Hot Wing evo 1200 czyli moja nowa platforma fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Hot Wing evo 1200 czyli moja nowa platforma fpv

Post autor: sailMan »

Chwalę się moim nowym pinkowym latadłem. Model bardzo stabilny, bajecznie prosty w budowie i tani.
Model w fazie strojenia stabilizacji i trymowania po dołożeniu fpv. - niestety są oscylacje w osi pitch przy wysokich prędkościach ale tylko w trybie stabilizacji prawdopodobnie zbyt duży P lub zbyt małe I. skrzydło też nie chce się samopoziomować po puszczeniu "drągów". Jak będę poprawiał powiem co wyszło.

Waga do lotu 499 gram :)
Zasilany 3S 1300 mAh.
Kamera foxer falcon micro + fox 800.
FC CC3D - bez GPS bez barometru - chciałem samą stablilizację.
Link eLeReS V2
Silnik jakiś emax :)
Śmiglo APC bodajże 10x6.

Za filmik w kijowej jakości sorry :) będę miał lepszy to wrzucę. :)

https://www.youtube.com/watch?v=_TNVpkx ... e=youtu.be

Dla potomnych:
Z trudności przy budowie i trudności z stabilizacją na CC3D - okazało się, że lotki w trybie stabilizacji wychylają się przeciwnie do pożądanych (pogłębiały niestabiliność modelu) - dwa sposoby podłączyć na przemian prawe i lewe serwo do odbiornika w modelu lub (mój sposób) ostawić rewers w sekcji input i w sekcji output w openpilocie.
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Hot Wing evo 1200 czyli moja nowa platforma fpv

Post autor: sailMan »

Obrazek

Nowy filmik z oblotów:
https://www.youtube.com/watch?v=zhkTLgP ... Jz8TTmgCWo

Dostroiłem CC3D ale z uwagi na płytkę zamontowaną nie w obudowie tylko wklejoną - chciałem redukować wagę na maxa mam problem z podłączeniem się na usb i wydaje mi się, że kabel ją lekko odgina w skutek czego się źle "leveluje"

tryb rate działa bardzo dobrze. tryb Attitude jest jako taki, - trzyma "jako taki poziom" ale po kilkunastu metrach potrafi zacząć lecieć czasem lekko w dół lub lekko w górę, przy czym zawsze skręca w lewo - pewnie źle skalibrowany magnetometr?

Oblatany i już kilka razy po klejony a oto i mój najnowszy "kret" beczka w 98% udana zabrakło 10 cm wysokości i byłby szpan. Wał silnika stracił oś obrotu i lekko drży po naprostowaniu "na oko" jest trochę lepiej - prawie nie drży. FC na to nie reaguje zobaczy się jak w powietrzu.
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Hot Wing evo 1200 czyli moja nowa platforma fpv

Post autor: Thomassino »

Gratuluje piękne skrzydło :)
Awatar użytkownika
Jeszurun
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 12:43
Lokalizacja: Zambrów

Re: Hot Wing evo 1200 czyli moja nowa platforma fpv

Post autor: Jeszurun »

Gratulacje!
Nie lepsza koniczynka do bliskiego latania?
U mnie ten typ anteny daję dziurę jak nad głową latam.
Skrzydło EPP 1.2m eLeReS Max Fox800
ODPOWIEDZ