Skrzydełko 1.8m

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Skrzydełko 1.8m

Post autor: zgrywcio »

Cześć,
Buduje skrzydełko zagi 11 1.6m + cp 20cm. Rdzenie pozyskałem od hornet20.
Obrazek
Jest to właściwie mój pierwszy skrzydlaty model pod fpv.
Założone wyposażenie (wolałbym nie zmieniać):
Kfc32ftb
fpv 1.2 800mw
sony 600tvl
emax gt 2820/4 i śmigło do niego 10/5
regiel 60a

Pierwszy problem pojawił się po odcięciu lotek... zamiast przedłużyć krawędź spływu sterem uciąlem ją na długość 4.5cm... W efekcie uzyskałem coś takiego:
Obrazek
no i wygląda to w miare elegancko z tym ,że krawędź spływu ma teraz 1.5 cm. Zastanawiam się jak zrobić do tego lotki, najprawdopodobniej wyszlifuje je w balsie 1.5 cm.

Wyciąłem dziure na elektronike i skleiłem całość:
Obrazek

Chciałem wykorzystać odbiornik w kfc. Nadajnik fpv chce umieścić nad lewym serwem. W takim układzie odległość między antenami to ~40cm czy to nie będzie za blisko?
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: Prono »

zgrywcio pisze:W takim układzie odległość między antenami to ~40cm czy to nie będzie za blisko?
Wg mnie nie. Mam taki setup bliżej siebie (jakieś 30cm) i nic się nie dzieje, da się latać wiele kilometrów ;)
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: darek_op »

zgrywcio pisze:Nadajnik fpv chce umieścić nad lewym serwem
Jeżeli antena od video będzie bardzo blisko serwa to może ona zakłócac jego pracę. Tak samo jeżeli przewód serwa będzie przechodził w pobliży tej anteny to jest możłiwośc , że będzie zakłócał prace serwa. Najlepiej sprawdż przed dokonaniem wyboru i wycięciem dziur. Podłącz serwa i przybliż nadajnik z antena do miejsca gdzie planujesz jego montaż, obswerwując zachowanie serwa.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: KamilCK »

Według mnie 40cm to trochę mało 5/6km zalecisz bez problemu ale bardzo prawdopodobne że z linkiem RC będzie slabo. Ja tak miałem w swoim FX-61 po przeniesieniu na końce skrzydeł na 20km mam link na poziomie 50/60% przy 200mV
zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: zgrywcio »

Serwa sprawdze jutro wieczorem. Co do odległości anten to troche nie mam wyboru bo chciałem użyć odbiornika z kfc. Mogę wydłużyć kabel od anteny z kfc tylko nie wiem, czy 40cm kabla od anteny nie zabije sygnału
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: yoseph »

Jeszcze niedawno miałem dipola do eleresa v2 na 36cm kablu i działał, nie wiem, nie miałem nigdy na krótkiej więc nie porównam działania, może byłoby lepiej. Na 5 km i 200mW miał 92%RSSI. Anteny FPV i eleres odsunięte o 70cm.

Widzę że skrzydła na nowo zyskują popularność:) kibicuję i będę regularnie zaglądał bo buduję akurat nieco mniejsze 1.6m skrzydło ;)
zgrywcio
Posty: 61
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzydełko 1.8m

Post autor: zgrywcio »

Cześć,

Obrazek
Skrzydełko dostało wzmocnienia. Takie same jak na górze są też od dołu. Nadajnik fpv nie zakłóca serw w żaden sposobu (hitec hs332 )
Jedyne co mnie martwi to fakt, że nadajnik znajduje się 45cm od sc... jak se to szybko policzyłem to wychodzi mi, że żeby go zrównoważyć musiałbym dać na końcu skrzydła ~40g dużo pustej masy krótko mówiąc. Plan na dzień jutrzejszy wkleić wzmocnienia (chciałem to zrobić dziś ale kupiłem w riku ca podpisany jako klej do styro... wyszło na to, że to zwykły ca) zrobić antene do odbiornika rc, zrobić lotki i całość obłożyć folią od Rokowskiego.
ODPOWIEDZ