Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest czwartek 19 sty 2017, 03:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Witam,
Zastanawiam się nad zamówieniem nowego modelu z produkcji X-UAV. Dla zainteresowanych to jest producent nieśmiertelnego Talona ( który właśnie doczekał się swojego następcy, można znaleźć Talon MAX na ich stronie).
Mam nadzieję, że zdjęcie załaduje się poprawnie:
http://www.x-uav.cn/en/upLoad/product/month_1612/201612141105012199.jpg

Troszkę z chinolami popisałem i zapewniają że spokojnie uniesie na pokładzie NEX-5N. Niby tylna komora przystosowana jest do aparatu i zdjęć nadirowych. Jakoś jednak nie mogę się przekonać.

To co planuję mieć na pokładzie :
- 2 x Silnik Emax GT2820/06 KV985 - 540W,
- 2 x ESC 40 - 50A,
- 5 x serwo 9g (takie polecili),
- 2 x śmigła 11/6 składane jeśli się uda,
- 1 x 10000 mAh ( około 1 kg ),
- 1 x Autopilot PitLaba,
- 1 x FPV (jakiś maluch)
- 1 x 5.8 Tx (możliwe że 600mW),
- 1 x SONY NEX-5N ( z baterią i obiektywem 420 g ),
- 1 x link na początku z Turnigy 9XR PRO a potem nasz eleres,
- 1 x jakieś serwo z klapką zasuwaną w celu ochrony obiektywu podczas lądowania.

Cel platformy:
Latanie i pstrykanie fotek nadirowych (prawie) w celu opracowania geodezyjnego. Całość ma latać w odległości około 2 km od bazy jakieś 40 minut.

Mamy tylu znakomitych modelarzy że postanowiłem skorzystać z Waszej rady. Czy to wypali ?

Na ich stronie mają nowy materiał, którym chwalą się na filmikach. Jest niezniszczalny, model większy od tego z pianki (2,5m) kosztuje ponad 4000$. Ale jest niesamowity. Warto zerknąć.

A więc poproszę o opinię.
- Bo możliwe, że to zupełnie nie poleci.
- Możliwe że te skrzydełka nie utrzymają silników o wadze 140g.
- Możliwe że nie wyważy się modelu z aparatem na rufie.
- I możliwe że jest inna lepsza platforma np X8 (sprawdzona na naszym forum i do tego tańsza).

Troszkę już polatałem i mam nadzieję że opanuję ten model. Zwłaszcza że w planach jest autopilot a z niczym mi się nie śpieszy.

Dzięki za opinie, mam nadzieję że temat wygląda ciekawie.

Awatar użytkownika

Luk pisze:
Całość ma latać w odległości około 2 km od bazy jakieś 40 minut.

Czy aby taka platforma to nie trochę przerost formy nad treścią?
Chyba że "a czemu nie" to będę bacznie się przyglądał relacji z budowy;)
fakt aparat może być małym wyzwaniem w kwestii rozmiarów, ale nie wagi, 400g to nie aż tak dużo, tym bardziej że nie celujesz w "ekstremalnie" długie (względem odległości jak i czasu) loty.
Dwa silniki to zawsze dwa razy więcej majstrowania, rzeczy do zepsucia się i generowania wibracji ;)

ps. aparat na rufie? a chcesz foty robić "w przód" czy "w dół" ?

Zdjęcia mają być pionowo w dół. Kusił mnie wcześniej SkyHunter , ale kolega z Forum pomierzył kadłub i sprzęt się nie zmieści.

Mało która robota wymaga latania dalej niż 1,5 km od startu. Licząc 2 km biorę pod uwagę bezpieczne zakręty i prawidłowe wejście na ścieżkę nalotu. Dwa silniki to kwestia właśnie mniejszych drgań (a przynajmniej tak mi się wydaje). Dwa silniki będą zawsze pracowały spokojniej niż jeden przeciągnięty na maksa.
Pytankiem o przerost modelu jest eleres, ale wiadomo że po pracy i tak każdego skusi dalsze latanie i podziwianie świata.

Plany są na kupno sprzętu w styczniu. Nie upieram się jednak na żadne rozwiązanie i chętnie przeczytam Wasze opinie. Martwi mnie tylko to, że nikt chyba tego modelu jeszcze nie sprawdził.

Awatar użytkownika

Dla wszystkich zainteresowanych tym modelem, polecam czytać wątek na RC Groups ( https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... V-Airplane ).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.