TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: yoseph »

Radziłbym tak jak mówisz ze wzniosem, dla poprawienia stabilności, tak 25-30 stopni. Bo są dosyć małe :) Przyjemnie popatrzeć na czysto wykonaną pracę :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Verid »

kapi0908 pisze:Przepraszam za post pod postem,
W buildlog'ach jest to dozwolone

Co do wzniosu to tak jak pisze yoseph - lepiej daj mu wzniosu, obraz będzie stabilniejszy a jak będziesz chciał jakieś AP to nie będzie musiało tak szarpać serwami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Zrobię tak jak piszecie, zastanawiam się tylko jeszcze nad oklejaniem, chciałem okleić papierem śniadaniowym na wikol, ale czy samolot nie przybierze przez to za bardzo na wadze, ponieważ ten papier + farba to już jest jakieś 60g a dysponuję niezbyt mocnym silnikiem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Verid »

Nie oklejałem nigdy niczego na Wikol i papier bo zawsze wydawało mi się to ultra ciężkie. Myślę że jak nie chcesz się pakować w wymyślne folie to zwykła przeźroczysta pakowa spełni to zadanie. Kolorowe też można dostać jakby cię szarość Izofloor'u drażniła.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Właśnie chodzi o to żeby nie była kolorowa bo chcę go pomalować w ten deseń.

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Verid »

No to weź w takim właśnie kolorze...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Adrián »

Hm to nie lepiej okleić od razu folią reklamowa białą? Są matowe i z połyskiem. Nie jest bardzo lekka, ale wytrzymała i od razu w kolorze jakim chcesz. Kolejna zaleta to szybka i czysta robota. Albo do oklejanie np samochodów, można ją na krzywiznach podgrzać i uformować.
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Dobry pomysł, muszę się za taką folą reklamową rozejrzeć, bo samochodowa chyba jest ciut ca ciężka żeby nią cały samolot oklejać.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: yoseph »

Reklamowa folia oracal jest spoko :) Co prawda tak jak mówisz nie jest lekka, ale nie aż tak ciężka jak samochodowa, bo nie ma kleju kanalikowego. Ja okleiłem taką czarną matową mojego skywalkera x1 i jest w porządku. Tylko koniecznie po przyklejeniu folii podgrzej ją zwykłą suszarką aż zmięknie i wyciśnij resztki powietrza sztywną raklą, bądź kartą płatniczą:) Wtedy naprawdę dobrze skleja się z podkładem i nigdzie nie odchodzi. arkusz 700x500 mm kosztuje około 10 zł
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

A gdzie można takową folię kupić ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Adrián »

Pierwszy lepszy sklep http://foliowo24.pl/glowna/20-folia-sam ... oClX3w_wcB zapewne można taniej. Swoją kupuję w pobliskim sklepie.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: yoseph »

Przy takiej cenie to mam gdzieś sklep papierniczy obok mnie :) Mam skłonności do łączenia czarnego matu z czerwonym i takie dwie nieduże rolki sobie zamówię :)
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

No i poleciał...
Dzisiaj po powrocie ze szkoły postanowiłem sprawdzić jak lata moje cudo. Oblot odbył się na śmigłe 10x4.7 i okazało się, że poleciał całkiem nieźle. Polatałem chwilę ale śmigło miałem strasznie nie wyważone i postanowiłem lądować, aby nie męczyć za bardzo silnika. Zrobiłem nawrót, wyłączyłem silnik no i szybuję. Szybował znakomicie bez klap, do pewnego momentu, tak z 5m nad ziemią runął jak kamień korkociągiem i już nic nie mogłem zrobić. Na moje nieszczęście oblot odbył się przed oklejeniem samolotu, no i kret skończył się popękanym poszyciem, pogniecionym dziobem, wyrwanym serwem i kilu nastoma małymi dziurkami w poszyciu. Na szczęście się nie załamuję i zamierzam posprzątać ten bałagan.
Mam pytanie, jak myślicie, czym mogło być spowodowane takie zachowanie ? Od razu dodam, że wyważenie jest prawidłowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak to mniej więcej wyglądało

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: maxiiii »

Nie chciałbym krakać ale mój najdłużej latający depron latał ok 1 godziny. A większość nie więcej niż 1/2 godziny.
Robienie samolotu do FPV z depronu moim zdaniem to trochę szaleńczy pomysł. Zamień deprom na EPP a będziesz napewno dłużej latał. Szkoda sprzętu FPV na depron.

Samolot spadł bo nie miał siły nośnej (za wolno leciał) :cry: To normalne.

Czy miałeś już jakieś doświadczenia w ustawianiu CC3D jako sterownik samolotu?
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Ten lot odbył się jeszcze bez sterownika, ponieważ jeszcze do minie nie dotarł, ale nie, nie miałem nigdy z nim do czynienia. A motoszybowiec z pianki już miałem, latał dosyć długo bo aż rok, wylatałem nim dobre kilka godzin, ale do fpv się nie nadawał, bo jak dla mnie był za wolny i słabo szybował, no i miał silnik z przodu.
ODPOWIEDZ