Latajace skrzydło minum 2M

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Oj przepraszam :)
Wczoraj jechałem z komórki która nie sprzyja takim aktywnym poszukiwaniom :)
Poprawię się .... przynajmniej spróbuje :-D
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: PiotrSz »

Artur, zacznę niedługo uzupełniać temat bo wyposażanie skrzydła powoli dobiega końca :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Po przeanalizowaniu za i przeciw odnośnie Opterry i Fx-79 wybrałem to drugie rozwiązanie. Nadal podoba mi się to jak fajnie lata Optera ale rozwiązanie mocowania skrzydeł i jakieś plastikowe śrubki do mnie nie przemawiają. Poza tym brak jakichkolwiek części. No ktoś powie że do fx-79 też nie ma części ale tam kupuje po prostu kolejnego kita a w Opterra to wersja PNP czyli znów kolejne serwa regulator i silnik no i kolejne 800 zł.
Poza tym nie bagatelna jest dla mnie prostota składania i transportu tu znowu w/g moich obserwacji wygrywa fx-79. Mobilność tak dużego modelu to podstawa. Dlatego od 10 minut do nie wiadomo kiedy (7-20 days) czekam na paczkę z chin. Do tego czasu poczytam jakie wyposażenie mi potrzeba a co mam w szufladzie :)
Szukając modelu brałem pod uwagę to co jest dostępne w Polsce i w Hobby kingu. Do tego kogoś kto rozsądnie podobnie wycina coś gotowego z możliwością rozkładnia modelu na części. Niestety to mnie nie zaprowadziło do celu. Jedynie kolega Boro wycinał rozsądne X-14.
Dlatego dziękuje koledze PiotrSZ za zwrócenie uwagi na fx-79.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: PiotrSz »

Bihtus, w razie pytań pisz... coś już wiem i pewnie coś będę mógł podpowiedzieć. Dzisiaj rozplanowałem elektronikę którą jutro mam zamiar już na stałe zainstalować. Jeszcze muszę polutować dwie anteny do skrzydła i trackera na 433mHz + antena GP 1/4λ na 1.2GHz i uzupełnię moją relację z budowy na forum. Mam nadzieję że w Konarzynach zrobię oblot...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

To czekam na relacje z oblotu :-) Też się wybierałem na ten zlot ale z Warszawy blisko nie jest a za tydzień jadę na Mazury więc muszę odpuścić.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ