Multiplex Easy Star II

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Mateusz »

Do takich prac, jak łączenie kadłuba, najlepiej by było użyć jakiegoś dragona. Wtedy można ewentualnie pobawić się w jakieś poprawki. Ja zawsze kleiłem EZ staro podobne na własnie ten klej i sprawował się znakomicie :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

A ja na CA średni (żeby za szybko nie wysechł) ale bez aktywatora. ES II ma "kołki ustalające" w połówkach kadłuba które ograniczają przesunięcie a sam CA aż tak szybko nie łapie i minimalnie skorygować zawsze można. W przypadku klonów gdzie kołki nie zawsze występują albo ich dokładność pozostawia wiele do życzenia, faktycznie lepiej zastosować coś wolno schnącego typu Dragon, Soudal czy UHU Por na mokro.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Adasko »

dodam od siebie ze stosowanie kleju w sprayu dla tapicerow
jest chyba najszybszym sposobem na klejenie pianek :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Bihtus »

Wybrałem Soudal 66A i nawet jakoś bardzo się nie wypienił efekt wyszedł zadowalająco i bez stresowo :)
Dzięki Verid że mi o nim przypomniałeś :)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

Bihtus pisze:No jestem ciekawy bo sam kiedyś myślałem o tym silniku do Sky Surfera ...
Sorry że kazałem na siebie tyle czekać :oops: - napęd spełnił oczekiwania. Po daniu w palnik maszyna idzie 45st. bez żadnego ale. Przy tak pojemnym baku wejście na kilometr przy kompletnie atermicznej pogodzie nie stanowi problemu. Co więcej, nie tylko mogę się tam wdrapać ale i pozostać dłuższą chwilę.
Staty_nowy_napęd.jpg
Staty_nowy_napęd.jpg (343.25 KiB) Przejrzano 5922 razy
Ilości zużytych ampów proszę nie brać pod uwagę. Nie mam prądomiarki i OSD pokazuje bzdury.
Staty_nowy_napęd_2.jpg
Staty_nowy_napęd_2.jpg (302.01 KiB) Przejrzano 5922 razy
Ponad 40 minut lotu mieszanego z wdrapywaniem się na kilometr włącznie. Fakt że wyssałem pakiet prawie do 2.9V na celę ale otrzymane wyniki świadczą o tym że godzina przy termice jest jak najbardziej w zasięgu. Tym bardziej jakbym założył skrzydła od EG.
Ten wredny...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Bihtus »

Liczy się pamięć :)
Dzięki
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

W związku z tym że podczas ostatniego zlotu w Konarzynach poczciwy ES tak się wystraszył SS2000 MarkaJ że zaczął uciekać we wszystkich kierunkach na raz, wątek nie będzie kontynuowany. Pozostała przy życiu elektronika została zdemontowana natomiast szczątki kadłuba i skrzydeł zostały przekazane do odbudowy i będą (mam nadzieję) cieszyć innego latacza.
Teraz czas zająć się innymi, czekającymi na swoją kolej, platformami...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: krall »

Umarł król niech żyje król ;-)

A co za kolejne platformy?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

No leży trochę tego na półce czekając zmiłowania ale jeszcze nie zdecydowałem która pójdzie na pierwszy ogień.
Jest FX-61 któremu po ostatnim flatterze brakuje kabinki i podklejenia tu i ówdzie - słowem dopieszczenia.
Jest Skywalker "Składaczek" którego sposób prowadzenia się w powietrzu jakoś nie przypadł mi do gustu, cel dla którego powstawał przestał istnieć więc i projekt stanął w połowie.
Jest Heron i Twister co do których z kolei jakoś nie czuję się na siłach jeżeli chodzi o umiejętności pilotażu - wiem, jak się nie wezmę to się nie nauczę ale determinacji brakło.
Jest wreszcie ESA z którym ciągle nie mogę dojść do ładu (SC?) i lata jak on chce a nie jak ja chcę także jest z czego wybierać.
Oczywiście jest jeszcze opcja że nie wytrzymam i kupię nowego ES'a i rzeczywiście będzie "niech żyje król" ale w takim układzie dostanie swój własny wątek.

Najbardziej prawdopodobnym jednak będzie powrót do FX-61 jako że wymaga tylko odświeżenia i drobnych przeróbek a ponadto znalazłem całkiem zacne repozytorium wydruków dla niego ale to temat na inny wątek.
Ten wredny...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Keri »

A ja latam sobie takim TwinStatrem ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

Prawie jak Ju-52 :mrgreen: Miałem kiedyś na oku aukcję z TS II - ktoś sprzedawał nowy KIT w dobrej cenie ale Kefirowi się spodobał więc go odpuściłem. Czy został ulotniony - nie wiem...
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: yoseph »

Kurde. Kupiłem mojemu bratu na urodziny pioneera v2 w wersji arf, czyli któryś tam klon ES II. Przy oblocie tak mi się spodobał że po święcie Matki Boskiej Płacowej sam sobie chcę kupić takiego :D tylko KIT bo chciałbym wrzucić tam dwa silniki z racerów na skrzydłach :) Nie rozumiem tego, nie wiem czym, ale on mnie po prostu urzekł :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiplex Easy Star II

Post autor: Verid »

Witaj wśród skażonych easystarowatymi ;)
Ten wredny...
ODPOWIEDZ