Małe skrzydelko do polatania

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4652
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Małe skrzydelko do polatania

Post autor: pma_ »

Filter forumowy mam, bez niego w ogóle nie dało się latać.

Dokładnie tak jak widać ale ten boscam ma chyba więcej niż 200mW bo jego moc zależy od częstotliwości.
Ta polaryzacja inna bo mi się nie chciało przekładać anteny ;)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Małe skrzydelko do polatania

Post autor: Chestnut »

Panowie, w kwestii panelu (helikala, czy innych kierunkowych) strefa działania anteny (fresnela, czy jak kto woli wiązka)
jest raczej rozbieżna- z perspektywy bazy mamy rozszerzający się stożek- a więc im dalej- tym "wiązka" szersza.
w lotach dalszych niż 1km (bo widziałem 2-3km loty na różnych dookólnych) kiedy ma sens stosowanie anten kierunkowych
"wiązka" jest już na tyle szeroka, że łatwo w przybliżeniu określić jej zasięg - a nie oszukujmy się, loty na takie odległości powinny być zaplanowane, więc antenę można ustawić tak jak ma być.
Natomiast do lotów "przy nodze" z diversity lepiej dać dwie dookólne (koniczyna, dipol, bat) i w miarę możliwości je od siebie odsunąć.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4652
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Małe skrzydelko do polatania

Post autor: pma_ »

Zapomniałem napisać, że rozwiązał się problem migającego osd. Sprawa jest trywialna i nazywa się masa analogowa.
Przelutowałem masy zasilania kamery i nadajnika z pakietu do masy minima i problem znikną.
ODPOWIEDZ