Skrzydło ... The Interceptor

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: rychoo »

Zacząłem od z84 i chyba tylko roll rate zwiekszylem. Na tych pidach latał idealnie w acro nie było problemu z trzesacym tylkiem przy dużych prędkościach, rth idealnie... Jedynie stab ospale ale ja tego trybu ni używam :) pamiętaj że od 1.8 najlepiej zrobić custom mix bo inav stosuje jakąś dziwną politykę i defaultowo masz tylko 50% na roll i 50% na pitch w mixerze.... Wiec się nie zdziw że w manualu masz o połowę mniejsze wychylenia :)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Oglądałem o tym film od Pawła Spychalskiego, ale dzięki za przypomnienie bardziej mnie zastanawia delikatny lag w wychyleniach lotek kiedy korzystam z KFC. Miałem go też na innym kontrolerze z inav, niezależnie od trybu, może tylko właśnie w stab nie przeszkadza, w każdym innym jest bardzo upierdliwe, szczególnie jak chcesz zrobić niski płynny przelot do fajnego filmu.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: rychoo »

Podczas lotu? Jestem w stanie zapitalac 180kmh nisko pomiędzy drzewkami więc nic takiego się nie dzieje... Ale jest jakiś fuckup w inavie który być może ma jakieś powiązanie, tutaj watek: https://github.com/iNavFlight/inav/issues/2834
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Nie pozostaje nic innego jak zamknąć się w pracy tam gdzie król chodzi piechota i czytać
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Żeby nie było że nie lata.... lata i to całkiem fajnie:) Moje ulubione latanie w formacji ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

uwielbiam ten beczkowaty kształt kadłuba:D
Obrazek

Nie wiem czy nie powstanie v2, na którymś z profili pw, i nieco zmutowana bo z dwoma silnikami od racerów na skrzydłach:)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Verid »

yoseph pisze:Moje ulubione latanie w formacji ;-)
Zazdraszczam :mrgreen:
yoseph pisze:Nie wiem czy nie powstanie v2, na którymś z profili pw, i nieco zmutowana bo z dwoma silnikami od racerów na skrzydłach:)
Dźwięk dwóch silników zdecydowanie ma w sobie to "coś". Długo musiałem sobie z głowy wybijać zakup TwinStar'a po tym jak go Kef u mnie na wsi oblatywał...
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

No to jeszcze na dokładkę wjeżdża film z niedzielnego latania :) Niestety powietrze było bardzo kwadratowe, jak się uspokoiło to już każdy był wystrzelany z prądu w modelach i samochodach :roll:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Verid »

A co to za czerwone cudo na fotce?
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

A to jest model do startów w klasie f5j, zdaje się że pulsar 3.6, model wykonany perfekcyjnie, chociaż dosyć delikatny. Przy 3,6metra waży 1.2-1.3 kg do lotu. Według wymaganego przepisami Altisa, silnikiem holuje się na 350m w ciągu 30sekund... to prawie drugie tyle niż jest dozwolone:D On i Jantar thermisto też na zdjęciu to prawdziwe majstersztyki i niestety ale raczej nie nadejdzie dzień kiedy będę mógł sobie na takie pozwolić
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Jednak nawet najtańsza drukarka 3d to potęga w warsztacie modelarza :) szybki pomysł, 15 minut projektowania i projekt wszedł w nową fazę :

Obrazek
Obrazek


Ogólnie na pewno powstanie druga wersja z cieńszym profilem, pewnie jednak zdecyduję się na któryś z rodziny PW. Sztywniejsze skrzydło. I pewnie nieco większy skos, a to dlatego że skrzydło ma brzydką tendencję do wpadania w ...hmmm oscylacje. Kiedy szybko lata się nad ziemią i nad nierównym terenem turbulencja lub termika kopnie model to kiedy chcę zniwelować ten ruch sterem wysokości pojawia się coś na kształt oscylacji które sam wzbudzam drążkiem. Wiecie, model leci szybko więc jest czuły na ruch drążka, dodatkowo jest mało stateczny podłużnie i problemy gotowe. Można by powiedzieć że po ograniczeniu wychyleń problem zniknie, ale nie do końca. Wychylenia są już tak małe że przy normalnym locie korzystam z całego zakresu ruchu drążka. Po prostu chcę zrobić nieco stabilniejszy model :)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: krall »

yoseph pisze:Jednak nawet najtańsza drukarka 3d to potęga w warsztacie modelarza :) ...
Oj tak, są takie pola zastosowań, że zabawa z drewnem odchodzi w niepamięć ;-)

Co do zmiany koncepcji - tak trzymać - trzeba walczyć a nie kupować gotowce bo wkrótce staniemy się tylko klientami, i to chińskiej myśli technologicznej...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: szoja »

Jakbyś te śmigło umieścił na końcówce skrzydła, było by to aerodynamiczne marzenie:)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Taka krótka zajawka z wczorajszego latania :D

oczywiście obydwa poleciały 40 sekund później :D
Z dwoma silnikami skrzydło stało się ciche i eleganckie, no i ten dźwięk :D Verid miałeś rację ;-) Dzięki temu że silniki ciągną a nie pchają to zniknęło zjawisko wpadania w oscylacje oraz jeszcze jedno niebezpieczne zjawisko kiedy model przez niedobór mocy przy wznoszeniu zwalniał a prędkość była już na tyle niewielka a kąt natarcia duży, że lotki nie działały w ogóle, wtedy trzeba było czekać na rozwój sytuacji. Teraz opływ lotek jest zapewniony przez silniki i kontrola jest zachowana. Nie mówiąc o tym że silniki zapewniają pionowe wznoszenie ze stałą prędkością :)
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Japim »

Możesz napisać coś o tych oscylacjach? Ostatnio wróciłem do latania moim odkurzonym skrzydełkiem i własnie zauważyłem, że potrafi bujać się lewo/prawo. Myślałem, że to wina gibkich wingletów, ale po zmianie na sztywniejsze/krótsze sytuacja poprawiła się tylko minimalnie...
Pozdrawiam,
Przemek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Akurat tu problemem były oscylacje w poprzecznej osi, powodowane sterem wysokości. Ale jak model myszkuje na boki to zrób sztywne winglety, koniecznie zbieżne, sporo dają:) Jak masz idealnie równolegle to pół biedy, gorzej kiedy są rozbieżne, wtedy model nie może się zdecydować w którą stronę skręcać :D
ODPOWIEDZ