TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: maxiiii »

Trochę dziwny wybór.
Właśnie na napolskimniebie znalazłem ten model. Wydaje mi się, że dłużej pożyje.
http://napolskimniebie.pl/index.php/skl ... d-5-detail

Pytam się o ten sterownik bo próbowałem z nim dojść do porządku ale nigdy nie udało mi się ulotnić na nim samolotu.
A z depromu bym nawet nie próbował.
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Seba_K »

Moim zdaniem tak jak kolega pisał po prostu go przeciągnąłeś a że leciał 5m to nie było szansy na żadną reakcje
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: Assur92 »

No szkoda, a był taki ładny, amerykański...
Aż chce się zaglądać w takie tematy bo niestety pianki wyparły wszystko, teraz zobaczyć coś złożonego od podstaw to nie lada wyczyn.

Co do stwierdzenie że depron nie nadaje się na model FPV to się nie zgodzę. Znajomy latał deproniakiem własnego pomysłu aka tramwaj ponad sezon, a on naprawdę sporo lata :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Spokojnie, samolot już poskładany. Właśnie oklejam drugą połówkę skrzydła. Na razie niebieską taśmą, bo akurat taką mam w domu a jutro chciał bym jeszcze raz spróbować go oblatać. Może zrobię jakieś zdjęcia przed oblotem i tym razem sprawdzę klapy.
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: TOTO-3 - depronowa platforma fpv - Relacja z budowy

Post autor: kapi0908 »

Witam po dłuższej przerwie. Z braku czasu nie robiłem nic przy samolocie, a z kolejnym oblotem wolałem się wstrzymać aż przyjdzie FC. No i się doczekałem, co prawda nie miałem nigdy styczności z CC3D ale jakoś sobie poradziłem z OpenPilot'em, programując płytkę przez opcję Wizard poszło mi to dosyć sprawnie. Gorzej jeśli chodzi o ustawianie rewersów, stabilizacji, itp. ale o tym za chwilę.Po ustawieniu wszystkiego poszedłem sprawdzić czy, i jak lata, no i okazało się, że lata całkiem dobrze, szybuje też nie najgorzej, tylko nadal mam problem z lądowaniem, bo prędkość lądowania musi być dosyć duża aby samolot nie przepadł. Na razie kilka zdjęć samolotu

Obrazek

Obrazek

A teraz parę pytań:
1.Może to głupie pytanie i dla niektórych oczywiste, ale jak mam połączyć kamerę z nadajnikiem FPV, poprzednio miałem gotowe wtyczki i tylko spinałem je ze sobą, a tutaj mam pewien dylemat

Obrazek

Obrazek

Problemem dla mnie jest tylko zasilanie kamery, ponieważ nie wiem czemu z odbiornika wychodzi drugi Gnd a drugiego plusa nie ma ?

2. Ster wysokości dosyć słabo reaguje na poruszanie samolotem w trybie stabilizacji, reszta wychyla się normalnie, wiecie może gdzie ustawić ten parametr ?

3. Czy antena pokazana w pierwszym poście tematu za szansę zwiększyć zasięg aparatury ?
ODPOWIEDZ