Skrzydło 2m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Pierwszy film pokazuje lot bez włączonego silnika aby zobaczyć jak się zachowa skrzydło podczas startu. U mnie problem leży po stronie silnika, jest za wysoko i podczas startu działa jak dźwignia, jedyne co mogę zrobić to chyba tylko skłon eksperymentalnie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:Pierwszy film pokazuje lot
Poli25 - zacznij czytać co się do ciebie pisze. Nie, pierwszy filmik w pierwszym poście nie pokazuje lotu. Pierwszy filmik demonstruje upuszczenie modelu na ziemię. Nie ma nic wspólnego ani z lotem ani z rzutem a co za tym idzie nie daje żadnej możliwości oceny zachowania modelu.

U ciebie problemów jest więcej - łoże silnika jest tylko jednym z nich. Na dobry początek dziabnij ten żółty garb jak pokazuje czerwona linia, wywal wszystko poniżej a to co powyżej przyklej porządnie do skrzydła.
Łoże.jpg
Łoże.jpg (60.65 KiB) Przejrzano 3133 razy
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

I tak właśnie chce zrobić
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

BTW - jak się boisz o paluchy przy starcie to sobie przyklej od spodu płetwę za którą będziesz mógł chwycić. Taki patent jest w modelu Vega od napolskimniebie.pl
Ten wredny...
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Skrzydło 2m

Post autor: szoja »

Jeśli ktos sie boi o palce w czasie w startu i ma słabsze ramie , to proponuję przy masie 2kg 15 m. gumy i 15 m. żyłki. Start pewny i bezpieczny. Skrzydełko szybko nabiera wysokości i w po 2 sek. jest całkowicie sterowne.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Zrobiłem jak radził kolega Verid, a tak to wygląda
Obrazek
Na zdjęciu nie widać ale mam zamontowaną płetwę i hak z przodu na gumę, mogę też złapać od tyłu przy lotkach i rzucić jak to robi kolega MAXIIII.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Ja bym to urżnął jeszcze - tak do krawędzi krzyżaka mocującego silnik (o ile go tam masz). No ale i tak powinno być lepiej.
Poza tym robisz sobie pod górkę wysuwając silnik poza spływ. Nie wiem ile ty tam pakietów kładziesz ale możesz mieć problem z wyważeniem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Ja wyciąłem cały garb, silnik bardzo niewiele wystaje poza krawędź spływu, zdjęcie tego nie oddaje, zrobiłem inne gdzie lepiej będzie to widać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Dobra, składaj do kupy i rób oblot, zobaczymy co z tego będzie. Najwyżej kolejna przebudowa...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Zrobiłem pierwszy lot, ale chyba mam za mało pary w rękach aby zrobić porządny wyrzut.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Ale Ty kombinujesz jak koń pod górę. Oglądałeś moje starty, które wkleiłem? Zawsze przy starcie mam co najmniej 1/2 gazu ustawione, nigdy nie startowałem bez "gazu". różnice widać na filmach moich i Twoich. Ile ono waży do lotu? moje te największe i najcięższe 2,3kg do lotu.
Dajesz odpowiednio mocny silnik i model prawie pionowo startuje jeśli trzeba.
Czy osoba pilotująca latała już modelami podobnego typu? Według mnie gdybyś startował z włączonym silnikiem to start byłby udany.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Widziałem twoje starty i muszę przyznać że wcale nie używasz dużo siły. Jutro właśnie chce tak sprubować trzymając od tyłu i gaz na min 50%. Mam nadzieję że w końcu się uda.
Dzisiaj zrobiłem autostart, nie miałem nikogo do pomocy aby wystartować w FBWA. Do lotu waży 2,3 kg jak Twój. Silnik mam mocny DYS 3548 1100KV. Więc spokojnie da radę.

To jest moje pierwsze skrzydło, wcześniej latałem dronami.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Poli - wszystko cacy tylko a)rzuciłeś do góry zamiast poziomo b)lotki za wysoko do góry albo SC za bardzo na tyle bo ci zadarł c) powinieneś mieć aparaturę w łapie (szelki albo choć smycz się przydają) żeby móc go ewentualnie skorygować jak właśnie zacznie zadzierać albo za bardzo skręcać.

...kurna, żebym nie miał do ciebie tak daleko to byśmy to moment oblatali...
Ten wredny...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Czyli ustawiłeś odpowiednio autopilota, odłożyłeś nadajnik i próbowałeś wystartować. A nie możesz tak jak radzono od początku - zapomnij o automatyce i normalnie ręcznie "oblatać"? Tak to się robi, gdy już model wystartował to ewentualnie trymujesz w locie. Autopilota testowałbym w dalszej kolejności gdy już wiem, że z płatowcem jest wszystko OK. Mój silnik dawał ponad 2kg ciągu statycznego dlatego startuję pod dużymi kątami. Ale jakoś lubię używać silników wolnoobrotowych kv 850 - 900. Ale ostatnio bawię się małym skrzydełkiem Mako z silnikiem kv 2300 ;-)
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: Skrzydło 2m

Post autor: pawlo »

Jak masz już taki problem z wyrzutem to wiaterek by się przydał (bardziej wietrzny dzień).
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
ODPOWIEDZ