RC Plane Long Duration Flight

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mokoliczny
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Okonek

RC Plane Long Duration Flight

Post autor: mokoliczny »

Witam wszystkich .
Chciałbym się dowiedzieć co nieco na temat dziwnego modelu który widziałem na Yt, chodzi o model zamieszczony na tym filmiku


Podoba mi się tak konstrukcja , jest prosty w budowie tak jak przystało dla początkującego. Pięknie lata - płynnie .
W razie kraksy można go ponownie odtworzyć

Profil skrzydła jest prawdopodobnie CLARK Y chodź nie jestem przekonany do końca
Rozpiętość około 1200 mm
Wznios ?
Długość ?
Jaki silnik?
Jaki rozmiar śmigła zastosować ?
Ciekawi mnie czy ma jakiś stabilizator lotu ?
Chciałbym zacząć zabawę od takiego modelu .
Skrzydła mogę sobie dowolne wyciąć z HIPS-u t nie ma problemu
Prosił bym o wszelkie podpowiedzi , umożliwiające zrobienie takiego latadła
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Verid »

Jak chcesz sobie zrobić "spacerówkę" z materiałów typowo dostępnych w Casto i pokrewnych to polecam to:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... P-Solution
Nie potrzeba żadnej stabilizacji. Lata jak po sznurku, praktycznie nie da się przeciągnąć, jedyny minus to nie przepada za wiatrem.

Z resztą przejrzyj buildlogi autora tego latadła. Gość specjalizował się w wolnolatających maszynkach na potrzeby zdjęć z powietrza (zanim koptery pozamiatały temat).
Ten wredny...
mokoliczny
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Okonek

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: mokoliczny »

Ciekawa propozycja ale to nie jest to . Ale serdecznie dziękuje za podany temat znalazłem w nim kilka sposobów które pomogą mi przy budowie modelu .
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Kowal »

Verid pisze:Jak chcesz sobie zrobić "spacerówkę" z materiałów typowo dostępnych w Casto i pokrewnych to polecam to:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... P-Solution
Oooo, Kefirowa Zuzia Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Verid »

Kefirowa, moja i jeszcze kilku innych osób które latały Solution'em :mrgreen:
Ten wredny...
mokoliczny
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Okonek

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: mokoliczny »

Dzięki za interesowanie się moim tematem.
Kefirowa Zuzia jest fajna ale nie jest tak spokojna w locie jak ta "deskorolka " z filmu .
W deskorolce zastosowano tip dihedral przez to jest takie spokojne to latadło
Szczególny nacisk kładę na spokojny lot nawet przy lekkim wietrze
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Verid »

mokoliczny pisze:Kefirowa Zuzia jest fajna ale nie jest tak spokojna w locie jak ta "deskorolka " z filmu .
Tak? Skąd wiesz? Latałeś którymkolwiek?
mokoliczny pisze:W deskorolce zastosowano tip dihedral
Jakbyś ruszył 4 litery i jednak przejrzał to co podałem to byś zobaczył że w Solution'ie też był stosowany wznios końcówek i to daleko większy (w sensie długości fragmentu wzniesionego) niż tu.
...tip dihedral :roll:
Ten wredny...
mokoliczny
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Okonek

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: mokoliczny »

Verdi masz rację nie latałem ani jednym ani drugim a 4 litery ruszyłem i przeczytałem wątek kefirowej Zuzi od dech do dechy więc może nim ocenisz kogoś to może najprościej się po prostu zapytaj .
Widziałem jak się zachowuje Zuzia w locie i jak "deskorolka" i bardziej mi się podoba ta deskorolka - cóż mam taki gust i tyle
A jak byś uważnie czytał to byś wiedział że temat Zuzi już się zagłębiłem i wyciągnąłem kilka pomysłów które mi się przydadzą przy budowie desko rolki .
Tak jest zastosowany wznios ale skrzydło jest podzielone na 3-y cześć a to mnie nie interesuje .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Verid »

mokoliczny pisze:może nim ocenisz kogoś to może najprościej się po prostu zapytaj
A jak mam ocenić kogoś kto pisze że "W deskorolce zastosowano tip dihedral przez to jest takie spokojne to latadło" kiedy w Zuźce jest dokładnie identyczne rozwiązanie ale z jakiegoś powodu Zuzia jest be? Po filmikach oceniłeś że decha na twój gust lata fajniej - spoko, to samolot dla ciebie, tobie ma pasować. Ale nie snuj pierdoletow że to z powodu rozwiązania technicznego które występuje w OBU projektach, szczególnie że Solution ma te "uszy" większe więc efekt samostabilizacji jest silniejszy.
mokoliczny pisze:A jak byś uważnie czytał to byś wiedział że temat Zuzi już się zagłębiłem i wyciągnąłem kilka pomysłów które mi się przydadzą przy budowie desko rolki .
Jakbyś uważnie czytał to byś nie pisał takich bzdetów jak wyżej i jak niżej.
mokoliczny pisze:Tak jest zastosowany wznios ale skrzydło jest podzielone na 3-y cześć a to mnie nie interesuje .
bo technicznie biorąc skrzydło Solutiona składa się z 4 elementów (4x ClarkY z typowej płyty styropianu) a w praktyce będzie takie jak zrobisz. Może być w jednym kawałku (takie właśnie miałem), dzielone na pół albo centropłat z uszami.
Ten wredny...
mokoliczny
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Okonek

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: mokoliczny »

Widzisz podoba mi się lot deskorolki bo porównałem filmy z lotów obydwu modeli i taki ma być model który che zbudować.
Możliwe ze piszę bzdety , ale wież mi na słowo , gdybym posiadał taką wiedzę to nie pisał bzdetów tylko bym sobie siedział i dłubał sobie model i ne zawracał bym nikomu głowy .
Mnie chodzi o informacje , te które są dostępne w internecie sam sobie odszukam a tego czego nie wiem to się pytam .
Nie interesują mnie słowne przepychanki tak jak to widać powyżej . Interesują mnie konkretne informacje .
Skoro oba płaty podobne konstrukcyjnie to czemu jedno lata spokojnie a drugie nerwowo ?
Wyjaśni mi wyższość konstrukcji skrzydła kefirka a deskorolki
Verdi ja osobiście nie mam nic do Ciebie ale nie mam ochoty na potyczki słowne bo to niczego nie wnosi, chcesz pomóc to proszę wyjaśnij mi zasadność konstrukcji Kefirka nad deskorolką .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: RC Plane Long Duration Flight

Post autor: Verid »

mokoliczny pisze:ale wież mi na słowo
Proszę, miej litość....
mokoliczny pisze:Skoro oba płaty podobne konstrukcyjnie to czemu jedno lata spokojnie a drugie nerwowo ?
Bo kto inny prowadzi? Bo, jak już wspomniałem, obie te konstrukcje nie przepadają za wiatrem i jedna z nich mogła latać w mało korzystnych dla siebie warunkach?
mokoliczny pisze:Wyjaśni mi wyższość konstrukcji skrzydła kefirka a deskorolki
Po pierwsze ponawiam prośbę żebyś zaczął czytać. Ze zrozumieniem. I nie rzucaj tekstami że przerobiłeś tamten temat od dechy do dechy bo 100+ stron wątku to w kit i trochę czytania więc albo nie przerobiłeś albo przerobiłeś po łebkach co 10 stronę - tak czy inaczej efekt końcowy ten sam.
Po drugie, to nie jest konstrukcja Kefira (to nick forumowicza z tego forum więc minimum szacunku proszę), Kefir to zaadaptował do polskich warunków w kontekście materiałowym.
Po trzecie, wyjaśnij mi gdzieś ty wyczytał o wyższości jednego nad drugim? Jak na razie to ty próbowałeś sugerować za pomocą wątpliwej jakości argumentacji że deskorolka jest stabilniejsza ponieważ posiada rozwiązanie konstrukcyjne obecne w OBYDWU tych projektach. Podałem ci przykład Solution'a i innych wynalazków Mike'a "Power" Evans'a bo pod względem charakterystyki lotu te konstrukcje są identyczne z prezentowaną deskorolką. Wolno latające i z efektem samostabilizacji.
Solution, Orb, Beast, Heptad, LoRyder - to wszystko JEDEN typ skrzydła. Zmieniają się tylko kadłuby w zależności od aktualnej potrzeby budującego.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ