Skrzydło ... The Interceptor

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Wczoraj została wycięta druga wersja. Nieco mniejsza, na profilu pw51. Bardziej elegancka linia kadłuba, bez miejsca na silnik z tyłu, od razu będą dwa na gondolach. Teraz wszystko jest już ładnie dopasowane na łączeniu skrzydła. Dalsze prace nad nią rusza po weekendzie majowym bo wyposażenie chce przełożyć z poprzedniej wersji, a nie chce zostać na całe wolne bez tego modeluObrazek narazie wykonam pracę związane ze szlifowaniem kadłuba, i końcówek skrzydeł. ObrazekObrazekObrazek
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: rychoo »

Jaka długość i szerokość?
Z ciekawości, sprawdzales może zachowanie przy zbyt małej prędkości tamtego skrzydła? Przewala się na skrzydło czy tylko dziób opuszcza?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Rozpiętość 110cm cięciwy to 26 i 19cm długość kadłuba 50cm. Poprzednie skrzydło miało dziwna tendencje do tego że jak gwałtownie je przeciągnąłem to opuszczało dziób. Ale jak robiłem to delikatnie- wytrzymanie podczas lądowania to czasami potrafiło się zwalić na skrzydło. Oczywiście końcówki skręcone o 2 stopnie w dwóch wersjach.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Majk99 »

Kurde no teraz jeszcze bardziej chce je mieć :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: pma_ »

yoseph pisze: Oczywiście końcówki skręcone o 2 stopnie w dwóch wersjach.
Ale wiesz, że przy ujemnym skosie skręcenie ma być odwrotne? Czyli końcówki są na większych kątach natarcia.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Nie widzę żadnych podstaw żeby końcówka skrzydła przeciagala się pierwsza. Zadałem przed chwilą to pytanie pewnemu instruktorowi szybownictwa, mówi że wszystkie szybowce mają mniejszy kąt na końcówce niż przy kadłubie a znakomita większość szybowcow ma ujemny skos. Moje eksperymenty na pewno nie pójdą w tą stronę, uważam to za bezsens.
----------

Tymczasem z brudną robotą wybrałem się do modelarni:) efektem są wklejone dźwigary i oszlifowane skrzydła a przede wszystkim kadłub :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: pma_ »

Spytaj go czy wie co to jest plank i jak się tym lata.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

A plank po polskiemu to...?
Bo tłumaczenie z Googli "deska" nijak się ma do mojego modelu
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: pma_ »

qrde nie mam pojęcia jak się to nazywa po polsku ale to jest taki układ jak twój model, ze skrzydłem bez skosu (z sumie deska :) ) albo w ujemnym jak u ciebie.
Latające skrzydła naprawdę mają trochę inną aerodynamikę.

EDIT: Generalnie takie ukłądy nie mają skręcenia geometrycznego albo minimalne na +, tu jest mnóstwo inforamacji https://www.rcgroups.com/nurfl-gel-762/
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Takie rzeczy dzisiaj wypatrzyłem z modelu :) Było dzwonione, dromader gasił, nagrania zrzutów niestety tylko z ziemi bo nie chciałem przeszkadzać w powietrzu. Chociaż pilot za którymś podejściem uprzejmie nam pomachał, bo ciężko było nas na naszej łące nie zauważyć:P Ja latałem jak akurat dromader tankował.
Obrazek

A na dokładkę spróbujcie znaleźć vento mojego kumpla który próbował się wykręcać na pożarze :P całość działa się jakieś 800-1000metrów od nas.

Obrazek


Poza tym jak to u nas, rządzi latanie w formacji :D

Obrazek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

W sumie nie wiedziałem gdzie wrzucić film więc wybrałem dział foto-wideo a tutaj podrzucam tylko linka do chyba całkiem fajnego filmu gdzie większość materiału jest właśnie z mojego skrzydełka :)
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=12&t=4 ... 74#p547874
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Ostatnio przeżyłem spore zwątpienie. Wersja v2 wyszlifowana, z wklejonymi dźwigarami i komorami na wyposażenie, którą trzymalem w negatywach, podczas sprzątania poszła w kosz.

Po miesiącu odpoczynku wyciąłem wersje v3. Z którą tez model zostaje przemianowany na... "interceptor" Obrazek, no bo ile może to być niby goblin Obrazek

Po krotce rozpiętość 1400 mm, napędzany jednym silnikiem sunnysky 2814-1100 na zasilaniu z trzech celi. Ma być to średnio-dystansowiec. Link radiowy to frsky r9m, wideo to 1.2. Plan, a wlasciwie przymus jest taki że w tym tygodniu poleci ObrazekObrazekObrazek


A tak nawiasem zamówiłem jakis czas temu S1100 harrier. W którym mam zamiar zastosować taki sam napęd. Zobaczymy w jakim stopniu sprawdzą sie recenzje na jego temat z YouTube Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Verid »

yoseph pisze:Wersja v2 wyszlifowana, z wklejonymi dźwigarami i komorami na wyposażenie, którą trzymalem w negatywach, podczas sprzątania poszła w kosz.
Przez przypadek czy coś się z nią stało w sensie myszory zżarły czy inne takie nieszczęścia?
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: yoseph »

Verid pisze:
yoseph pisze:Wersja v2 wyszlifowana, z wklejonymi dźwigarami i komorami na wyposażenie, którą trzymalem w negatywach, podczas sprzątania poszła w kosz.
Przez przypadek czy coś się z nią stało w sensie myszory zżarły czy inne takie nieszczęścia?
Całkowicie przez przypadek. Sprzątałem swój schowek gdzie były większe i mniejsze ścinki łącznie z 15 plyt styroduru. No i jakoś tak poszło Obrazek zorientowałem się tydzień później. Spokojnie można sie ze mnie nabijaćObrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło a la strix goblin

Post autor: Verid »

yoseph pisze: Spokojnie można sie ze mnie nabijać
Nie ma z czego, znam przypadek spalenia 30k Euro bo były w pogryzdanej kopercie także....nieprzyjemnie ale zdarza się. Szkoda tylko tej roboty.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ