Skrzydło 2m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Adrián »

Ehh...
Jesteś niereformowalny..
Kupujesz smycz, wieszasz aparaturę na szyję i wio.

A jak miałeś kolegę co pomaga, to trzeba było mu dać aparaturę i skrzydło i niech wyrzuci.

Ty nie potrafisz rzucać. Daj komuś, kto potrafi, bo szkoda Twojej pracy.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Skrzydło 2m

Post autor: szoja »

Szkoda to miejsca na taki temat i czasu ludzi co to czytająmyśląc, że na końcu bedzie coś ciekawego .
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Adrián pisze:Ehh...
Jesteś niereformowalny..
Kupujesz smycz, wieszasz aparaturę na szyję i wio.
Może pokaż jak ty rzucasz swoje skrzydełko.
Jak rzucać skrzydłem pokazał tylko kolega Keri i PiotrSz.

Do wszystkiego trzeba nabrać wprawy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:Do wszystkiego trzeba nabrać wprawy.
Trzeba najpierw zacząć czytać co do ciebie piszą będzie łatwiej z tym drugim
Poli25 pisze:Jak rzucać skrzydłem pokazał tylko kolega Keri i PiotrSz.
7 post na pierwszej stronie :roll: a potem zdziwko że się odechciewa pomocy...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Adrián »

Sorry ja odpadam..
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Baqsthc »

Wiecie.. Gość się boi. Kiedyś też zdarzyło mi się zrobić skrzydło. Wszystko było ok, ale lotki były trochę za mało podniesione w neutrum. Pierwszy rzut, ile pary w łapie, a trochę jej mam. A skrzydło jebudut w ziemię :D i do domu, bo nie było co zbierać :D Ten wyrzut nadawał by się do tych modelarskich epic faili na YT..
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Adrián »

Też miałem podobnie, ale po wskazówkach ludzi z forum, zrobiłem tak jak "kazali" i poszło gładko.
A już myślałem, że po kilku nieudanych wyrzutach, a było to pierwsze skrzydło, nie jest mi nim dane polatać.

A długo nie pisałem, bo wstydziłem się przyznać, że nie dałem rady samemu zrobić oblotu..
Dlatego próbowałem na własną rękę i to był błąd, bo ludzie od razu wychwycili problem, który dla mnie nie był taki oczywisty.

Szkoda, że kolega nie "słucha" ludzi, tylko brnie dalej w zaparte.
Jak widać, z marnym skutkiem.
Dlatego już się nie chce pomagać dalej, jak już bardzo dobre wskazówki odnośnie wyrzutu były.
Już myślałem, jak ktoś się zaoferował z pomocą, to zobaczę udany start i lądowanie, a tutaj dalej to samo.
Więc nawet nie ma co dodać, pomóc, bo trzeba zrobić A, by móc przejść do B.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Po to jest takie coś jak forum by pytać gdy się czegoś nie wie, to nie wstyd :mrgreen: . Ta, łatwo pouczać - chociaż każde moje skrzydło czy inne modele startowały z ręki tak jak prezentuję na filmie to jakoś nie potrafię ustawić apm 2,6 czy CC3D EVO :oops: Zdarzało się też, że model który wykonał nie jeden lot innego dnia "nie chciał" wystartować.
Ale jak napisałem po to jest forum by stosować się do wskazówek na zadane pytania czy wątpliwości. Kolega uparł się i już. Z obliczeń sugerowałem źle wyznaczone SC ale kolega twierdzi, że jest dobrze. Szkoda, że nie znamy zdania kolegi, który "pomagał " w oblocie.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Takiej wielkości skrzydłem bez problemu rzucałem kolegi Fiatu trzymając skrzydło bokiem rzut udał się za pierwszym razem. Moje jest większe i cięższe i już tak łatwo nie jest.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Adrián »

Keri pisze:Po to jest takie coś jak forum by pytać gdy się czegoś nie wie, to nie wstyd
Dla mnie to była ujma, że poległem na samym wyrzucie, tym bardziej, że byłem pewny, że ustawienia są ok i musi lecieć, a tak nie było. .. Gdyby to był lot, lądowanie, inaczej bym do tego podszedł, ale w końcu musiałem zapytać.
Taki już mam chyba charakter.
Okazało się, że źle ustawiłem orczyki i zbyt delikatnie wychylały się lotki. Po tej naprawie, poszło już gładko.
Też niestety nigdy nie mam nikogo do pomocy przy wyrzucie, latam też w mode 2, a wyrzucam prawą ręką, tym trudniej, ale jakoś startuję.

Ale to nie temat o mnie. Tyle OT.
Poli25 pisze:Takiej wielkości skrzydłem bez problemu rzucałem kolegi Fiatu trzymając skrzydło bokiem rzut udał się za pierwszym razem. Moje jest większe i cięższe i już tak łatwo nie jest.
Masz mocny silnik, dajesz gazu i trzymasz się wskazówek odnośnie wyrzutu i powinno lecieć.

Ludzie mają większe i cięższe i z ręki też wyrzucają.

Bez smyczy też się da

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Tylko ja się boje o palce, wyrzucę z gumy.
Ty masz już wprawę a ja nie a palce chcę mieć całe
Ostatnio zmieniony piątek 15 wrz 2017, 18:24 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Rybskee »

Ja swojego ZII (1.44m/3.5kg) jeśli jest wiatr to wyrzucam w zasadzie bez włączonego silnika. Filmik z marbalonem jest idealnym przykładem dlaczego :D Przecież tam centrymetry dzielą od urwanego palca.

Tryb stabilizacji, w aparaturze mixer na lekko wychylone lotki do góry, po mocnym i pewnym rzucie DO PRZODU, model się podrywa, wtedy gaz w opór i jazda. Bez wiatru jest ciężej i faktycznie czasami kreta zaliczy ale wtedy pomaga rozbieg.
Grunt by model na początku, w sensie w wyrzucie nabrał prędkości a nie wysokości.

Pozdro.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Avatar »

Poli25 pisze:Tylko ja się bije o palce, wyrzucę z gumy.
Ty masz już wprawę a ja nie a palce chcę mieć całe
Przy pierwszym podejściu do Skywalkera X6, również miałem obawy o paluchy - jedną z koncepcji było pożyczenie z kuchni rękawicy kuchennej :-)
Następnie masz opcję z rękawicą roboczą, dla spawaczy.
Katapulty z gumy.

Odnośnie pierwszych startów skrzydłem, również myślałem, że dam radę w pojedynkę - byłem w błędzie.
Loty skończyły się kretami, model leciał na jedną stronę. Druga sprawa to był za słaby silnik.
Lecz wskazówki co do oblotu, ustawienie lotek, wymiana silnika pozwoliła na oblot modelu.

Wniosek jest jeden - posłuchaj doświadczonych kolegów, lepiej na tym wyjdziesz.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Avatar - nie wiem skąd bierzecie te problemy ze startem skrzydła. :mrgreen: Ja będę upierał się, że wcale nie muszę wyrzucić model poziomo, jak widać robię to pod dużym kątem - co uniemożliwia uderzenie śmigłem w paluchy - ale jeden warunek, mocny silnik.
Poli - Ty dalej swoje, jestem pewny( chciałbym się mylić), że start z gumy też zakończysz niepowodzeniem.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Avatar »

U mnie przy pierwszym starcie silnik był zbyt słaby. Miałem nadzieję, że to co miałem wystarczy - wg ecalca było na styk. Życie zweryfikowało te założenia. Po założeniu napędu duuużo mocniejszego - poleciało od razu jak należy.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
ODPOWIEDZ