Skrzydło 2m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Nigdy nie stosowałem ecalc . Zawsze opierałem się na wadze modelu stosując silniki wolnoobrotowe kv750 - 850. dlatego nowością dla mnie było skrzydełko Marlok z silnikiem kv aż 2200 ;-)

E D Y T A - skrzydełko nie Marlok tylko Mako z przeszkolonym dziobem wymiennie.
Ostatnio zmieniony sobota 16 wrz 2017, 10:31 przez Keri, łącznie zmieniany 1 raz.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Bihtus »

No nie wytrzymałem ... Ciekawi mnie ile jeszcze stron bicia piany potrzeba żeby to skrzydło poleciało :)
Najlepszym rozwiązaniem zamiast się irytować jest po prostu próbować ... sprawdzić jeszcze raz wyważenie i czy ciąg silnika jest odpowiedni ja stosuje zasadę żę ciąg ma być 1,5 raza większy niż masa modelu i u mnie się sprawdza ... I żeby nie było czasem nawet model który nie jeden raz odbywał udane loty przy próbie startu ląduje na dziobie ... ale nie przejmuje się tym tylko próbuje jeszcze raz i tak do skutku bo czasem nie idzie jak byśmy chcieli albo mam gorszy dzień... Każdy musi znaleźć swój sposób na latanie nawet jak jest to zrodzone w "bólach" ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Bithus - musisz wytrzymać, w końcu to dopiero 7 strona :mrgreen:. Jestem pewien, że kolega za chwilę poinformuje nas o nieudanych startach z gumy...
By model latał wystarczy chyba by ciąg stat. był nawet mniejszy niż 3/4 wagi modelu. W Twoim przypadku modele powinny pionowo startować.
Ale rozumiem takie podejście bo w moich ciąg jest również większy niż masa modelu. Wyjątkiem był Raptor V-2 gdzie masa była równa ciągowi stat. ale po zmianie silnika na Redox 2000/900 to już zupełnie inne latanie.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Bihtus »

Moje podejście do ciagu wynika z tego że czasem startujesz bez wiatru a za parę minut jest już wietrznie i miałem juz kiedyś problem z potworem... zygzakowałem i bezpiecznie wróciłem w rejon lądowania... teraz latam pod wiatr wracam z wiatrem i stosuje mocniejsze napędy...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Rybskee »

Też totalnie nie ogarniam, dlaczego nie ma tam jakiegoś 700W++ silnika. Nie chodzi o to by latać cały czas na pełen palnik jednak ten zapas mocy się mocno przydaje przy starcie. To są małe pieniądze, bo za 30jurko dostajesz potworka od Turnigy 3542 1250kV który dźwignie Ci to skrzydełko w pionie na luzie.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Rybske - ale w tym skrzydełku autora siedzi mocny silnik - ze 2,5kg ciągu statycznego. Wydaje mi się, że autor albo nie wykorzystuje pełnej mocy do startu - ja zresztą też nie - albo tak ustawił autopilota, że ograniczył cześć mocy.
Bithus - wiem o czym piszesz: wiatr 13m/s a model jakieś 400m ode mnie na wysokości 200-400m oczywiście pod wiatr. Nagle słyszę brzęczenie i silnik staje. Myślę sobie tragedia model spadnie gdzieś do morza ale tracę wszystko. Co z tego, że mam mocny silnik jak już nie mam energii. Koniecznie chciałem przetestować zwykłą "turystyczną " kamerkę. Uratowała mnie wysokość bo co jakiś czas pikowałem by nabrać prędkości i tak udało się aż pod same nogi ;-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Bihtus »

No ale brak energi to inna para kaloszy niż moc potrzebna przy starcie ... ale fakt można czasem przesadzić z odległością ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Weekend minął , a w temacie cicho. Oblot był czy już nie ma czego oblatywać?
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Bihtus »

Daj człowiekowi spokój jak coś sam się pochwali ... pogoda nie rozpieszczała w weekend ... ja latałem ale skrzydełkiem 500 mm wiało strasznie ale zabawa była przednia ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Bihtus - latałeś prawy czy lewym skrzydełkiem ??? 500mm to mniej niż połówka najmniejszego z moich :-D :mrgreen: :shock: W 3city dało się wczoraj spokojnie polatać.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Witam,
Był oblot w pełni udany. Starty były z gumy, trzymając od tyłu styl Maxiiii i rzut trzymając skrzydło bokiem.
Film z lotów.

Ostatnio zmieniony wtorek 19 wrz 2017, 04:28 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Fiatu
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 18:05
Lokalizacja: Olesnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Fiatu »

Poczatkowo byl problem z wywazeniem ale 2 ciezarki 40g plus 2 kamienie na natarcie zalatwily sprawe, pomimo braku wingletu skrzydlo lata,szybuje, silnik -szatan, 1/4 gazu skrzydlo lata.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Bihtus »

Keri pisze:Bihtus - latałeś prawy czy lewym skrzydełkiem ??? 500mm to mniej niż połówka najmniejszego z moich :-D :mrgreen: :shock: W 3city dało się wczoraj spokojnie polatać.
Wiesz połówka i mojego większego a 1/4 największego ... to taka kieszonkowa wersja :-P
W niedziele w centrum padało ... W sobotę trochę wiało ( dla maleństwa to był huragan ) ale to był ten smaczek ;-)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Keri »

Dlaczego na filmach nie ma momentu startu? To w końcu o tę cześć lotu napisaliśmy siedem stron. Jak dla mnie to coś tu jest nie tak. Piszesz , że model lata mimo braku winglet, a na filmach widać, że są zamocowane. Małe bo małe ale są, bez nich model zachowywałby się inaczej.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Skrzydło 2m

Post autor: Poli25 »

Skrzydło ma tylko jeden winglet. Jeśli chodzi o start, brak operatora kamery, po starcie filmowałem z telefonu. Przy pierwszych startach ja rzucałem a kolega trzymał radio, start w manualu. Jak zrobię nowe winglety nagram też sam start.
ODPOWIEDZ