Skrzydło 2m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Odzywam się niestety bo widzę, że zupełnie nic nie trafia do Ciebie o czym już pisałem, a nie chciałbym byś sobie lub komuś jakąś krzywdę zrobił.
Prześlij to skrzydło któremuś z kolegów - nawet mnie - i w 5 minut będziesz cieszył się pięknym widokiem modelu w locie. Potem rób co zechcesz z nim.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Keri pisze:Odzywam się niestety bo widzę, że zupełnie nic nie trafia do Ciebie o czym już pisałem, a nie chciałbym byś sobie lub komuś jakąś krzywdę zrobił.
Prześlij to skrzydło któremuś z kolegów - nawet mnie - i w 5 minut będziesz cieszył się pięknym widokiem modelu w locie. Potem rób co zechcesz z nim.

Keri- Czytam co do mnie piszecie, jeśli chodzi o start w trybie Manual obawiam się że kompletnie mogę go nie opanować. Chętnie bym się z kimś spotkał kto ma doświadczenie i zrobił by pierwszy oblot.
Mój start z ręki wielu osobom się nie podoba, może rzuty się są idealne ale z samym startem nie mam problemów, problem to mocny skręt w lewo.
Jak pisałem w poście wyżej jutro zrobię test w manualu, albo będzie kret albo poleci.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Właśnie, że ze startem masz problem. Nie robisz tego jak ci pokazaliśmy. Masz mocny silnik więc po starcie model pójdzie prawie pionowo do góry.
Ale nie przejmuj się tak do końca; gdy do oblatanego Stratosa włożyłem fpv to na dwie próby wystartowania nie udała się żadna mimo, że wcześniej świetnie latał.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Skrzydło 2m

Post autor: cebulator »

Guma to bardzo dobre rozwiązanie. Skrzydło 2m, 4,5kg wagi i silnik 500W można bez problemu wystartować.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:Hmm...krzywy model to bym raczej zauważył, na stole leży równo.
Nie, byś nie zauważył. Wystarczy minimalne zwichrowanie i model będzie skręcał. Po to są trymy.
Poli25 pisze:Problem polega na tym że skręca w lewo i nie reaguje na ruchy drążkami z radia ( sprawdzałem przed startem, reagowały prawidłowo).
Nie to żebym chciał być złośliwy ale...range test zrobiłeś? Nie wchodzi ci przypadkiem w FailSafe? Sporo osób pomija ten krok bo przecież systemy RC to teraz takie zajedwabiste a potem zdziwko że model robi co chce bo się np. antena słabo dokręciła albo oplot się przetarł.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Skrzydło 2m

Post autor: lotpawel »

sprawdz w manualu ale jak dla mnie nadal obstawiam skłon silnika.
Mialem dokładnie takie same objawy, jak wyrzut poszedł to model nie odpowiadał na stery mimo wychyleń.
zmiana konta silnika i jak ręką odjął.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Lotpaweł - to jakie miałeś wychylenia, że model nie reagował na stery ???? W moim tym o rozp. 178 cm cały czas jest pod dość dużym kątem w dół czyli stery w neutrum wychylone do góry, a model lata bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Verid- sprawdzałem logi w sumie robię to za każdym razem i ani razu nie miałem uruchomienia Fail Safe, które z resztą jest ustawione
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Skrzydło 2m

Post autor: lotpawel »

Keri pisze:to jakie miałeś wychylenia, że model nie reagował na stery ????
mówisz o skłonie czy wychyleniu klapo-lotek?
klapolotki minimalnie podniesione, ale niezależnie od ich wychylenia skrzydło zawsze robiło co chciało. albo poszło i przepadło, albo leciało na tył.
po dodaniu 2-3 podkładek pod silnik, tak żeby zwiększyć kąt skłonu jak ręką odjął.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Ale wychyliłeś oś silnika w górę czy w dół? Z każdym wychyleniem osi silnika skrzydło lata poprawnie tylko musimy albo w neutrum mieś uniesione sterolotki lub nie. I to cała filozofia.
Nie wiem skąd macie takie problemy, patrz na moje starty. Startował zawsze tak samo niezależnie od ustawienia silnika.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydło 2m

Post autor: yoseph »

Dla mnie wygląda to na przeciągnięty model. Słaby wyrzut, moment od smigła, dodatkowo może mi się wydaje ale masz bardzo małe winglety. Może brak zwichrzenia aerodynamicznego na końcówkach skrzydeł, może jest wręcz odwrotnie i skrzydło przeciąga się najpierw na końcówkach... zmiennych jest wiele, ale to takie gdybanie ;)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Fakt, winglety dość małe ale i bez nich da się latać - bywało, że dopiero w locie zorientowałem się, że ich nie mam :mrgreen:
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

I jak, skrzydło oblatane czy nie ma już tematu po ostatnich próbach ?
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Klei się po ostatnim krecie, dzisiaj miałem oblatać ale pogoda u mnie nie dopisała. W tygodniu muszę się zmobilizować i zrobić oblot, ostatnio pogoda coraz gorsza się robi a fajnie by było w końcu polecieć.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Przecież miał pomóc ci jakiś kolega, znaczy sam rozbiłeś? Co tym razem ?
ODPOWIEDZ