MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gumiś
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 cze 2017, 14:17
Lokalizacja: Poznań

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: gumiś »

Pomogło by przeniesienie napędu na krawędź natarcia skrzydła.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: yoseph »

@ gumiś
Żadne przenoszenie napędu na przód!skąd ten pomysł w skrzydle?
@Prezes
Jeżeli chodzi o zadzieranie modelu do góry na wyższym gazie to musisz zmienić kąt skłonu silnika o parę stopni w dół, musisz znaleźć odpowiedni kąt, jak Ci się uda to przez cały zakres gazu model będzie leciał poziomo :) Jeżeli nie chce Ci się w to bawić to takim półśrodkiem jest domiksowanie steru wysokości do gazu, im więcej gazu tym więcej steru wysokości oddanego w dół. Możliwe że będziesz się musiał posiłkować się jakąś krzywą. Skrzydła mają tendencję do niestabilności w osi pionowej właśnie dlatego że są skrzydłami i nie mają ogona :D Możesz temu przeciwdziałać wydłużając winglety do tyłu, im większa część wingleta jest z tyłu tym stabilniej, mogą wręcz wystawać za skrzydło. Z moich doświadczeń i eksperymentów wynika również jeśli winglety idą w górę i w dół od skrzydła a już znacząco zwiększa stabilność kiedy są delikatnie zbieżne :)
Awatar użytkownika
gumiś
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 cze 2017, 14:17
Lokalizacja: Poznań

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: gumiś »

Yoseph, przeanalizuj sobie wpływ punktów przyłożenia sił do obiektu. Co jest stabilniejsze: pchanie taczki czy ciągnięcie wózka za dyszel?
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: darek_op »

Ciągnięcie za dyszel wózka z jednym kółkiem nie należy chyba do zbyt stabilnych :-)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: Chestnut »

to tak jak porównać ciągnięcie za "nos" quadrocopter'a z pchaniem za ogon helika ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 44
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 15:24
Lokalizacja: ~Poznań

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: Prezes »

Wczoraj trochę potestowałem skrzydełko i na zadzieranie dzioba pomogło przesunięcie środka ciężkości do tyłu. Teraz jest tak wytrymowane, że przy około 50% drążka gazu leci poziomo, poniżej lekko opada, a powyżej zaczyna powoli zadzierać do góry. Czytałem, że dla skrzydełek takie zachowanie jest normalne i ciężko jest ustawić je tak, żeby dla dużego zakresu gazu leciało poziomo. Czy może się mylę i komuś udało się tak zrobić bez miksera?
Co do rozwiązania z mikserem to obawiam się startu i wyrzutu z ręki, bo czy czasami skrzydełko nie zanurkuje w ziemię zanim nabierze prędkości?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: MiniWing v3 - małe skrzydło FPV na częściach od racera

Post autor: yoseph »

@gumiś
Nie będę się wdawał w dyskusję, wg. mnie skrzydło z ciągnącym napędem to poroniony pomysł, chociaż napęd pchający ma swoje oczywiste wady, to jednak cały świat buduje skrzydła właśnie z takim napędem. A skrzydło jest niestabilne właśnie przez brak pionowego statecznika na długim ramieniu tak jak to jest w samolotach.
@ Prezes
no o tym problemie ze startem nie pomyślałem, ale zawsze mikser możesz włączać przełącznikiem :)

Generalnie mój s800 tylko przez ostatnie 10% gazu delikatnie zadziera do góry. Oczywiście poniżej 40% ma już za mało mocy, żeby utrzymać poziomy lot:) W Z-84 latając na 3 celach nawet to nie występowało, dopieropo przesiadce na 4s zaczęły się prawdziwe schody :D oryginalne łoże ze skłonem w dół powodowało na pełnym gazie bardzo ostre nurkowanie. Zmieniłem kąt, jest już na 0 a skrzydło nadal na pełnym gazie zaczyna nurkować. Przy około połowie gazu lata prosto zarówno przed jak i po modyfikacji łoża.
ODPOWIEDZ