Latajace skrzydło minum 2M

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Witam,
Po przygodzie z zetą stwierdziłem że owszem lubię skrzydełka ale małe szybkie to nie dla mnie. Obejrzałem kilka filmów z modelem Opterra 2M i z X8 i stwierdziłem że czas na coś większego. Niestety cena koło 200$ to dla mnie zapora. Dlatego szukam kogoś kto wytnie mi takie skrzydło dzielone na 3 z epp ew. z styroduru ale kategorycznie nie ze styropianu. Kiedys Boro wucinał fajne skrzydła ale ciężko go złapać. Może ktoś coś :)

Ps. Myślę jeszcze nad skywalker falcon ale mam mieszane uczucia do tego modelu niby taki pomnieszony Opterra a wydaje się być szybki...
Ostatnio zmieniony piątek 14 lip 2017, 14:04 przez Bihtus, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Myślałem o tym modelu bo z epp ale 1.6M w całości to ciezki temat do transportu...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Verid »

Za wszelką cenę atakuj Boro. Jego X-14 z dodatkowym centerplate to absolutnie rewelacyjny sprzęt. Niestety swoje musiałem sprzedać ale to było najlepsze skrzydło jakie kiedykolwiek miałem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Kowal »

Verid pisze:Za wszelką cenę atakuj Boro. Jego X-14...
Obrazek

Więcej na przykład tutaj X14 od Boro - wersja FlyHigh
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Ostatnio czekałem na skrzydło od niego 2 miesiące 30 telefonów rozmów spokojnego czekania. Potem omówienie szczegółów i cisza miał wyciąć i sie odezwać.
Do tej pory (minęło 2 miesiące) cisza to paczki z chin ida szybciej...

PS. Zresztą nie odbiera telefonu ... żeby nie było że nie próbowałem .... dlatego nadal czekam na propozycje ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: yoseph »

Też próbowałem dogadać się z Boro, ale to niewykonalne, po paru miesiącach odpuściłem. Jeżeli szukasz cięcia ploterem to polecam tutaj:
http://www.kubamodel.pl/uslugi-c-77.html zdarza się że tam zlecam cięcie, zawsze bez problemów, jeśli dostarczysz rysunek techniczny obędzie się bez pytań, jeśli nie to wyciągną z Ciebie wszystko co potrzeba ;) na pewno tną w styrodurze i chyba też w epp.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

No właśnie u Boro o tyle fajnie że miał wszystko wyliczone i rozrysowane. Ja nie mam planów i pojęcia o projektowaniu liczę raczej na gotową propozycję.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: lotpawel »

trochę skrzydeł zrobiłem w swojej krótkiej "karierze" i nie widzę problemów w "zaprojektowaniu" skrzydła.
wymiary skrzydła takie jak Ci odpowiadają, bo przecież od Ciebie to zależy;)
zwykły kalkulator skrzydła i robisz takie wymiary żeby całą elektrownię wygodnie zmieścić.
profil dla delty to np. mh60 (który osobiście polecam) i gotowe ;)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Ok... wyjaśnijmy sobie ... szukam kogoś kto mi zaprojektuje i wytnie skrzydełko ok 2 metry podzielone na części z otworami na bagnety... oczywiście odpłatnie ... buduje samoloty z depromu które sam projektuje w głowie ale projektowanie na kompie to nie dla mnie ... dla tego założyłem ten wątek ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: maxiiii »

Masz jeszcze kolegę hornet20.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Czy ktoś ma doświadczenie w projektowaniu skrzydeł. Może i to jest proste ale ja nie mam czasu na zgłębianiu tej wiedzy ( z mojego punktu widzenia tajemnej). Założenia są takie model będzie robiony na lekko do niedalekich wypraw lekkie fpv i prądy tylko tyle żeby wyważyć model. Nie za szybki. Rozpiętość ok 2 metry dzielony na 3. Rozmawiałem z hornet20 i bez problemu wytnie ale musi mieć plany ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Rawen 75 »

Kolego, w tym czasie czekania już dawno byś liznął to i owo o budowie skrzydełka. Mam potwora 272cm, sam nie kończę go bo czasu brak. Teraz siedzę przy X-8, a i tak szybko nie wzleci.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Bihtus »

Kolego modele depromowe samolotów buduje z głowy. Projektowanie skrzydła przy pomocy komputera i jakiś narzędzi z nim związanych to inna bajka i nie mam ochoty tego zgłębiać. Zaraz się okaże że nie współpracuje z OS albo trzeba znać angielski. Jestem starej daty komputery mnie nie pociągają forum czy YT to proste rzeczy. Gdyby w handlu były dostępne takie skrzydełka w rozsądnej cenie to chętnie bym kupił bez zakładania tego wątku. Nie mniej kwota bliska 1000 pln jest dla mnie druzgocąca. Poza tym zakładam że mając rdzenie bez problemu zbuduje kolejne skrzydło któreś z kolei ale o innym wymiarze bo do tej pory mój max to było 1400 mm. Dla tego szukam pomocy. Znam modelarzy którzy fajnie sobie radzą w powietrzu a nie potrafią wymienić serwa jak im padnie w modelu. Dlatego uważam że to iż nie potrafię zaprojektować skrzydła nie jest chyba aż taką ujmą ...
Pozdrawiam
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Latajace skrzydło minum 2M

Post autor: Kowal »

Napisz do Marka z napolskimniebie.pl to może wytnie Tobie "powiększoną" Vegę :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ