mini Talon FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: mini Talon FPV

Post autor: yoseph »

Gdzieś mi w głowie siedziało to że to soudal 66A, ale szybka weryfikacja w necie podpowiedziała mi że to klej do drewna więc jednak zapytałem :roll: Dzięki wielkie;)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: mini Talon FPV

Post autor: KamilCK »

Sudal jest bardzo dobrym klejem w modelarstwie ale ma jedną wadę nie ma dla niego rozpuszczalnika a woda go jeszcze szybciej utrwala.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: mini Talon FPV

Post autor: Verid »

KamilCK pisze:woda go jeszcze szybciej utrwala.
I wpienia przy okazji. Schnący we w miarę suchym pomieszczeniu Soudal zrobi ładną gładką spoinkę. Wystarczy wytworzyć mgiełkę wody nad klejoną powierzchnią i zapieni się z taką siłą że będzie nawet w stanie wniknąć pomiędzy pory styropianu czy EPP.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: mini Talon FPV

Post autor: kaczmarsky »

KamilCK pisze:Sudal jest bardzo dobrym klejem w modelarstwie ale ma jedną wadę nie ma dla niego rozpuszczalnika a woda go jeszcze szybciej utrwala.
Do soudala stosuję rozcieńczalnik do wyrobów poliuretanowych np: https://www.leroymerlin.pl/farby-lakier ... l1163.html
Różni producenci używają różnych nazw handlowych tego rozcieńczalnika ale jest dość łatwo dostępny np. w mrówce.
Klej rozcieńcza się bardzo dobrze, wręcz do konsystencji wody i można nawet nim malować czy zabezpieczać większe powierzchnie. W taki sposób oklejałem styropianowe rdzenie skrzydeł balsą lub fornirem topolowym.
Wadą kleju jest nieestetyczna ( w przypadku klejenia białego styropianu, EPO, EPP czy depronu) spoina która z czasem jeszcze bardziej ciemnieje.
Soudala używam też jako swego rodzaju szpachlówkę, najpierw nieco rozcieńczam a następnie zagęszczam aerosilem.
W przypadku klejenia innych powierzchni np tylko drewnianych, soudal można rozcieńczyć rozpuszczalnikiem nitro.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: mini Talon FPV

Post autor: yoseph »

Zwykle używam uhu-por, ale chociażby wklejenie dźwigarów które niekoniecznie będą idealnie dopasowane dobrze by było wkleić właśnie na soudal który drobne ubytki ładnie wypełni:) Są czasami elementy ciasno spasowane które uhu od razu złapie zanim zdążę wsunąć jeden w drugi. Takie klejenie jest upierdliwe i własnie po to mi soudal :)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: mini Talon FPV

Post autor: KamilCK »

kaczmarsky pisze:
KamilCK pisze:Sudal jest bardzo dobrym klejem w modelarstwie ale ma jedną wadę nie ma dla niego rozpuszczalnika a woda go jeszcze szybciej utrwala.
Do soudala stosuję rozcieńczalnik do wyrobów poliuretanowych np: https://www.leroymerlin.pl/farby-lakier ... l1163.html
Różni producenci używają różnych nazw handlowych tego rozcieńczalnika ale jest dość łatwo dostępny np. w mrówce.
Klej rozcieńcza się bardzo dobrze, wręcz do konsystencji wody i można nawet nim malować czy zabezpieczać większe powierzchnie. W taki sposób oklejałem styropianowe rdzenie skrzydeł balsą lub fornirem topolowym.
Wadą kleju jest nieestetyczna ( w przypadku klejenia białego styropianu, EPO, EPP czy depronu) spoina która z czasem jeszcze bardziej ciemnieje.
Soudala używam też jako swego rodzaju szpachlówkę, najpierw nieco rozcieńczam a następnie zagęszczam aerosilem.
W przypadku klejenia innych powierzchni np tylko drewnianych, soudal można rozcieńczyć rozpuszczalnikiem nitro.
Dobrze wiedzieć że jest taki rozpuszczalniki bo jak do tej pory nie wiedziałem że jest
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: mini Talon FPV

Post autor: kaczmarsky »

Panowie mam pytanie odnośnie mocowania akumulatora w kadłubie Mini Talona. Pomijam sprawę jego położenia bo akumulator jest elementem wyważającym całą platformę i trzeba nim trochę manewrować przód-tył aby znaleźć należne mu miejsce. Chodzi mi o sposób jego zamocowania. Czyżby rzepy które są dołączone do zestawu wystarczyły. Rozumiem że przyklejamy je bezpośrednio do kadłuba, ale taki sposób mocowania budzi moje wątpliwości. Zazwyczaj stosowałem jeszcze opaskę którą zaciskałem akumulator.
Macie jakiś sposób/patent na tę okoliczność?
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: mini Talon FPV

Post autor: KamilCK »

Najlepiej jest rzep posmarować jeszcze uhu porem i opaska taka jak w quado koptera z rzepa.
Ale w większości samolotów mam same rzepy i wystarczają w zupełności tylko niestety po kilkunastu latach się wyrabiają i słabo trzymają
Chyba że będziesz latał na takim samym pakiecie zawsze to można zrobić takie ograniczniki ze sklejki
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

Posklejałem, nawierciłem, pomalowałem i przykleiłem przednią część kadłuba

Obrazek

Doszły również cięgna i orczyki.

Obrazek

edit:

Osd zainstalowane, doszło również zasilanie do wizji i bec do pixa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gps pasuje idealnie, żeby jeszcze chciał pracować jak powinien.

Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: mini Talon FPV

Post autor: Szymon »

arek2081 pisze:Doszły również cięgna i orczyki.
Obrazek
Coś mi się wydaje że popychacze powierzchni sterowych powinny być pod kątek prostym do osi obrotu tych powierzchni.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

Szymon pisze:Coś mi się wydaje że popychacze powierzchni sterowych powinny być pod kątek prostym do osi obrotu tych powierzchni.
No fajnie by było jak by były, ale tu producent przewidział inaczej.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: mini Talon FPV

Post autor: mmuchomor »

Lepiej wymień te orczyki na nylonowe, u mnie jeden z zestawu pękł jeszcze przed oblotem...
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

Prace idą pomału, dziś wkleiłem serwa oraz okleiłem spodnią część skrzydeł.
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

Troszkę czasu upłynęło, talon wreszcie gotowy i oblatany. Wczoraj był pierwszy lot, model lata świetnie. Miałem obawy co do startu ale tu bez żadnego problemu. Silnik jaki zamontowałem na próbę to 3536 1000KV ze śmigłem 8X4.5. W zupełności daje radę do lotu wystarczy niecałe pół gazu, ile prądu pobiera tego jeszcze nie wiem bo czujnik nie skalibrowany, obecnie pokazuje około 7A.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: mini Talon FPV

Post autor: misiekkk »

Jaka waga wyszła Ci gotowego do lotu ?
Z jakim pakietem ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ