Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: yoseph »

No i kto tu mówi o czyimś ego :)
Zrozum że to co przedstawiłeś to już przetarta droga, tylko że nie jedyna słuszna. Ktoś chce budować to czemu nie? Moim zdaniem źle na tym nie wyjdzie. A na forum zobaczymy coś innego niż kolejnego skywalkera czy skysurfera.
Nie zawsze masz rację, a czytając wątki w których się wypowiadasz to właśnie takie podejście demonstrujesz, nie dopuszczając do siebie innych rozwiązań.
KepleRPL
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: KepleRPL »

Dzięki wszystkim za opinie. Jednak chyba nie chciałbym przypadkowo zniszczyć drewnianej konstrukcji toteż nauka fpv będzie na czymś budżetowym a Gemini idzie jako długoterminowy projekt do powolnego składania i "dopieszczania" :)
Widziałem na stronie któregoś ze sklepów (niestety amerykańskich) jakiś miniaturowy zestawik aio z kamerką i całym osprzętem do fpv. Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie czy jakieś takie gotowe maleństwo jest do znalezienia gdzieś w Polsce?

A tak przy okazji, koledzy dyskutanci, taki słowny boks to zawsze błędne koło więc może by tak po prostu spuścić z tonu?
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Baqsthc »

Proponuje jednak, żebyś nawet piankę wyposażył samodzielnie. Przyda Ci się praktyka co jak i którędy prowadzić itp.


Albo bardziej co gdzie wyprowadzić a czego nie prowadzić koło czego :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Verid »

yoseph pisze:Zrozum że to co przedstawiłeś to już przetarta droga,
Dlatego się ją proponuje początkującym...:roll:
yoseph pisze:tylko że nie jedyna słuszna
Poprawka - nie jedyna ale najbardziej słuszna. Dlaczego - dostałeś odpowiedzi wcześniej.
yoseph pisze: Ktoś chce budować to czemu nie?
Tyle że tu nie mowa o budowaniu a o wyborze platformy na początek ze wskazaniem na konkretny model a tartak tej wielkości i o tym stopniu skomplikowania na pierwszą platformę to kiepski pomysł. Oczywiście można zbudować swoją pierwszą platformę i kilka osób na forum tak zrobiło - tyle że wybór padał na daleko prostsze konstrukcje jak np TOTO czy któraś z wersji Prząśniczki. Wtedy ma to sens bo można szlifować warsztat jak ktoś lubi budować a i strat finansowych niewiele w razie błędu pilota.
yoseph pisze:Nie zawsze masz rację, a czytając wątki w których się wypowiadasz to właśnie takie podejście demonstrujesz, nie dopuszczając do siebie innych rozwiązań.
No tak, z braku jakichkolwiek merytorycznych argumentów zawsze zostają stare, dobre ad personam. Brawo, moje gratulacje.

KepleRPL - przypuszczam że masz na myśli coś pokrewnego do tego:

http://www.banggood.com/Hubsan-H301S-SP ... 62832.html

Tak jak pisze Baqsthc - nie jest to korzystne ani z praktycznego ani z finansowego punktu widzenia. Zdobyte doświadczenie rzecz cenna to raz a dwa - jeżeli zakładasz że twoją docelową platformą będzie Gemini to warto by było móc przełożyć przynajmniej część osprzętu ze szkoleniowca do docelowego. Przykładowo - kupujesz lub klecisz proste latadło do którego zakładasz PZ0420H lub inną polecaną kamerę plus dajmy na to FOX800. Jak już się oswoisz z FPV, składasz Gemini czy co tam trafia w twoje gusta i tor wideo już masz na stanie i to rozsądnej jakości.
Ten wredny...
KepleRPL
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: KepleRPL »

@Verid jednak myślałem raczej o czymś podobnym do tego https://oscarliang.com/ctt/uploads/2015 ... 24x743.jpg zamiast o gotowym modelu z zamontowaną kamerką. Chyba mam gdzieś jeszcze niewielki samolot z pianki głównie (jeszcze niewiadomo w jakim stanie) i myślałem żeby do niego takie ustrojstwo zamontować bo nie jestem pewien czy "pełnowymiarowy" sprzęt się zmieści. Raczej to tańsze rozwiązanie niż całą platformę kupować. A tak jak mówisz, sprzęt "naziemny" do fpv tak czy inaczej wykorzysta się już przy docelowym modelu.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: lotpawel »

KepleRPL osprzęt raczej kupował bym już "konkretny" a platformę jakąś "łatwą" - to tak z punktu ekonomicznego.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: yoseph »

Verid pisze:A ja proponuję żebyś wyjrzał trochę dalej niż czubek nosa własnego ego. Jeżeli ci się to uda (choć po toku dotychczasowej wymiany zdań bardzo w to wątpię)
Verid pisze:A to ze ciebie to tak zabolało że zacząłeś się dopatrywać jakich wyimaginowanych podtekstów - no cóż...
Chcesz coś dodać to dodaj ale niech to będą jakieś konkretne argumenty a nie smętne piania urażonej dumy.
Verid pisze:Chyba jednak nie. Albo masz konkretne problemy z formułowaniem myśli
czekaj czekaj, to Ty mi wypominasz docinki wobec swojej osoby? Zastanów się nad sobą, najpierw ostro kogoś atakujesz, a potem odwracasz kota ogonem. Przepraszam ale z takim podejściem nie jesteś partnerem do dyskusji, bo jak taką prowadzić skoro za inny punkt widzenia skaczesz do gardła, odwracasz kota ogonem, a na koniec próbujesz ośmieszyć?
Z mojej strony koniec tematu.
A autora serdecznie przepraszam że naśmieciliśmy w temacie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Verid »

yoseph pisze: najpierw ostro kogoś atakujesz
Ciekawe kiedy do ciebie dojdzie że nie kogoś a zdanie które głosi. A że ten ktoś miast rzeczowych argumentów na poparcie swoich tez zaczyna jakieś męczybuły o pokazywaniu wyższości i próbuje się stawiać w roli atakowanej ofiary to rzeczywiście - o jakiejkolwiek dyskusji nie może być mowy.
yoseph pisze:Z mojej strony koniec tematu.
Z twojej strony koniec tematu był stronę temu...potem już było tylko nie na temat

KepleRPL - to co podlinkowałeś to combo do obecnie bardzo popularnych "domowych" wyścigówek. Nadałoby się co najwyżej do jakiejś halówki bo moce tam minimalne. Jak chcesz trenować na zewnątrz to nie zdążysz się rozochocić jak zerwie ci zasięg. Jakbyś podrzucił jakieś konkrety nt tego samolociku (foteczkę, wymiary) na którym chcesz trenować to łatwiej będzie dobrać coś żebyś nie wtopił z kasą.
Ten wredny...
KepleRPL
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: KepleRPL »

Verid, samolocik o którym myślałem niestety juz idzie do śmieci ale treningową maszynką będzie taki średniej wielkości hm... ulep- skrzydła generalnie balsa a kadłub laminat, lotki pianka (rozpiętość skrzydeł 1m), niebyt zgrabny ale lata. Model nie mój więc bardzo proszę nie oceniać :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Verid »

Metrówka mówisz - no to typowego, oskórowanego FOX'a 800 i płytkówkę powinno dźwignąć przy założeniu wspólnego zasilania. Ze względu na małą ilość miejsca osiemsetka może ci posiewać na serwa powodując ich drżenie ale nie wszystkie są na to podatne. Ewentualnie Lawmate 500mW - też godziwy nadajnik i niewielki gabarytowo, z zaznaczeniem że delikatny bo musi mieć bardzo czyste 5V, inaczej daje prążki na obrazie no i jak ostatnio sprawdzałem cenowo wychodził drożej niż FOX.
Ten wredny...
KepleRPL
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 00:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: KepleRPL »

Dzięki, zawsze to jakiś punkt zaczepienia. A czy te podane nadajniki sprawdzą się mniej więcej w dalszej perspektywie (jaki mają zasięg, tak pi razy oko?) czy raczej docelowo trzeba iść w coś droższego i mocniejszego? Tak przy okazji, jakiś konkretny odbiornik też polecacie czy tutaj już muszę pokopać trochę na forum?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Adrián »

Pytasz o foxie 700-800? Jak nie zjarasz nadajnika i nie trafisz felernego egzemplarza, to raczej wystarczy Ci na długo, jak nie na zawsze ;-)
Wystarczy zastapić seryjne baty, jak zabraknie zasięgu, dopasowanymi antenami. Jak to nie wystarczy, to albo traker albo to https://hobbyking.com/en_us/catalogsear ... =overlord/
Pod warunkiem, jak nie będziesz chciał wykorzystać do czegoś co lata na rc 2.4. Wówczas trzeba będzie kupić coś na 5.8
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: cebulator »

Adrian, chyba coś jak overlord tylko na 1.2ghz, bo to co podlinkowałeś nie zadziała z foxem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Verid »

KepleRPL pisze: A czy te podane nadajniki sprawdzą się mniej więcej w dalszej perspektywie
Specjalnie podałem ci takie które, jak to napisał Andrian, wystarczą ci prawdopodobnie na zawsze - o ile nie uwalisz. To praktycznie docelowe sprzęty, niemal wszyscy którzy latają daleko (a w Gemini chyba właśnie po to celujesz) mają takie lub podobne.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gemini V-2 jako pierwszy model FPV

Post autor: Adrián »

cebulator pisze:Adrian, chyba coś jak overlord tylko na 1.2ghz, bo to co podlinkowałeś nie zadziała z foxem.
A to prawda, zapomniałem, że on był przecież na 5.8
ODPOWIEDZ