Raptor V2 + KFC32FTB

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: yoseph »

Ale 20 km/h to bardzo wolno. Mój miał przelotowej 30-40 i to też strasznie powoli :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Adrián »

Kup koptera, jak chcesz tak wolno latać.
Albo zrób slow boat, nim nawet wolniej da się latać, lub podobną platformę ;-

https://youtu.be/5D9tsJmLwq8
Awatar użytkownika
Hammer72
Posty: 10
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 11:55
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Hammer72 »

Nie mam problemu ani z wolnym ani szybkim lataniem. Nie kupię coptera bo poskładałem kilka i mam obie wersje Raptorów .
W temacie stabilności może mało precyzyjnie się wyraziłem, wszystkie problemy ze stabilnością w przypadku tego samolotu wynikają ze zbyt niskiej prędkości. Raptory przy prędkościach poniżej 25 km/h zaczynają mieć problemy ze stabilnością.
Mam kilkanaście platform FPV (od rozpiętości 0.6 do 2,2 m wszystkie z autopilotami) i w swojej "klasie" Raptor dla mnie jest na ostatnim miejscu.
I nie żeby komuś naciskać na czuły punkt jego Raptora :), w mojej ocenie jest to szybka platforma.
Osobiście wolę wolniejsze, również takie które prawie jak latawiec przy prędkości rzędu 15km/h ( a nawet 10km/h) zachowują się poprawnie.
Wolniejsza i stabilna platforma o rozpiętości 1,8m lepiej nadaje się do robienia zdjęć i filmików, a i do bezpiecznego lądowania na "hariera" wystarczy dla takiej 5m .
Ale każdy może lubić coś innego.

Kiedyś już robiłem porównanie samolotów do lotów FPV : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=2 ... 52#p394852
Film z Raptora usunięty bo trochę za daleko poleciałem :)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: yoseph »

Cześć, z braku laku i czasu postanowiłem reaktywować mój egzemplarz.Tym razem spróbuję go uprościć przez wrzucenie do środka kfc32 z inav. Mógłbym prosić Cię o jakieś zdjęcie z rozmieszczeniem elementów w środku? Szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania. Wstępnie chciałem umieścić fc tak jak kiedyś leżał tam apm czyli na półce przed serwami a gps na półce pomiędzy przednim i tylnym otworem kadłuba. Tylko że tam przed serwami dosyć mało miesjca a i tak musiałbym dorabiać kawałek półki.
Zastanawia mnie takie rozwiązanie: https://www.thingiverse.com/thing:1771079 tylko w wersji dla rozpiętości 2m, oczywiście pod tą klapą byłaby wydrukowana półka dla FC. Ewentualnie żeby rozdzielić anteny to mógłbym antenę fpv umieścić przy nadajniku na kabince, antenę od eleresa w połowie belki ogonowej a antenę gps na stateczniku poziomym przy osi kadłuba- i tak musi tam wylądować ołów jak dowalę akumulatorów.

Jest jeszcze jedna opcja. Mianowicie fc na półce zamiast gps-a a gps też z tyłu. Miejsce jest na styk. Ewentualnie wycięcie półki pomiędzy otworami kadłuba i wstawienie tam drukowanej, obniżonej tak ze 3cm i wtedy wszystko jest cacy. Tylko czy to rozwiązanie nie osłabi zbytnio kadłuba?
Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

Witam po dłuższej przerwie. Kupiłem Rangera EX (2m) i do niego przełożyłem całą elektronikę (KfC32FTB z wgranym iNAV) z Raptora.
Raptor czeka teraz na półce aż wymyślę jak go wytresować.
Zrobiłem Rangerem jeden lot i bałem się wykonać następny, bo o ile na Passthru leciał OK, to na Stab nie byłem w stanie zrobić zakrętu - za małe wychyły.

Czy mogę kolegów prosić zasugerowanie wstępnych ustawień PID, aby ożywić wszystkie stery?
ODPOWIEDZ