800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Post autor: destructo »

Witam

Chce zbudować hurricane 800mm z EPP, wybrałem ten model

http://napolskimniebie.pl/index.php/skl ... -ii-detail

Planuje użyć baterii które mam czyli graphene 4s 1300mah (170g około)
Moje pytanie brzmi jaki silnik użyć żeby to latało? Model nie musi spełniać wymogów ESA do zawodów, chce nim latać po prostu po parku wiec waga obojętna. Będę tez w niego pakował jakaś mała kamerę fpv

Help Plz build dość nietypowy jak na tą rozpiętość i baterie wiec nigdzie nie mogę znaleźć wskazówek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: 800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Post autor: yoseph »

Jeśli już masz takie akumulatory to pewnie masz też resztę quada :) Na początek spróbuj napęd z niego, w latających skrzydłach podobnych rozmiarów spisuje się wyśmienicie :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Post autor: Adrián »

Aj tam nie typowy.
Są jeszcze mniejsze skrzydła i śmigają na 3s, 4s

Jeśli dobrze pamiętam, to zwykle w esach siedzi 2812 1500kv i śmigło 7"
Nic nie stoi na przeszkodzie, jak będziesz miał silnik np 2205 i 2300 kV będzie latał trochę inaczej niż ww zestaw, ale spokojnie da radę.
Taki mam w skrzydle 840mm
Tym bardziej, że nie ma to być na zawody, to nie musisz się trzymać regulaminu.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: 800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Post autor: destructo »

Nie znam się na temacie, myślałem ze samo skrzydło może mieć lepsze parametry lotne, większy udźwig niż taki warbird. Macie racje mam quada ale żadnego sensownego silnika nie mam w zapasie. Ostanie dwa w dobrym stanie dałem kumplowi i zostały mi tylko jakies stare zmr1804. Silnik to nie jakiś duży koszt wiec kupię nowy tylko jaki Xd
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 800mm EPP warbird na 4s jaki setup

Post autor: Verid »

destructo pisze:Moje pytanie brzmi jaki silnik użyć żeby to latało? Model nie musi spełniać wymogów ESA do zawodów, chce nim latać po prostu po parku wiec waga obojętna.
Jakiś czas temu popełniłem taki modelik (tylko Cyber-Fly, nie napolskimniebie i Ki-61 a nie Hurricane) i miałem podobne rozterki - generalnie latadełko tej wielkości poleci na wszystkim, bylebyś z masą nie przesadził. Obecnie dostępne silniki mają taki nadmiar mocy że o to " czy wystarczy" nie musisz się bać. Silniki od małego quada jak najbardziej podejdą i dadzą ci przy okazji sporo prędkości ze względu na wysokie KV i napięcie zasilania jakie chcesz użyć. Ja poszedłem w dużo bardziej "potulny" setup bo po pierwsze nie czuję się pewnie za sterami takiego narwańca a po drugie miałem fanaberię żeby śmigło było takie jakie mam na zapasie czyli circa 7-8". Padło na 3S i dzwonek REDOX 850/1400, lata z Mobiusem i małym zestawem FPV.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ