Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Verid »

maxiiii pisze:A czy wszyscy dyskutanci w tym wątku przeczytali założenia autora wątku?
Najwyraźniej nie. Przynajmniej nie ze zrozumieniem.
maxiiii pisze:ELERES
Eleres MAX - 255zł
odbiornik 139 zł
MPU - 15zł
GPS 12$ - ok 48zł
RAZEM - 457zł
Głuś pisze:Niestety nie mam LRS i chyba jeszcze do przyszłego sezonu muszę się wstrzymać dlatego LRS AP odpada.
maxiiii pisze:APM MINI
APM mini z GPS w komplecie - 44$ ok 176 zł
RAZEM - 176zł
Głuś pisze:APM pro mini - coś tam z kompasem zdaje się ma nie tego, a GPS mam w wersji mini ze słabym kompasem bo z większym do takiego malucha będzie problem
Głuś pisze:może NAZE32 - co myślicie?
Pytanie jest definitywnie o Naze32 - ewentualnie inne, sprawdzone, podobne gabarytowo i nie pochodzące z grupy tych do których wątkotwórca jest zniechęcony albo na które nie ma ochoty (przynajmniej na razie) wydawać kasy.

Poza tym, jak już chcesz się bawić w zestawienia to przynajmniej postaraj się o obiektywizm bo do małego skrzydełka (do większego z resztą też) MAX jest potrzebny jak rybie siodło więc zamiast 139 i 255 masz 2x139 no i żaden z pozostałych dwóch wymienionych nie jest również (a właściwie przede wszystkim) linkiem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Adrián »

Nie ograniczaj się tylko do Ali, zobacz chociażby na BG.

http://www.banggood.com/DALRC-NAZE32-RE ... 20774.html

do tego dobry gps a nie neo6 http://www.banggood.com/Ublox-NEO-M8N-F ... 05394.html
http://www.banggood.com/UBLOXNEO-M8NBN- ... 74361.html

Kompas jest niepotrzebny, więc to pomijam.

Z 6m http://www.banggood.com/GY-NEO6MV2-Flig ... 15384.html zamykasz się w 92zł
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

Przedstawiłem tylko ceny bez żadnego komentarza.

różnica w cenie rzędu 20-30zł jest pomijalna.

W przypadku tego wątku podałem wartości cenowe bez komentarza wiedząc że poruszyłem drażliwy temat tego forum.
Nie mam zamiaru wszynania gównoburzy a tylko rzetelne przedstawienie wartości złotówek jakie musiałby wydać autor wątku aby zamontować AP w swoim latadle.
Verid
Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi odbiornika 100mW jako nadajnika bo za 255 zł ma gotowy 1W w obudowie.

Pozostały jeszcze dwa założenia które pozostawiam innym.


Adrián
Dodaj te dwie wartości i ile wychodzi? Na moim kalkulatorze wychodzi 146zł.
Liczyłem faktyczną wartość $ na 4 zł a nie 3,9.
Visa też bierze 2 %.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Adrián »

Jak ustawisz na BG zł, to taki właśnie będziesz miał przelicznik przez PayPal, czyli najdroższą formę płatności.
Wychodzi Dokładnie z naze 32 (47,23zł) i gps 6m (43,69zł) = 90,92zł
Z naze 32 (47,23zł) i gps m8n (70,20zł) = 117,43zł

Ale dodaj link rc frsky, wówczas można robić takie porównania. Albo rzetelniej sprawdzaj ceny. Nie jestem obrońcą eleres'a.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Verid »

maxiiii pisze:W przypadku tego wątku podałem wartości cenowe bez komentarza wiedząc że poruszyłem drażliwy temat tego forum.
Nie mam zamiaru wszynania gównoburzy a tylko rzetelne przedstawienie wartości złotówek jakie musiałby wydać autor wątku aby zamontować AP w swoim latadle.
Gdyby tak było to nie umieszczałbyś w tym zestawieniu eLeReS'a w ogóle, mając na uwadze to co napisał wątkotwórca a tak z premedytacją wsadziłeś możliwie najdrożej skomponowany zestaw żeby pokazać jakie to drogie a APM taki fajny i taniutki, mimo że Głuś wyraźnie napisał że tym konkretnym (eLeReS AP) rozwiązaniem nie jest chwilowo zainteresowany. Tak, chciałeś wszcząć gównoburzę. Po co? Nie wiem. Ale rzetelności to sobie nie przypisuj.
maxiiii pisze:różnica w cenie rzędu 20-30zł jest pomijalna.
maxiiii pisze:Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi odbiornika 100mW jako nadajnika bo za 255 zł ma gotowy 1W w obudowie.
To jest Twoje i niekoniecznie zdroworozsądkowe zdanie bo te 20-30zł to spora część ewentualnego GPS'a więc nie wiem czy to takie pomijalne. Tak samo można napisać że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wydawał 255zł na 1W smażalnię skoro za 139zł można polecieć na kilkanaście kilometrów a w razie jakby już koniecznie musiał mieć więcej to żaden problem dokupić 1W w terminie późniejszym, zostając ze sprawnym odbiornikiem do kolejnego modelu (tego który właśnie ma lecieć dalej). Przypominam że dyskusja dotyczy skrzydełka którego standardowy zasięg energetyczny to nawet nie połowa potencjalnego zasięgu na 100mW - zakładając powrót oczywiście.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

Adrián
Masz rację. Przy następnym samolociku poomyślę o tym sterowniku.
Już od dawna zastanawiałem się nad zmianą AP. Próbowałem tego nawet z cc3d i zraziłem się do niego.
NAZE32 to może być alternatywa.
Wiem, że ty masz już opanowany ten sterownik i czy możesz więcej napisać o jego plusach, minusach i konfiguracji?

Verid
Uważam, że jesteś mistrzem teorii spiskowych i wszędzie doszukujesz się dziwnych podtekstów na temat eleresa. Osoby najbardziej zainteresowane nie robią z tym problemów a ty zawsze coś znajdziesz.
Wiem, że nawet za wiadomości na swoje PW potrafisz dać bana więc już zamilknę w tym temacie i nic więcej nie napisze o eleresie. Boję się ciebie, że dasz mi bana.

Przypomnij sobie swoją wypowiedź z dnia piątek 25 sty 2013.
Ty już dawno dałbyś bana za coś takiego a z ciebie się tylko śmiali
cytat:
Electron - Verid jest jeszcze młody i dlatego taki zdziwiony :lol: Jak to w wojsku mówili...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: ci3jk4 »

uuuu grubo, zaczyna się wyciąganie teczek z przeszłości.
Verid uważaj, bo zaraz się komisja zbierze :)

Ja nie bardzo rozumiem co ty masz za kompleks z tym eleresem.
To jest dobry link z mega możliwościami rozbudowy. Nie jest za darmo i chyba nikt nie mówi że jest.
Połowa forum lata na nim, druga połowa na 2,4ghz i nikt chyba nie ma z tym problemu oprócz Ciebie.

Wszystko zależy od podejścia do tematu.
Ja na przykład wolę lekko przepłacić jeśli w przyszłości mi się to zwróci - a tak właśnie jest z eleresem- zwraca się z czasem dzięki swojej uniwersalności na którą tak psioczysz.
Miałem za ~250 zł zestaw eleres z zajebistym supportem w postaci forum (o ile się burackich tekstów nie puszcza do deweloperów to od nich również) w czasach kiedy trzeba było na to wydać conajmniej 150-200 dolków.
Fakt. Teraz Chiny poszły do przodu i można kupić LRS'a taniej albo 2,4ghz za wogóle śmieszne pieniądze, ale nie będzie miał takiej możliwości rozbudowy, ani supportu.

Wracając do ceny - obecnie za 300zł możesz mieć zestaw nadajnik i odbiornik (2x139+obudowa diy). Za FrSky musisz dać 40 euro, więc wydaje mi się że ceny są podobne licząc stosunek kasy do możlwiośći (ale jednak na korzyść eleresa).

Jak ktoś ma już link RC i chce przy nim zostać, to ta rozmowa nie ma sensu, ale fakty są faktami.

Najtaniej kupi naze32 acro z gpsem i jak się postara to będzie działało, apm fajny ale niestety nie jest i nie będzie tańszy. A jak już przepłacać to może lepiej jednak pixa :)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

ci3jk4 pisze:Ja nie bardzo rozumiem co ty masz za kompleks z tym eleresem.
Czy to do mnie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Verid »

Maxiiii skończ biadolenie o zastraszaniu bo to się żałosne robi. Twój klakier dostał bana za wielokrotną chamówę jaką na PW i poza PW odstawił czym pewnie zapomniał się pochwalić przy okazji płakania w rękaw jaki to Verid zły. Żeby było śmieszniej - kto inny go stąd wykopał na dobre (o tym też wiesz?) i idę o każdy zakład że nie żałuje swojej decyzji. A co do wypowiedzi sprzed 3 lat to obaj żeście się idealnie dobrali jeżeli chodzi o wywlekanie cytatów bez kontekstu i zrozumienia tematu, o zrozumieniu ironii jaka towarzyszyła tamtym gadkom nie wspominając. Następnym razem jak się bierzesz za cytowanie czegokolwiek to zadaj sobie minimum trudu i przeczytaj (ze zrozumieniem, a jakże) choćby jedną stronę w przód i w tył, unikniesz ośmieszenia a la darasek.

Jak już grzebiemy sobie w wypowiedziach bez ładu i składu...
maxiiii pisze:Ogłaszam wszem i wobec, że w moich wątkach nie będę poruszał spraw eleresa.
Brzmi znajomo? Piąty lipiec br.?

A wracając do tematu - możesz to sobie nazywać mistrzostwem teorii spiskowych ile chcesz ale jak będziesz podawał nierzetelne i stronnicze info to będziesz za to piętnowany i bez znaczenia czy dotyczy to eLeReS'a czy czegokolwiek innego.
ci3jk4 pisze:Ja nie bardzo rozumiem co ty masz za kompleks z tym eleresem.
To jest dobry link z mega możliwościami rozbudowy. Nie jest za darmo i chyba nikt nie mówi że jest.
Połowa forum lata na nim, druga połowa na 2,4ghz i nikt chyba nie ma z tym problemu oprócz Ciebie.
Uważaj ci3jk4 bo zaraz tobie się oberwie że się chcesz wkręcić do TWA i dostać rabat na eLeReS'a :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

To chyba ja też powinienem dostać zniżkę :lol:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=36 ... es#p478775

moje cytaty:
W/G mnie eleres jest dobrym linkiem

następny
Uważam, że eleres jest dobrze zrobiony


jeszcze jeden
Na pytanie darasa jaki link ma kupić bez namysłu odpowiedziałem aby nie kupował chińszczyzny ale tylko sprawdzony i wielokrotnie polecany przez "fachmanów" eleres.


maxiiii pisze:
Ogłaszam wszem i wobec, że w moich wątkach nie będę poruszał spraw eleresa.


i nie poruszam a tylko podałem cenę bez zbędnych komentarzy.

Problem nie tkwi w eleresie który jest bardzo dobrym linkiem a tylko w jednym moderatorze. Niestety ale to nie ja jestem tym moderatorem.

Reasumując :
polecam każdemu linka jakim jest eleres. Na polskim rynku nie ma lepszego. Problemem jest antyreklama tego sprzętu moderatora VERID.


maxiiii pisze:Wracając do ceny - obecnie za 300zł możesz mieć zestaw nadajnik i odbiornik (2x139+obudowa diy).
Ale to "tylko 100mW"
A jeżeli piszemy o DIY można też za mniej :-P
Gorsze od eleresa ale lepsze od frsky.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=36798
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Verid »

maxiiii pisze:To chyba ja też powinienem dostać zniżkę :lol:
No to pisz PW do Marbalona - za tak wierną służbę na pewno coś ci skapnie...

Reszty bełkotu nie komentuję bo zaczynasz wracać do swojej ukochanej mantry mimo że podobno tak się strasznie boisz bana...
maxiiii pisze:Gorsze od eleresa ale lepsze od frsky.
Jakieś konkrety by się przydały na poparcie tej tezy bo we wskazanym wątku ich brak.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: ci3jk4 »

maxiiii pisze: Czy to do mnie?
Oczywiście że tak, ale nie bierz sobie tego do serca :)
W końcu wszyscy inni są już zastraszeni...
maxiiii pisze: Ale to "tylko 100mW"
A jeżeli piszemy o DIY można też za mniej :-P
Gorsze od eleresa ale lepsze od frsky.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=36798
No pewnie że można. Sam napisałem że eleres wcale nie jest najtańszy.
Tego diy w opcji za 2x 139zł jest tyle co nic (parę kabelków wg zdjęć z wątku). Sam ogarnąłem to jako jeden z pierwszych projektów, a moja wiedza był na poziomie mojej lutownicy za 250zł z przed 25lat...
100mW fakt, tylko że dla mnie przejście na eleresa, to raczej zmiana linku w 100% modeli, więc w późniejszym czasie logicznym było dokupić maxa (bo mogę, mimo że nie potrzebuję).
Więc każdy inny model też potrzebuje odbiornika, więc tak jak mówiłem jest to inwestycja, jak każda inna w tym hobby.
Teraz jak mamy taranisa to sprawa jest też nie co inna, bo dużo taniej jest kupować odbiorniki 2,4ghz, ale pomińmy ten temat.

Nadal podpieram że jak ktoś lata tylko koło nogi i nie potrzebuje tych wszystkich wodotrysków, to 2,4ghz jest tańsze i wygodniejsze.
Gorzej jeśli nagle zachce sie polecieć daleko, i wysoko, bo wtedy okazuje się że LRS daje już lepszy stosunek ceny za przebyty kilometr względem trudności instalacji bez zakłóceń zrywających link...

/EDIT:
W takim wypadku, faktycznie traci się jeszcze raz, na sprzedaży szpeju 2,4ghz, bo po sklepowej cenie nikt tego nie kupi.
//EDIT.
Verid pisze: Uważaj ci3jk4 bo zaraz tobie się oberwie że się chcesz wkręcić do TWA i dostać rabat na eLeReS'a :mrgreen:
Jak będzie 10 ziko zniżki, to warto było :) A tak po za tym to czysty lokalny patriotyzm :)

Jak dla mnie to EOT, bo w temacie o tani AP, jest 1/3 postów dot wyższości zupełnie innych linków RC, do zupełnie innych zastosowań, w zupełnie innych cenach.
Jak ktoś założy taki temat w hydeparku to chętnie się powymądrzam więcej :)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

Może poprosić Krala o przeniesienie tego wątku do hydeparku bo już tylko tam się nadaje. :-P

Przydałby się jeden wątek o plusach, minusach i konfiguracji poszczególnych AP w którym wypowiedzieli by się ci którzy już mają poszczególne typy AP i już na nich latają.

ci3jk4

może założysz taki wątek z informacją o swoim AP. Ja nie mogę bo ktoś zaraz napisze, że jestem stronniczy :evil:
Każdy nowy będzie mógł wybrać sobie sam który AP zastosuje u siebie.

Sam chętnie poczytam chociażby o naza32 w samolocie a zaczynać wszystko od początku już mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: Verid »

maxiiii pisze:Przydałby się jeden wątek o plusach, minusach i konfiguracji poszczególnych AP w którym wypowiedzieli by się ci którzy już mają poszczególne typy AP i już na nich latają.
Nie, nie przydałby się. Takie tematy w stylu "jaki XXX wybrać" powstają regularnie bo nikomu nie chce się czytać poprzednich i zbyt często kończą się przepychanką fanbojki. Zobacz - Matulek zrobił zestawienie z DJI i Junakiem, dwa miechy nie minęły a już ktoś pyta który z tych dwóch wybrać mimo ze wątek jest i nawet wysprzątany z shitstormu.
Dużo lepiej sprawdzają się tematy poświęcone konkretnym rozwiązaniom (jak wątek Pitlaba czy czy twoja niezwykle udana rozkminka APM'a) które można w ramach konkretnych potrzeb pytającego podlinkować.
maxiiii pisze:Ja nie mogę bo ktoś zaraz napisze, że jestem stronniczy :evil:
A teraz wycieramy nosek i przestajemy się mazgaić. Jak napiszesz rzetelnie to ci się nikt nie przyczepi choć jak wyżej napisałem - trochę szkoda twojego entuzjazmu na to IMHO. Jedyne skuteczne rozwiązanie to napisać takie zestawienie z linkami do poszczególnych tematów i zamknąć, podobnie jak wykaz modeli dla początkujących. Wtedy ewentualny zainteresowany może wybrać w który wątek uderzyć bez konieczności przerabiania wszystkich - co nie zmienia faktu że i tak go trzeba podtykać pod nos...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Swift 2 mini FPV jaki AP do małego skrzydełka?

Post autor: maxiiii »

Verid pisze:udana rozkminka
nie znam tego ale czy chodzi o takie tłumaczenie slangu czy jego druga wersja?
Proces intensywnego wytezenia umyslowego ,spowodowany nieznajomoscia zrodla danego zdarzenia,sytuacji ,rzeczy,etc.
najlepsze wyniki osiaga pod wyplywem alkoholu.
ODPOWIEDZ