Ranger 757 uczy...

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MarcinD
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 13:33
Lokalizacja: WLKP

Ranger 757 uczy...

Post autor: MarcinD »

Ranger radzi, Ranger nigdy Cię nie zdradzi... mam nadzieje :)

W oczekiwaniu na ESC do 210-tki odkurzyłem karton z Volantex Ranger 757-4 7574 FPV 1380mm Wingspan EPO RC Airplane.
To mój pierwszy samolot i traktuję go jak platformę do nauki latania więc nie musi to być perszing ani też wyścigowiec.
Kupiłem jakiś czas temu ale brak „wolnego” spowodował, że czekał na lepsze czasy.
Zdjęć na około jest mnóstwo również na naszym forum więc stan surowy (zawartość kartonu :) ) sobie podarowałem – wstawię zdjęcia jak już będzie się coś działo :)
Relację z budowy wstawił Verid --> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=33555 znalazłem również fajny wątek do modelu ciut większego na podobnym forum więc co i jak z kolejnymi krokami klejenia teoretycznie wiem... w praktyce się zobaczy.
Teraz potrzebuję opinii osób które w głowie liczą potrzebę i dostarczony zasób i wiedzą gdzie ktoś się myli, mianowicie na start chciałem zamontować:

FC: APM 2.8
GPS: jakiś UBLOX
OSD: MinimOSD (mam)
Silnik + ESC: EMAX XA2212 1400KV Motor With Simonk 30A ESC
http://www.banggood.com/EMAX-XA2212-820 ... mds=search
Serwa sugerowane przez BG: 4 X TowerPro SG92R Mini Micro Servo 9g 2.5kg For RC Airplane
http://www.banggood.com/4Sets-TowerPro- ... 73301.html
RC: FrSky V8R7SP (mam)
Zasilanie: Lipo 3S 3300 (mam)

FPV zaplanuję i zamontuję jak wyląduję :)

Czy to wg Was zagra?
H20 JJR/C
250
F450
210 InProgress
Volantex RANGER InProgress
Turnigy 9XR + FrSky
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: yoseph »

Z APM-a na pewno będziesz zadowolony, po podstawowej konfiguracji lata od strzała. GPS do tego jakiś tańszy. M6n spokooooojnie w paru modelach u mnie daje radę, chociaż oczywiście im lepszy tym lepiej:) Z czasem będziesz sobie mógł dokupić dodatkowe czujniki:) Z linkiem frsky polatasz już fajnie, chociaż oczywiście na naprawdę dalekie loty się nie nastawiaj. Jeśli link video będzie na 1.2GHz koniecznie wrzuć na nadajnik FPV filtr dolnoprzepustowy. Serwa całkiem spoko, ale sam wrzuciłbym jakieś z całą przekładnią metalową. Pamiętaj że autopilot swoją ciągłą pracą znacznie obciąża serwa. Odnośnie silnika to się nie wypowiem bo cienki jestem z dobierania optymalnego napędu :)
Awatar użytkownika
MarcinD
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 13:33
Lokalizacja: WLKP

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: MarcinD »

yoseph pisze: Z linkiem frsky polatasz już fajnie, chociaż oczywiście na naprawdę dalekie loty się nie nastawiaj.
Na obecną chwile "przy nodze" z czasem, z wiedzą i możliwościami będzie dalej i link się zmieni :) a gdy całkiem mnie wciągnie to i kadłub się zmieni :)
yoseph pisze: Serwa całkiem spoko, ale sam wrzuciłbym jakieś z całą przekładnią metalową. Pamiętaj że autopilot swoją ciągłą pracą znacznie obciąża serwa.
Właśnie po napisaniu postu i przeczytaniu go przypomniało mi się, że w którymś materiale z budowy samolotu była mowa o tym argumencie z autopilotem. Wezmę pod uwagę
H20 JJR/C
250
F450
210 InProgress
Volantex RANGER InProgress
Turnigy 9XR + FrSky
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: Fixer »

Witam z tego co piszą na RCgroups i Andrew Newton na YT to ten model jest praktycznie nielotem, ma poważne błędy konstrukcyjne np. silnik jest zamontowany pod złym kątem i ma tragiczną charakterystykę adverse yaw (nie wiem jak to po Polsku się nazywa).Musisz przynajmniej kąt zaklinowania silnika poprawić bo nie polatasz.I jeszcze jedna sprawa, jest teraz taka tendencja żeby pakować od razu FC do modelu i sprawa załatwiona ALE jeśli model nie lata POPRAWNIE bez wspomagaczy to wcześniej czy później skończy się to kraksą.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: yoseph »

Nie no moment. Przecież każdy rozsądnie myślący człowiek wrzuci to FC ale oblot i ustawianie modelu odbędzie się bez jakichkolwiek wspomagaczy. Kiedy na tej płaszczyźnie wszystko jest OK i się zgadza wtedy możesz zacząć korzystać ze stabilizacji, rth i tak dalej... Ja bym się nie odważył rzucić nieoblatanego modelu z włączoną stabilizacją w jakimkolwiek autopilocie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: Verid »

yoseph pisze:Przecież każdy rozsądnie myślący człowiek
yoseph pisze:Ja bym się nie odważył
Ty nie bo ty jesteś rozsądnie myślący. Ale było już na forum kilku takich speców wychodzących z założenia że "przyjdzie AP i wyrówna a obloty w manualu są dla hardkorów/sfilcowanych wielbłądów stroniących od postępu techniki (niepotrzebne skreślić) - stąd tez zapewne podwyższona czujność ze strony Fixer'a
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MarcinD
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 01 maja 2016, 13:33
Lokalizacja: WLKP

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: MarcinD »

Fixer pisze:Witam z tego co piszą na RCgroups i Andrew Newton na YT to ten model jest praktycznie nielotem
A Verid latał... wodował... latał... Cieniasy:)
H20 JJR/C
250
F450
210 InProgress
Volantex RANGER InProgress
Turnigy 9XR + FrSky
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: Verid »

MarcinD pisze:A Verid latał... wodował... latał... Cieniasy:)
A teraz, z tego co wiem, ten sam Ranger uczy dzieci w modelarni ReMo podstaw naszego pięknego hobby .
Ten wredny...
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Ranger 757 uczy...

Post autor: Fixer »

MarcinD pisze:A Verid latał... wodował... latał... Cieniasy:)
Bo Polak wiadomo... na drzwiach od stodoły poleci ;-)
ODPOWIEDZ