problem ze śmigłem w fpv 49 v4

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: problem ze śmigłem w fpv 49 v4

Post autor: Rybskee »

Ogólnie to ja bym się aż tak nie skupiał na idealnym wyważeniu śmigła. W sensie łapatki po czasie i tak się lekko szczerbią. Graupnery z fabryki są już dobrze wyważone. Prosta "wyważarka" z dwóch szklanek i długiej śróby da ten sam efekt. Chodzi głównie o sprawdzenie, że nie ma drastycznych odychleń od środka.
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: problem ze śmigłem w fpv 49 v4

Post autor: sailMan »

Za waszą namową kupiłem dubro z "ebaja" dzięki za pomoc.
Póki co próbowałem wyważyć choć "tyle o ile" obklejając taśmą i włączając próbnie silnik i patrzyłem przy jakich obrotach silnika zaczyna wariować cc3d (machanie lotkami) ale powiem ,że zeszło duużo taśmy.. także to rozwiercanie to niezbyt dobry pomysł był. jak bede miał chwile to wstawie zdjęcie.
więc dopracuje to składane jednak ale do tego potrzeba wyważarki i wykonam te ograniczniki o których pisaliście :)


EDYTKA:

Kupiłem tą https://www.amazon.com/Du-Bro-499-Tru-S ... B0006N72Y8z Amazona ale mam teraz zagwostkę czy tam w komplecie będzie oś do wyważania na 5mm czy sama wyważarka i muszę dokupić bo czytam a nie wiem czy bedzie w komplecie.

i zamawiam już też kamerkę fpv do tej pory transmisja szła z sj 400 na 1,2 ghz ale potrzebuje kamerki która da mi dobry obraz nie chodzi tylko o małe opoznienie ale też żeby obrazek był "ładny" kolory itd. polecacie coś czy brać sonysuperhead 600 jak w tematach dla świerzaków. czy runcama którego polecają mi do racerów. Przypomnę, że priorytetem jest "ładność" obrazka w goglach - mam quantumy v2 planuję przesiadkę na dominatory albo inne od FS.

EDIT - scalenie

i wylądował i cały misterny plan w p**du....

Poleciał ładnie ale zbyt duze wychylenia sterów dały o sobie znać straciłem kontakt wzrokowy przy oblocie i wylądował w burakach skutek - połamany w pół.

aktualnie przymierzam się by wsadzić graty z fpv 49 w jakieś gotowe skrzydełko pod fpv bo mam dosyćtych ścinków od podkładów walających się po domu chyba coś takiego " ugryzę " https://abc-rc.pl/reptile-s800-kit
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: problem ze śmigłem w fpv 49 v4

Post autor: Adrián »

Tak na przyszłość.
Przed oblotem nowego płatowca, zawsze ustawiam chociaż 3 pozycyjny przełącznik i na nim 3 różne wychyły lotek.
W razie czego, szybko przełączasz się wedle potrzeb i bezpiecznie kontynuujesz lot.

Jak nie będziesz będziesz pchał kamery typu gopro, to zmień skrzydło.
Szkoda ładować ołów na dziób.
ODPOWIEDZ