Platforma FPV Ultra Micro 3D

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: cugi »

Przedstawiam swoją "platformę" - waży całe 45g (słownie -czterdzieści pięć gram) gotowa do lotu z kamerą, 2 pakietami, osd, gps, TX video, podwozie, 3-4 serwa itd.

Wiem że wielu ludzi będzie się śmiać z tej platformy, ale ma ona wielkie i unikalne zalety - jest bezpieczna i można latać nią dosłownie wszędzie. Ja latałem na placu zabaw pomiędzy 3 letnimi dzieciakami 50cm nad ziemią.. i miałem duży problem bo dzieciaki wariowały jak samolot latał między nimi a mamuśki musiałem opierdzielać bo nie dawały utrzymać swoich pociech na smyczy i kończyło często się uszkodzonym modelem jak biegała wataha berbeci po całym polu i wyścig który pierwszy podniesie jak spadnie.. No i psy - też lubią za tym biegać, wtedy to są jaja. Generalnie unikalny fun jeśli chodzi o FPV.
Samolot jest mały - ale to jest full 3D : lotki elev i kierunek.
Poważny minus to pogoda - musi być bezwietrznie lub minimalny wiaterek, więc loty w zasadzie tylko w lecie wieczorami :)

Naprawdę polecam, zapodaję filmik z mojej "platformy":

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: MorF »

Mnie tam sie mega podoba :-)
Gratulacje i szacunek ze wszystko udalo sie upchac.
Masz jakies zdjecia, workloga cokolwiek wiecej? :)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: yoseph »

Wow, przecież 45 g to sam GPS waży:) . Koniecznie pokaż zdjęcia platformy i jak to wszystko upchnąles. Jestem mega ciekawy tej platformy:)
Jestem pełen podziwu
Pilotek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 13:36
Lokalizacja: Tychy

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: Pilotek »

I CO TAM UPCHAŁEŚ ale ja jestem serio pod wrażeniem :shock:
Pozdrawiam
250 w budowie .
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: Bihtus »

fajnie że mimo iż śmigło jest w kadrze nie przeszkadza w podglądzie obrazu :)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: cugi »

Zdjęcia modeli i bebechów są w linku który mam w podpisie : )
przecież 45 g to sam GPS waży
To było 2 lata temu, ale AFAIR cała płytka która sobie zrobiłem ( płytka OSD + moduł nadajnika video 5.8 GHZ + moduł GPS zlutowane razem ) ważyła na pewno mniej niż 4 gramy bo pamiętam że 4 gramy to był mój target i udało się grubo niżej. Z antenkami kabelkami i kamera było chyba jakieś 6,5 grama. Z grubsza można przyjąć ze cały ten dodatkowy zamontowany setup FPV z osobna bateria LiPo ważył około 8-9 gram.
crudicprud
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2017, 14:08

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: crudicprud »

Szkoda, że nie masz relacji z tworzenia, bo model bardzo ciekawy. Super udało ci się wagę utrzymać.
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: cugi »

To lekko jest tylko lekko przerobiony gotowy model ( zmodyfikowane podwozie i umiejscowienie odbiornika/serwa w środku ), z dodanym setupem FPV.
Największy wysiłek poszedł tak naprawdę w zaprojektowanie i oprogramowanie malej i lekkiej płytki OSD. Dużo masy i miejsca udało się zaoszczędzić przez to że zlutowane są 3 płytki razem ( OSD + nadajnik AV + GPS ), odpadło sporo kabli itp ustrojstwa no i jest do zamontowania tylko jedna płytka a nie 3. Mimo to 45g masy przy 42cm rozpiętości to jest wciąż sporo :D

Najfajniejsze jest to że elektronikę z tych micro modeli można odzyskiwać i konstruować z nich własne konstrukcje. Na rcgroups jest cały temat poświęcony własnym konstrukcjom diy na układzie AR6400. To jest gotowa zintegrowana płytka 6-kanałowego odbiornika DSM2, z ESC i 2 serwami, całość waży tylko 4 gramy z antenką:

Obrazek

Już gdy kupowałem te modele to z myślą że gdy się pianki zużyją to elektronika będzie do własnych modeli. Wkrótce planuję rozpocząć budowę swojego modelu w tej skali (zastanawiam się nad B5N Kate) . Niedawno odkryłem że istnieje domowa metoda na wypraski z cienkiego depronu. Będę to ogarniał. W Niemczech tą metodą udaje się robić takie małe modele o masie poniżej 40g, ze światłami, wciąganym podwoziem, klapami itd.
Na przykład taki:

Pilotek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 13:36
Lokalizacja: Tychy

Re: Platforma FPV Ultra Micro 3D

Post autor: Pilotek »

te maluszki nieźle oko cieszą
Pozdrawiam
250 w budowie .
ODPOWIEDZ