Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Ostatni lot zaowocował kretem :D

Co się stało nie wiem, ale może się tu zbierze komisja śledcza by to ustalić, ja obstawiam że był to wielki elektromagnes zakopany w polu ;)
Ostatnio coś mi dokuczał AP i to był jego test ale wykonany na zbyt małej wysokości gdy zorientowałem się że AP nie steruje przepustnicą było już za późno ehh
Ale mój Ranger jest cały czas dopracowany więc musiałem się z tym liczyć i dlatego do oblotów wybrałem rozległe zarośnięte pola z tym że nie wiedząc czemu Ranger wybrał jedyne nie zarośnięte by kretoawać.... ale wspominałem już o wielkim elektromagnesie. Poszukiwania trwały 5godzin mimo że znane były współrzędne i model spadł blisko od bazy, pole na którym kretował był otoczony fosą, która wymusiła podróż do następnej miejscowości i dwu kilometrowy spacer by się do niego dostać ehh...
Ale na miejscu zastał mnie:
Biały kruk
Obrazek
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Platforma doczekała się nowej kamery jest nią RunCam 3 split nano
Obrazek
Zmiana poprawiła bardzo areodynamike pierwsze spostrzeżenia to że model z nią lepiej startuje, obraz przesyłany na gogle jest podobny do poprzedniczki pixima, ale jakby mniej ostry natomiast obraz nagrany na goglach fatsharka to już tragedia muszę jakoś nad tym popracować nie wiem może jakaś dodatkowa nagrywarka na ziemi coś by poprawiła, ale skoro obraz nagrany z pixima na tych samych goglach był zadowalający to już sam nie wiem.
Ostatni lot zaowocował kontrolowanym kretem...
Jak w poprzednim kretowym locie wystąpił problem z przepustnicą, mianowicie brak reakcji na drążek dodawania gazu i o ile w poprzednim kręcie to autopilot nie dał rady dodać gazu tak w tym przypadku to ja nie dałem rady, choć awionika działała bez zarzutu, na ziemi okazało się że odkleiła się płytka z GPS współpracująca z kanapką ap-osd pitlab i latała zapewne frywolnie we wnętrzu kadłuba chociaż gdy otworzyłem kadłub to twardo przykleiła się do regulatora. Filmik jest podzielony na dwa nagrania jedno w HD a drugie to samo nagranie z bazy:

Nasuwają mi się pytania czy płytka GPS przyklejona do regulatora a właściwie jego dwóch wystających kondensatorów, mogła wpłynąć n a jego pracę, dodam tylko że sam regulator jest na coś koło 60A a obciążenie silnika to max 33A ?
Czy może sam regulator miał wpływ na płytkę GPS?
Czy luźna płytka od GPS która przecież ma dwie osie X i Y w kierunku których powinna być zamocowana spowodowała błędne odczyty do kanapki ap-osd od Pitlab co w następstwie spowodowało brak mocy na przepustnicy?
Może zbierze się tu szanowna komisja katastrof lotniczych by rozwiać moje wątpliwości :)
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: Fixer »

Przyklejenie GPS'a do regulatora to raczej słaby pomysł ;-) ,ja wsadziłem ESC tuż za przed silnikiem (jak rozkręcisz mocowanie silnika to jest tam dość dobry dostęp) poprawne poprowadzenie zasilania też jest ważne (masa w gwiazdę itp) .Ja mam 757-8 2-metrowego baardzo fajnie lata.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Fixer pisze:Przyklejenie GPS'a do regulatora to raczej słaby pomysł ;-)
Tak wiem :) sam się tam przykleił po tym jak się odkleił z innego miejsca, poprostu zapewne GPS latał luźno i finalnie wylądował na regulatorze.
Też myślę o zakupie rangera 2000 tylko po to by móc podmieniać skrzydła bo wydaje mi się że to ten sam kadłub.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: marekj »

Na filmie widać, że do samego końca ilość satelitów jest wystarczająca więc przyczyny szukał bym gdzie indziej. Poz tym kierunek do bazy był pokazywany prawidłowo (zakładając, że chciałeś do niej dolecieć i nie używasz magnetometru do określania kierunku) oraz wskazania prędkości i odległości wydają się też być prawidłowe. W ostatniej fazie lotu najwyraźniej za bardzo chciałeś dociągnąć do bazy i kilka razy przeciągnąłeś model. Nieco ponad 20 km/h to zdecydowanie za mało dla Rangera do lotu bez silnika.

Trochę skąpe masz te parametry ustawione w OSD więc trudno coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
Marek
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: Fixer »

A mnie to raczej wygląda na utratę linku RC ,model w ostatniej fazie lotu wyraźnie szarpnął sterami, FS ustawiony ? przetestowany ? ,poza tym ponad 600 m od bazy na wys 20 metrów...
Co do rangera 2000 to dokup same skrzydła i masz gotowe ;-) ,mój do lotu poziomego potrzebuje ok 3A na pakiecie 4S.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Tak prawdopodobnie problem jest z linkiem RC wczoraj latałem i cechą wspólną dla wszystkich problemów w locie jest odległość między 750-850 metrów lub czas lotu a właściwie drogą dedukcji ustaliłem że czas włączenia aparatury, mianowicie apka to turningy 9xpro z modułem long range flysky z dopałem 3000W zasilane z jednego pakietu 3s złączem balansera apka a z kabli pakietu wzmacniacz i tutaj mi się wydaje jest pies pogrzebany, kiedyś używałem dopału 2000W ale zasilałem go z osobnego pakietu i nie miałem nigdy z nim problemu tutaj wydaje mi się że niestabilne napięcie może powodować dziwne rzeczy na wyjściu, myślę więc że zamontuje przetwornice step-up 12V do zasilania wzmacniacza z pakietu.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: df2 »

sajgon pisze:<... >

z modułem long range flysky z dopałem 3000W zasilane

<... >

, kiedyś używałem dopału 2000W ale

<... >

, myślę więc że zamontuje przetwornice step-up 12V do zasilania wzmacniacza z pakietu.
Myślę, że to 3 błędy.

Po co Ci dopalka? Do psucia linku RC?
Jaki to moduł flysky long range?
Zwykły djt i xjt bez dopalek robi 2.5km z palcem w oku, r9m na najniższej mocy 10mW 5.5km 3m nad ziemią (test rowerowy).

Skoro musisz używać dopalki, to może masz uszkodzony ten moduł?

Nie mówiąc o uszkodzeniach białka przy 2kW 2.4Ghz. Zabijasz nie tylko siebie ale i zwierzątka i roślinki w promieniu xxx metrów.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

To może jeszcze jakieś uwagi do wchodzącej sieci 5g?
Co dopał 3000w zabije nie wiem, ale na pewno jest on zbudowany do pracy w budynkach mieszkalnych, a po co mi dopał bo na poprzednim 2000W robiłem 20km a żaden flysky long range mi tego nie da.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: zeman0 »

sajgon pisze:a po co mi dopał bo na poprzednim 2000W robiłem 20km a żaden flysky long range mi tego nie da.
Trochę się mylisz...



Kolega wyżej ma rację i nie ma co dalej dyskutować..
Te Twoje 20km robi się na 100mV bez żadnych "dopałek" i na wysokości poniżej 100m (posiadając oczywiście odpowiedni link).
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: df2 »

Mnie to naprawdę interesuje jaki to ten link long range flysky. Konkretnie model.
Kolego Sajgon pokaż, że potrafisz współpracować i podaj model tego linku.

Wyzywanie mnie o 5g przy jednoczesnym chwaleniu się 2000W i 3000W to po prostu wstyd.
Swoją drogą, nie wierzę, że masz takie dopalki. Źle przeczytałeś albo źle napisałeś. Napewno nie 2000-3000W w pobliżu ludzi.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: Kkacper »

Tak z ciekawości zapytam - z jakiego pakietu kolega zasila ten dopał 3000 W.
Z moich wyliczeń (może się mylę) przy takiej mocy prąd jest ok 250 A - jeśli to pakiet 12 V.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Tak przepraszam kolegę mój błąd, dopał ma 3W nie 3000W a link to 2,4ghz frysky nie jak napisałem wcześniej flysky, ogólnie nie będę dyskutował na temat zasadności używania linku 2,4ghz jako linku long range, ale u mnie z dopałem 2W się sprawdzał na 20km i według mnie była to najtańsza opcja na long range przed laty, może coś się zmieniło tego nie wiem.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: df2 »

Może to jeszcze naprowadzi Cie na jakiś trop: zatkanie odbiornika.

Nadajesz z taką mocą, że na pewnym dystansie zatykasz odbiornik i tracisz link.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Czy naprawdę dopał 3W może generować taką moc żeby coś przytkać na 850m jeśli w odległości kilkunastu centymetrów nie generuje żadnych problemów? Może moc dopału rośnie w miarę oddalania się odbiornika ;) Masz jakieś doświadczenie z dopałem to proszę o rozwinięcie wątku?
ODPOWIEDZ