni ciężkiego mocowania z silnikiem na tył wymaga dociążenia dziobu co zakończy się wypełnieniem kokpitu przez baterię zasilającą

Polecam "typowe" rozmieszczenie elementów i wybranie własciwej kamery która poradzi sobie z widokiem obracającego śmigła. Jedynie serwa warto ukryć w kadłubie za skrzydłem co uwolni przestrzeń w kokpicie. Jesli bym dziś coś zmieniał w moim EG to wymeinione serwa schowałbym głębiej w kadłubie
Polecam szybowanie
EG świetnie się do tego nadaje
http://picasaweb.google.pl/krzysztof.wa ... 7732808226

Krall miał EG z napędem pchającym i przeszedł całą drogę z ustawianiem tego do lotu.
Polecam go bo zna się na rzeczy

Pozdrawiam

Krzysztof
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

rapier pisze:decyzja wiec zapadla ;-)
teraz pytanie ktore mnie dreczy ciut a ze chcialbym aby efekt byl rownie estetyczny co i praktyczny to pytanie...CZy gdzies w Polsce dostane taki profil jak w tym rozwiazaniu....
Obrazek
To rozwiązanie u mnie nie zdało egzaminu wpadało w straszne drgania przy wyższych obrotach lepiej osadzić na jakimś klocku
ODPOWIEDZ